Ibiza 1.9 TDI vs Ibiza... a może Yaris

27 Maj 2009, 19:03



Zastanawiam się nad Ibizą TDI 1.9 130KM rok prod. 2002, pełna elektryka, klima, 4 drzwi, brak alu. felg Nowa buda:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



oraz

Ibiza TDI 1.9 110KM, rok prod. 2001, pełna elektryka, klima, 2 drzwi, alu. Starsza buda:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Oba auta mają przebieg 160.000km. Czy to dużo jak na nie ? Czego się spodziewać po tym silniku ?
Oba mają wytarte boczki w fotelu kierowcy - to już 3 Ibiza którą widzę z tym wytarciem (aż tak słaby jest ten materiał?)
Jeszcze nie oglądałem auta ale mam zamiar, wiadomo że bierze się te które w lepszym stanie.
Jeśli oba spełniałyby moje wymagania co do stanu faktycznego to czy warto dołożyć 3.000 zł do Ibizy z 2002 w nowszej budzie z silnikiem 20KM mocniejszym.
Kusi mnie ta nowsza, ale liczę też na wasze sugestie.

Jak z częsciami do nich, czy bardzo drogi jest rozrząd ?

Zdjęcia przykładowe.
Ostatnio edytowany przez asdfman, 28 Maj 2009, 14:15, edytowano w sumie 1 raz
asdfman
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Mlc

27 Maj 2009, 20:40

Przebieg to pewnie obie mają ze 2 razy większy (ten realny)...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

27 Maj 2009, 21:35

ja osobiście brał bym ta nowszą pomimo że zapewne jest na pompowtryskiwaczach, poprzednia generacja do rewelacyjnych nie należała, standardem były wycierające się klamki wewnątrz auta, blachy się łatwo wgniatały, często tez pekała linka od sprzęgła. Nowa ibiza jest o wele ładniejsza od poprzedniczki bynajmniej moim zdaniem co do awaryjności sie nie wypowiem
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

27 Maj 2009, 22:03

Kup sobie porządne AUDI
Audifan
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Bremen

28 Maj 2009, 08:43

Ale mu doradziłeś jak widzisz gościu chce ibize a nie audi
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

28 Maj 2009, 11:39

Witam.
Po pierwsze przylączam sie do prośby kolegi.
Mam ten sam problem. Tuż po wakacjach zamierzam kupić ktoreś z tych aut. Ale sam sie zastanawiam czy warto dolożyć tych kilka tysiecy zlotych do nowszego modelu, czy ten FL mi w zupelności wystarczy.
Był bym wdzieczny gdyby moze posiadacze tych aut sie wypowiedzieli cos na ich temat. Z tego co mi jest wiadomo to sa to auta bezawaryjne. Z pewnością kazdy je poleca. A jaka jest Wasza opinia co do tych samochodów? Duzo w internecie o nich czytalem i wiekszość opini na ich temat jest raczej pochlebne.
Są to praktycznie golfy, ale sa tansze i nie ma ich aż tak wiele jak golfow. Po 4 na jednym parkingu.

Jak sie nie myle w tej pierwszej Ibizce jest już 6 stopniowa przekladnia. Ale nie jestem wlasnie pewien bo w 130 KM zazwyczaj jest. Tyle koni w tej budzie to mozna już smialo pośmigać.


skalops napisał(a):ja osobiście brał bym ta nowszą pomimo że zapewne jest na pompowtryskiwaczach, poprzednia generacja do rewelacyjnych nie należała, standardem były wycierające się klamki wewnątrz auta, blachy się łatwo wgniatały, często tez pekała linka od sprzęgła. Nowa ibiza jest o wele ładniejsza od poprzedniczki bynajmniej moim zdaniem co do awaryjności sie nie wypowiem


No jesli komuś bardziej przeszkadzaja wycierajace sie klamki w srodku niż ciagle padajacy silnik to napewno nie kupi sobie tego samochodu. Ja np. wole mieć wytarte klamki niż klaść ciagle pieniadze w silnik. Zreszta jak i wiekszość nas. Co do blach to nie wiem ale chyba nikt nie ma zamiaru tego sprawdzać. Raczej kazdy kupuje auto do jazdy a nie po to by sie nim gdzieś rozbijać.
Gdyby zwracać uwage na takie szczegoly to nie wiem czy jakikolwiek samochod by sie wybralo.

Ale najlepiej niech wypowiedza sie eksperci od tych pojazdow, bo oni chyba najlepiej wiedza co w tych autach drzemie.
:)
Junior99
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: łódzkie

28 Maj 2009, 12:10

ja nie pisze o rozbijaniu, ale np oprzesz się o auto a wgięcie nie wróci do swojego poprzedniego stanu tylko pozostanie wgięte, silnik w starej ibizie będzie na pewno tańszy w naprawie bo nie ma pompowtryskiwaczy, trwałość obu konstrukcji jest raczej jednakowa
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

28 Maj 2009, 13:43

Junior99 napisał(a):Są to praktycznie golfy, ale sa tansze i nie ma ich aż tak wiele jak golfow. Po 4 na jednym parkingu.


Nie golf tylko polo. Ciasne toto w środku :(
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Maj 2009, 14:14

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zrobiłem rozeznanie i na placu boju zostają:

Ibiza III (nowa buda) 2002-2003 1.4 benz. 100KM i Yaris T-Sport 2001-2002 1.5 106KM.

Wcześniej miałem ochotę na Yarisa, ale że trudno dostać w dobrym stanie i cenie to doszła Ibiza. W rankingu bezawaryjności pewnie Yaris wyprzedzi Seata, ale jak się to ma do różnicy wieku, Ibiza byłaby rok albo dwa lata młodsza.

Yaris byłby za ok 18000 zł (moze 17500), na Ibize trzeba wydać 17500-19000zł

Auta 3 drzwiowe.
asdfman
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Mlc