Hyundai i40- Skoda Octavia Combi- Honda Civic 4D

12 Lis 2011, 21:07

Witam
Zamierzam z żoną zmienić auto. Mam dylemat potrzebne mi auto dla 4 osobowej rodziny. Dodam że moja rodzinka jest dość wysoka(ja 180, syn 185)
Mam do wydania 90-98 tyś..
Co do hyundaia zastanawiam się nad wersją, która ma dopiero wejść na rynek(chodzi o sedana).
Nie znam się na awaryjności tych aut i komforcie. Które z nich było by najlepsze? Dziękuje i pozdrawiam
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lis 2011, 21:31

ja bym wziął skodę octavie w 1.9Tdi i gitara.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Lis 2011, 21:37

Diesel czy benzyna?
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

12 Lis 2011, 21:43

Szczerze to sam nie wiem.. Co byście doradzili? Ja myślałem nad benzyną
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lis 2011, 22:22

a ja polecam diesla.na Twoim miejscu z tych aut wzialbym octavie z dieselkiem
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Lis 2011, 22:25

Civica bym sobie odpuścił. Najmniejszy, najmniej wygodny i przestarzały. Natomiast zamiast Hyundaia wybrałbym Toyote Avensis z silnikiem 1.8 Valvematic (świetne spalanie i niezłe osiągi) w wersji Premium. Cena ok. 94 tysiące a samochód bardzo dobrze wyposażony (m.in ksenony), bezawaryjny, wygodny no i przestronny. IMO lepsza oferta od i40.
Drugim dobrym wyborem jest Ford Mondeo z silnikiem 1.6EB. Znowu silnik bardzo oszczędny, do tego z turbiną a samochód bardzo zacny i dopracowany. Pakowanie się w diesla przy obecnej tendencji cen paliw jest moim zdaniem nieopłacalne, chyba, że przebiegi miesięczne są naprawdę duże.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

12 Lis 2011, 22:36

zdecydowanie i40 !
świeży na rynku z lepszym wyposażeniem i o wiele większy
dziś akurat byłem w salonie Hyundaia w Rzeszowie (i w 13 innych) i baaardzo mi sie spodobał

Skoda (też oglądałem ale krótko) to nudne auto spotykane na każdym rogu i nie mam pojęcia co ludzie w niej widzą, że tak ją kupują...

co do bezawaryjności Toyoty to bym sie sprzeczał... Hyundai już osiągnął jej poziom tylko wiele osób nie chce tego przyjąć do wiadomości
Mondeo też oglądałem dziś i wole i40 :D

polecam Ci też nową Elantrę, bo jest wielkości Hondy i Skody a za 80tys. dostajesz full wersje (klima automatyczna 2strefowa, nawigacja, ESP) itd. 1,6/135KM benzyna; to auto zdecydowanie spodobało mi się najbardziej ze wszystkich oglądanych
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lis 2011, 23:04

Za niemal 100tysięcy można już celować w coś lepszego niż kompakty.
Swoją drogą Octavii 1.9TDI już jakiś czas nie ma w ofercie, poza tym ten samochód z tym silnikiem jest wart góra 65tys patrząc na to co oferuje.
Może Peugeot 508 z 1.6 THP? bardzo przestronny i wygodny samochód, w dodatku ma bardzo dobre jakościowo wnętrze i elegancką prezencję.
Warto też przyjrzeć się właśnie i40.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2011, 23:09

A na mnie i40 nie wywarł zbyt dobrego wrażenia. Fakt design niezły, ale gdy przyjrzymy się bliżej już tak różowo nie jest np. dopiero silnik 2.0 177KM dorównuje 1.8 147 konnej jednostce Toyoty i to wbrew dość podobnej wagi. Spalanie w i40 będzie więc pewnie wyższe. No i jednak pomimo , że Toyota jest droższa o 2,5 tysiące to biorąc pod uwagę wyposażenie Avensis jest jednak lepszym wyborem (np. biksenony, system bezkluczykowy, podgrzewane siedzenia czy choćby skórzana tapicerka siedzeń). Oferta Hyundaia IMO nie ma jednak startu do Toyoty, która wciąż bryluje w czołówce różnych rankingów bezawaryjności.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

13 Lis 2011, 01:27

Libre napisał(a):A na mnie i40 nie wywarł zbyt dobrego wrażenia. Fakt design niezły, ale gdy przyjrzymy się bliżej już tak różowo nie jest np. dopiero silnik 2.0 177KM dorównuje 1.8 147 konnej jednostce Toyoty i to wbrew dość podobnej wagi.

Jeździłeś i40 czy po prostu gdzieś na papierku zobaczyłeś, że Toyota jest szybsza?
Pokaż mi testy w których to wyszło bo podejrzewam, że to zwykłe insynuacje.

Libre napisał(a):Spalanie w i40 będzie więc pewnie wyższe.

A może niższ? A może takie same? A może warto byłoby to jednak sprawdzić zamiast zakładać, że tak będzie?

Libre napisał(a):No i jednak pomimo , że Toyota jest droższa o 2,5 tysiące to biorąc pod uwagę wyposażenie Avensis jest jednak lepszym wyborem (np. biksenony, system bezkluczykowy, podgrzewane siedzenia czy choćby skórzana tapicerka siedzeń).

Tak, jest lepszym wyborem... dla Ciebie ale niekoniecznie dla autora tematu. Sam niech oceni na podstawie list wyposażenia co dla Niego jest istotne.

Ja bym jednak poczekał na miejscu właściciela aż pojawi się i40 w wersji sedan po czym umówił się na jazdy testowe Toyotę Avensis i i40 + ew. innymi autami a następnie dokonał wyboru.
Łukasz93
Początkujący
 
Posty: 59

14 Lis 2011, 18:32

No i to jest najlepsza sugestia.
Fakt, że dla wielu cena i40 zaskoczyła. Ile to było artykułów, że kosztuje tyle ile nowy Passat (fakt).
Zaczynają się cenić, ale sami są coraz bardziej cenieni. Octavia i Civic to nie ten segment i trudno porównywać. Trzeba by było Accord, Skoda Octavia mniejsza, Superb większy. Bardziej do porównania pasuje tutaj z VAga Passat. Też nowy model i spory wybór w silnikach.
Z innych - C5.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290