Hyundai i40 1.7 crdi pytanie do użytkowników

25 Lis 2020, 18:04

Cześć chcial bym się dowiedzieć czy przy poranym odpaleniu silnika, czyli kiedy stal nie używany ,przy max 10 stopni na zewnątrz. Po załączeniu np.podgrzewania siedzeń, ogrzewania szyby wykluczając klimę. I w tym momecie przekrecicie wiatrak na maxa w samochodzie sa odczuwane wibracje które u mnie sa jak dla mnie przekraczające normę oczywiście maleją kiedy zmniejszymy moc wiatraka chodzi tu o pobór mocy na zimnym silniku czy tak mają wszystkie i40 czy ma usterkę dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
Matnal
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 29 Lis 2020, 12:28

    Sprawdź napięcie ładowania przy występującym problemie bo może to wina alternatora. Jak akumulator jest słaby i a alternator nie ma swojej pełnej wydajności to czasem różne rzeczy się dzieją.

    Moim zdaniem wartość napięcia ładowania odpowie ci na pytanie czy w momencie drgań alternator daje radę.

    Czy przy rozgrzanym silniku jak mocno obciążysz alternator to też pojawiają się drgania?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9766
    Zdjęcia: 34

    29 Lis 2020, 12:57

    Mam nowy akumulator napięcie było sprawdzane jest ok na rozgrzanym silniku jest normalnie żadnych drgań
    Matnal
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW Turbo 1972
      BMW Turbo to pierwszy samochód koncepcyjny zbudowany przez firmę BMW. Nowoczesny projekt pierwszego na świecie sportowego samochodu promującego bezpieczeństwo – który nie był tylko bazą testową dla nowych ...