Czym myć szyby od wewnątrz?

30 Sty 2010, 14:48

szyby było troche brudne od wewnątrz wiec je wytarłem szmatką i gorącą wodą i teraz to sie tak porobiły zacieki ze są duzo bardzije brudne niz przedtem czym je umyć?
chodzi mi o wszystkie szyby od wewnątrz auta
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

30 Sty 2010, 15:21

Normalnym ale dobrym płynem do szyb. Ja polecam Clin - zawsze go stosuje i jakoś nie zostawia smug ani zacieków.
Burning
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 234
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: Nie mam

30 Sty 2010, 19:32

clin nie jest płynem do szyb okiennych w domu?
co myślicie o płynie do szyb do -20C ze stacji orlen, czy shel?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

30 Sty 2010, 19:40

piotrauto napisał(a):clin nie jest płynem do szyb okiennych w domu?


Miażdżysz :D

piotrauto napisał(a):co myślicie o płynie do szyb do -20C ze stacji orlen, czy shel?


Kupuj jak Ci nie szkoda kasy i nie masz pojęcia gdzie indziej można kupić DOBRY i TANI płyn do spryskiwaczy :D.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

30 Sty 2010, 20:04

to takie firmy jak orlen, shel, lotos sprzedają takie słabe płyny do spryskiwaczy a benzynę, rope i gaz taki dobry?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

30 Sty 2010, 20:21

piotrauto napisał(a):to takie firmy jak orlen, shel, lotos sprzedają takie słabe płyny do spryskiwaczy a benzynę, rope i gaz taki dobry?


A gdzie ja tak napisałem?
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

30 Sty 2010, 20:50

qki007 napisał(a):
piotrauto napisał(a):to takie firmy jak orlen, shel, lotos sprzedają takie słabe płyny do spryskiwaczy a benzynę, rope i gaz taki dobry?


A gdzie ja tak napisałem?

a bo ktos mi na forum tutaj pisal zeby nie kupowac z orlen
jak kupilem z orlen to mi ten plyn zamarzał po kilunastu sekundach an szybie przedniej przy -10C
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

30 Sty 2010, 21:18

piotrauto napisał(a):
qki007 napisał(a):
piotrauto napisał(a):to takie firmy jak orlen, shel, lotos sprzedają takie słabe płyny do spryskiwaczy a benzynę, rope i gaz taki dobry?


A gdzie ja tak napisałem?

a bo ktos mi na forum tutaj pisal zeby nie kupowac z orlen
jak kupilem z orlen to mi ten plyn zamarzał po kilunastu sekundach an szybie przedniej przy -10C


Mróz swoje robi.. Jednak jak jedziesz samochodem, nagrzanym, masz nawiew na szybę to można swobodnie pryskać i myć szybę w czasie jazdy..
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

30 Sty 2010, 21:23

piotrauto napisał(a):clin nie jest płynem do szyb okiennych w domu?


Owszem, ale czy wyklucza fakt, że można myć i samochodowe, a nic się nie dzieje? Tak.

Ale z tego co napisałeś pod moim I postem to mycie szyb w zimie. Mogłeś wcześniej napisać :razz: To raczej jak moi poprzednicy napisali, Orlen.
Burning
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 234
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: Nie mam

23 Mar 2010, 15:26

no i jeśli mamy firmowy płyn zimowy do spryskiwaczy i spryskamy szybę czołową od środka w kabinie to czym to przetrzeć, wytrzeć? użyłem gąbki takiej miękkiej i wiecie co? powstały okropne zacieki, drugi raz spryskałem wziąłem czysty ręcznik domowy przetarłem i juz lepiej wygląda ale nadal został brud, troche zacieków no i materiał z ręcznika jest na szybie takie małe włoski
niemam juz sił jak umyć szyby od wewnątrz i zewnątrz zeby były idealnie czyste?
pod słońce jak patrzyłem na moją przednią szybę to są same zacieki, brud, kurz oraz takie małe odpryski i rysy w krztałcie półkoli jakby od wycieraczej, normalnie tego nie widać ale brud i zacieki są widoczne
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

23 Mar 2010, 17:32

piotrauto - szczerze ci powiem, ze zaczynasz mnie denerwować swoimi postami - zadajesz pytanie na poziomie przedszkolaka. Zadajesz pytania tak banalne, ze aż czasami nóż w kieszeni się otwiera. Czy w sklepie nie ma płynów do mycia szyb samochodowych???? A czym twoja mama, żona, siostra myją szyby w oknach w domu? Wytęż swoją mózgownicę i pomyśl troszkę człowieku, bo zaczynasz przeginać ze swoimi pytaniami.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Mar 2010, 20:48

Spróbuj kątówką przejechać. Zacieków nie będzie widać...
ggmarszal
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 167
Miejscowość: Radziechowy

28 Sie 2019, 07:55

Ja zawsze korzystam z tego preparatu shiny garage perfect glass do tego ręcznik papierowy, bezpyłowy i szyby są bez ani jednej smugi
Ostatnio edytowany przez Kao, 28 Sie 2019, 11:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
pawelherman
Nowicjusz
 
Posty: 3