Jak myć samochód po polerowaniu lakieru

02 Kwi 2020, 11:45

Właśnie odebrałem samochód po polerce lakieru i konserwacji podwozia. Lakiernik nawoskował również twardym woskiem samochód - twierdził że wosk wytrzyma do 8 miesięcy jeżeli nie będę mył go chemią na myjni. Jak mam go umyć gdy mi się przybrudzi - mogę pojechać na myjnię bezdotykową i spłukać auto tylko programem woda demineralizowana - nie pozostaną wtedy zacieki? Czy to 8 miesięcy to fikcja i czy brud na wosku typu błoto/kurz nie umyję sama wodą ? Jak myć żeby nie zetrzeć tego wosku a jednocześnie żeby auto było czyste?
Berserker1982
Początkujący
 
Posty: 73
Zdjęcia: 0

02 Kwi 2020, 13:49

Berserker1982 napisał(a):czy brud na wosku typu błoto/kurz nie umyję sama wodą ?
Jak ci się ubrudzi samochód i szybko go umyjesz zanim wszystko zaschnie to umyjesz pod ciśnieniem sama wodą ale jak już zaschnie to będzie ciężko i nie wszystko ci zejdzie. Zresztą sama chemia bez użycia szczotki lub gąbki nie usunie całego brudu. Sprawdzałem takie zabiegi już nie raz.
Berserker1982 napisał(a):twierdził że wosk wytrzyma do 8 miesięcy jeżeli nie będę mył go chemią na myjni. Jak mam go umyć gdy mi się przybrudzi - mogę pojechać na myjnię bezdotykową i spłukać auto tylko programem woda demineralizowana - nie pozostaną wtedy zacieki?
Najlepiej myć szamponem i miękką gąbką (najpierw spłukujesz dobrze całe auto z grubszego brudu), a najwyżej jak chcesz uniknąć zacieków bez wycierania to po takim zabiegu jedziesz mokrym autem na myjnię bezdotykową nakładasz wosk i spłukujesz wodą demineralizowaną :)
Berserker1982 napisał(a): Jak myć żeby nie zetrzeć tego wosku a jednocześnie żeby auto było czyste?
Raczej nie da się bo przy każdym myciu nawet podczas jazdy w deszczu taka powłoka będzie stawała się coraz słabsza. Najdłużej trzyma się kiedy nie trzeba myć samochodu i to jest prawda wtedy może to być nawet i pół roku.

Są takie detailery które można nałożyć przy wycieraniu lakieru lub tuż po jego wytarciu (robi się to bardzo szybko a zawsze zostaje jakaś warstwa ochronna) i one dodatkowo zabezpieczają lakier przez co tak wosk może się dłużej utrzymywać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

02 Kwi 2020, 15:12

Berserker1982 napisał(a):twierdził że wosk wytrzyma do 8 miesięcy
tiaaaa :naughty: wytrzyma jak nie będziesz jeździł autem i trzymał w garazu albo jak będziesz mył codziennie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Kwi 2020, 15:16

Kao napisał(a):wytrzyma jak nie będziesz jeździł autem i trzymał w garazu
Jak myślę że w takim przypadku nawet 12 m-c wytrzyma :) jak nie dłużej.
Kao napisał(a):jak będziesz mył codziennie.
Przy częstym myciu myślę że maks 2 m-c. Mówię o myciu z woskowaniem na myjni :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34