Fiat Grande punto vs Renault Clio 3 - auto dla młodego kierowcy.

09 Mar 2021, 23:14

Witam wszystkich :)

Po zdaniu prawka przyszedł czas na pierwsze auto.
Nie czuje się jeszcze pewnie za kierownicą, dlatego poszukuje czegoś w sam raz dla młodego kierowcy.

Chciałbym, by auto było dosyć tanie w utrzymaniu i małe, benzynowe (moze być 3 drzwiowe) - głównie będzie jezdzone po miescie.

Jak wiadomo, głównym ogranicznikiem są pieniądze. Mógłbym przeznaczyć z 9, (ew. dozbierać i wtedy 10 tysięcy) na samo auto.

Wpadły mi w oko te dwa konkretne co podałem wyżej.
Co możecie o nich powiedzieć?

O Fiacie widziałem głównie same pochwały, natomiast na clio - albo ze jest idealne, albo ze jest tragiczne.

Jeżeli będę wiedział już czego szukać, podrzucę pare linków. Byłbym wdzięczny za jaką kolwiek pomoc.

Pozdro
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8

10 Mar 2021, 13:37

Zwróciłem również uwagę na opla corsę d, ale jego chyba najciężej kupić w tych pieniądzach :/.

Ew. Za troszkę mniejsze pieniądze seat ibiza?

Znalazłem coś takiego
[link do oferty na Olx wygasł]
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8

10 Mar 2021, 16:00

Nowykierowcaa napisał(a):Wpadły mi w oko te dwa konkretne co podałem wyżej.


Nie ma żadnych linków..

Nowykierowcaa napisał(a):Znalazłem coś takiego
[link do oferty na Olx wygasł] ... GvfYd.html


Brak klimy.. ciężko to będzie sprzedać..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Mar 2021, 17:06

Chodzi mi ogólnie o modele (z tytułu), jeszcze nie wiem na które zwracać uwagę,
Dlatego na razie nie szukam, a tego opla zauważyłem przez przypadek. Ale fakt, nie ma klimy to odpada
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8

10 Mar 2021, 17:24

Grande i Clio, dwa auta z mojego kursu na prawo jazdy :mrgreen:
Punto tańsze w utrzymaniu, clio wygodniejsze i trochę lepiej wykonane w środku. Z rzeczy jakie mogą się przydać mało doświadczonemu kierowcy - w clio z siedzenia kierowcy jest o wiele lepsza widoczność.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Mar 2021, 17:34

No ja uczyłem się na Hyundaiu :unsure:
A coś o corsie d jesteś w stanie powiedzieć jakby dodać opla do tego zestawienia?

Ogólnie po poczytaniu trochę wydaje mi się że te trio ogólnie jest dobre, a co warto kupić to już będzie zależne od stanu technicznego, a nie który z modeli to jest. Słusznie wywnioskowałem?
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda NSX 2015 - druga generacja
    W 2015 roku do gry powróciła Honda NSX, którą można było oglądać na Tokyo Motor Show w wersji produkcyjnej. Druga generacja NSX otrzymała lekkie nadwozie i nowy, montowany wzdłużnie, 3,5-litrowy silnik V6 twin ...

10 Mar 2021, 18:19

Małe, tanie auta są na samym końcu "łańcucha technologicznego" u producentów. Zawsze nowości lądują w najwyższych modelach a takie miejskie pomykacze po kilku latach dostają rozwiązania, które najlepiej się sprawdziły. Nie jest tak łatwo kupić małe auto, które pod względem budowy są w jakikolwiek sposób wadliwe (choć oczywiście istnieją pojedyncze przypadki)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Mar 2021, 18:44

Budżet skłania ku poszukiwaniom auta w najlepszym stanie, które trafi się blisko miejsca zamieszkania. Zadbane Clio będzie lepsze niż np Toyota po flocie czy nauce jazdy.
Do puli" modeli można dorzucić Hyundaia Getz (jeśli trafisz na 1.6 to masz fajną torpedę), Toyotę Yaris, Mitsubishi Colt, Peugeot 207, Hondę Jazz, Forda Fiesta, VW Polo i technicznych bliźniaków, czyli Skodę Fabia, Seata Ibiza. Sporo tego.

Fiat Grande Punto i Opel Corsa D, to praktycznie technologiczne bliźniaki. (podwozie)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Mar 2021, 18:54

Dziękuje wszystkim za pomoc!
Teraz wiem czego szukać, więc zaczynam przeglądać portale :)
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8

16 Mar 2021, 17:02

[link do oferty na Olx wygasł]

Co myślicie? Sam nie wiem czy to handlarz czy osoba prywatna.

[link do oferty na Olx wygasł]

Wiem, ze handlarz, ale może warto? Czy od handlarzy trzymac sie zdala?
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8

16 Mar 2021, 21:31

Ten drugi bezszkodowy na pewno nie jest (widać po zdjęciach), ale czy to coś poważnego, czy nie - do oceny przy oględzinach.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Mar 2021, 23:10

Pierwsza raczej od handlarza,w drugim ogłoszeniu ma Corolle "doinwestowaną" ale jak masz niedaleko to ja bym obejrzał bo nie wygląda żle.
Druga tak jak mike wspomniał bezszkodowa nie jest (kilka różnych odcieni lakieru a srebrny nie jest łatwym do dopasowania lakierem).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Mar 2021, 13:39

Nie pojechałem obejrzeć, jak okazało się że od handlarza i w dwie strony mam troche ponad 100km to odpuściłem.

Tego auta nie brałem pod uwagę, ale jakoś tak wpadł w oko:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Nie znalazłem za bardzo rzetelnych recenzji tego auta, powiecie mi coś więcej?

No i jeszcze to. Komis, ale blisko

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8

22 Mar 2021, 15:28

Hyundai sprzedany
Nowykierowcaa
Nowicjusz
 
Posty: 8

22 Mar 2021, 17:17

Mnie cieszy to,że użytkownicy zaczynają pytać wreszcie praktycznie tylko o porządne samochody,tanie i jedne z najlepszych w klasie,pomijając prestiżowe badziewie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)