Jaguar XK X150 - Podłączenie/ zamiana lamp przednich

08 Lut 2022, 21:37

Witam

Szukam pomocy, rady odnośnie lamp przednich do Jaguara XK X150 2013/2014

Spełniłem swoje wielkie motoryzacyjne marzenie i kupiłem taki rzadki w Polsce samochód z uszkodzonym delikatnie przodem w USA. Niestety lampy które zostały zdemontowane do wyceny szkody ubezpieczalni nie przyjechały z samochodem. Musze zakupić nowe- nie ukrywam że używane bo nowe są strasznie drogie i tu pojawia się problem jakie kupić. Dzwoniłem i pisałem po odpowiedz/radę do kilku ASO ale odpowiedzi nie otrzymałem - albo nie chcą pomóc albo faktycznie nie wiedzą.

Na zdjęciach z USA z przed wypadku auto miało lampy bixenon led bez doświetlania (bez AFS)
Wiązki elektryczne które idą do lamp mają po 16 kabelków i zakończone są wtyczkami z 16 pinami – wszystkie wyglądają na czynne.
Jak przeglądałem oferty na portalach ogłoszeniowych to używane często lampy mają 13 pinów i mniej, najmniej to chyba było nawet 9.

Dwa pytania/zagadnienia:

1) Pytanie dotyczące samego sprawdzenia po zakupie – wpinam wtyczkę, włączam światła i lampa świeci czy potrzebuje jakiegoś przypisania?

2) Ile minimum musi być tych pinów żeby w naszych europejskich warunkach było wszystko ok.? Nie zależy mi na doświetlaniu ale ponieważ wyboru w używanych lampach za wielkiego nie ma a nawet częściej trafiają się te z doświetlaniem to rozważam ich zakup nawet gdyby to doświetlanie miało nie działać. Pytanie czy gdybym zakupił takie używki z 16 pinami i z systemem AFS to będzie jednak działać doświetlanie? Czy jednak nie? A może wcale lampa nie będzie świecić? Czy może będzie trzeba coś zmienić w sterowniku?
Czy to jest może tak że wiązka elektryczna zawsze idzie z 16 kabelkami a w zależności jakie lampy wybierze klient na etapie konfigurowania samochodu przy zakupie to wkłada się z AFS lub bez? I nic nie trzeba konfigurować?

Pozdrawiam
Jacek
sanguszko
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Lut 2022, 07:14

1) jeżeli lampa nie ma ledów to prawdopodobnie nic nie trzeba kodować
2) 6. 1 masa
2 mijania
3 drogowe
4 kierunkowskaz
5 postojowe
6 regulacja

Też nie jest powiedziane ze kupisz lampe 6 pinową i bedzie działać po podpięciu bo piny mogą byc zamienione miejscami.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lut 2022, 09:18

Nie masz numeru katalogowego lamp które były oryginalnie założone?
sanguszko napisał(a):Musze zakupić nowe- nie ukrywam że używane bo nowe są strasznie drogie i tu pojawia się problem jakie kupić.
Dowiedziałeś się w ASO o nowe? Trzeba było zapytać o ich numer katalogowy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Lut 2022, 10:32

W 2 ASO powiedzieli że z komputerów to im wychodzą dwie możliwe i oni też nie wiedzą która jest prawidłowa. Napisałem nawet do generalnego importera JLR to mi odpisali żeby się z ASO kontaktować bo oni tylko importują auta a nie handlują częściami. W ASO pewnie by sobie poradzili ale dopiero jak podstawisz auto i weźmiesz u nich lampy. A ja z powodu ich ceny tej opcji nie dopuszczam.

Z mojego rozeznania to najprawdopodobniej C2P25614 lub C2P25620 ( to kody handlowe ASO) tyle że handlarze częściami używanymi nie operują tymi kodami tylko tymi co są na lampach a te są zupełnie inne.
sanguszko
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi e-Evolution Concept
    MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT jest jeżdżącym prototypem, który odzwierciedla strategiczne kierunki, w których w przyszłości będzie się rozwijać marka Mitsubishi Motors. Łączy atuty samochodów typu SUV, ...