Hyundai i10 2006r pokrętło zmiany kierunku nawiewu nie działa

Hyundai i10 2006r pokrętło zmiany kierunku nawiewu nie działa

01 Lis 2019, 10:27

Witam mam taki problem. Moja ciocia ma Hyundai i10 2006r 1.2. Chodzi o to, że powietrze leci tylko na twarz, a gdy przekręcam pokrętło na szybę czy w innym kierunku to nic nie działa. Nieważne w jakim kierunku zostawisz pokrętło to i tak będzie leciało na twarz... Teraz idzie zima i szybe musi wycierac podczas jazdy, bo paruje... Macie jakieś pomysły co się mogło stać?
Nyczus
Nowicjusz

Re: Hyundai i10 2006r pokrętło zmiany kierunku nawiewu nie działa

03 Lis 2019, 11:15

Wygląda to na zerwane cięgno od regulacji położenia przepustnicy nawiewu. Trzeba wyjąć panel sterowania i sprawdzić czy tam jest podpięta linka, jeżeli tak to szukać dalej w stronę tej przepustnicy która reguluje kierunek nawiewu.

Napisz jeszcze czy jak kręcisz tym pokrętłem to chodzi ono lekko bez wyczuwalnych oporów?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

03 Lis 2019, 20:07

Dziękuję za odpowiedź. Podczas przekręcnia jest opór gdy zmieniam na inny kierunek.
Nyczus
Nowicjusz

05 Lis 2019, 11:05

Wygląda na to że będziesz musiał dostać się do tej klapki mieszacza bo przypuszczam że tam będzie problem. Nie wiem jak to jest dokładnie w tym modelu rozwiązane ale może sama klapka wyskoczyła z jakiś zaczepów i dlatego nie zmienia pozycji. Tylko to taki gdybanie, jak będziesz miał chwilę zajrzyj tam i daj znać jak wygląda ten mechanizm.
Cichy77
Stały forumowicz

05 Lis 2019, 11:24

Często do tej klapy można dostać się głęboko pod nogami kierowcy, wsadz tam głowę i przejrzyj dobrze czy nie ma tam linki w kolorowym pancerzu
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

06 Lis 2019, 20:26

Dziękuję bardzo za odpowiedźi, aktualnie nie mam na tą chwilę jak sprawdzić, bo musiałem jechać w delegacjie i wrócę dopiero poniedzieli. Ciocia ma jechać w piątek do mechanika i jak będę wiedział co dokładnie było, to napiszę. Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie się do pomocy, poinformuję was jak bd cos wiedział.
Nyczus
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sztuczna inteligencja ma rozładować korki w Bangkoku Sztuczna inteligencja ma rozładować korki w Bangkoku
    Toyota Mobility Foundation razem z partnerami publicznymi i prywatnymi uruchomiła nowy projekt, w którym zaawansowana analityka danych przy użyciu sztucznej inteligencji i technologii uczenia się maszyn posłuży do ...
    ALT - Amatorska Liga Torowa 2009 / relacja ALT - Amatorska Liga Torowa 2009 / relacja
    To były już ostatnie w tym roku zmagania ALT na Torze Poznań. Druga, a zarazem ostatnia w tym roku impreza z cyklu ALT odbyła się w niedzielę 4 października o godzinie 12:00. Po odprawie oraz badaniu technicznym zawodnicy ...

• Re: Hyundai i10 2006r pokrętło zmiany kierunku nawiewu nie działa

07 Lis 2019, 14:09

Nyczus napisał(a):Ciocia ma jechać w piątek do mechanika i jak będę wiedział co dokładnie było, to napiszę
    Ok, czekamy :mrgreen:
    Jak byś miął sam coś robić to pisz postaramy się pomóc :wink:
    Cichy77
    Stały forumowicz