Auto z Niemiec czy z kraju?

Auto z Niemiec czy z kraju?

01 Paź 2014, 19:47

Witam!

Może pytanie nie za bardzo w temacie,bo nie zadam pytania jakie auto kupić do .....zł.
Mianowicie chodzi mi o pewien dylemat.Czy lepiej szukać po ogłoszeniach-otomoto,allegro,olx aut z kraju i jeździć i każdego z osobna oglądać,czy powierzyć całą robotę pewnej osobie co sprawdza auta od lat z niemiec i zna się na rzeczy i daje nawet gwarancje na te auta?

Zadzwoniłem do pewnej osoby,która sprowadza auta.Poprosiłem o poszukanie dla mnie auta do pewnej kwoty.Nie było problemu.Ale usłyszałem podczas rozmowy jedną informację,która mnie,że tak powiem lekko zszokowała.Mimo,iż słyszałem o tym ,nie byłem pewny czy to prawda.Otóż usłyszałem od pana,ze sprowadzając auto z niemiec muszę się liczyć z tym,że auta będzie po kolizji,wypadku,bo auta bezkolizyjne lub bezwypadkowe są strasznie drogie.I spytał się czy zgadzam się na to.Z niepewnością potwierdziłem.

Jakie jest wasze zdanie?Skoro auta z niemiec muszą być po kolizji lub wypadku to czy znalazłbym auta z kraju,które nie miały kolizji-wypadku-czy to raczej niemożliwe?
I jak jest z cenami.Opłaca się sprowadzać dla siebie?
Yamakasi512
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Auto z Niemiec czy z kraju?

01 Paź 2014, 19:59

Tak większość handlarzy sprowadza samochody właśnie po kolizjach. Naprawia je w Polsce tanim kosztem, po czym sprzedaje taki samochód za ładną sumę.

Samochody po wypadkowe w Niemczech są tanie z tego względu ,że Niemcy ich nie naprawiają a gonią dalej.
Czasami można dorwać ciekawy samochód z lekko uszkodzonym przodem/czy po kolizji po czym wykończyć go już w Polsce.

Dobre samochody się tam ceni.
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam

01 Paź 2014, 20:10

Zależy jakiego auta szukasz, jaki rocznik, jaki motor. Z pewnością Ci powiem że auta z Niemiec są ładniejsze i bardziej zadbane, ale oczywiście są droższe. Przykład to Audi A4 B7, które ostatnio miałem na oku - średnia cena w kraju 27-29tys, a średnia cena w .de to 32tys i więcej.

Warto się na tym znać, niektórych aut z silnikiem powyżej 2.0 nie opłaca się ściągać ze względu na dużą akcyzę.

Ja akurat siedzę w temacie BMW i powiem Ci że znalezienie dobrego BMW w Polsce graniczy z cudem. 90% już E39 jest zajechane w trupa! E46 z początku produkcji to już się robią ulepy.

Ja znalazłem idealne E34 z przebiegiem 180tys po dziadku każdy element w oryginalnym lakierze i 0 rdzy. Oczywiście 2.0 150KM + automat. Pamiętaj że nie kupuje się 3 litrowego V8 aby jeździć do kościoła. To samo diesla w Niemcowni. Nie wierz handlarzom w ich opowieści to są bzdury. Teraz mam E30 z 85r z malowanym i nie ściąganym 1 błotnikiem. Przebieg 80tys bez rdzy.

W Polsce co? Rok poszukiwań i nigdy nie znalazłem równie zadbanego auta. A szukałem długo E34 do 10tysięcy ( jak za golasa i 2.0 to spora kwota).

Czyli jednak się da. Tylko trzeba samemu mieć rozeznanie na mobile.de często są drogie auta i połowa osób to handlarze a jak się trafi okazja to kupuje auto handlarz i sprzedaję z zyskiem.
hendo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 06 2012

01 Paź 2014, 20:26

Kieł napisał(a):Tak większość handlarzy sprowadza samochody właśnie po kolizjach. Naprawia je w Polsce tanim kosztem, po czym sprzedaje taki samochód za ładną sumę.

Samochody po wypadkowe w Niemczech są tanie z tego względu ,że Niemcy ich nie naprawiają a gonią dalej.
Czasami można dorwać ciekawy samochód z lekko uszkodzonym przodem/czy po kolizji po czym wykończyć go już w Polsce.

Dobre samochody się tam ceni.

To akurat wiem,ale chodzi mi o osobę prywatną, która sprowadza od lat auta z niemiec,nie jest handlarzem-ma inną normalną pracę,tylko sprowadzanie to taka jego ,,druga praca''.
Czyli można powiedzieć,że sprowadzanie dla siebie,a nie zakup sprowadzonego auta!

Nie chodzi mi o komisy o handlarzy itd,bo bałbym się tam cokolwiek oglądać.

Co do ceny auta to ok 10tys.Czy warto szukać w polsce,czy sprowadzać?
Yamakasi512
Nowicjusz

01 Paź 2014, 21:12

Do 10 tys warto o ile szukasz auta z bardzo dobrym stanie, bardzo zadbanego, lepszym niż te z Polski.
Jednak jeśli się napalasz na auto młodsze, aby wyrwać taniej niż w PL to odpuść Niemcy nie oddają dobrych aut za grosze.
hendo
Nowicjusz

01 Paź 2014, 21:21

hendo napisał(a):Do 10 tys warto o ile szukasz auta z bardzo dobrym stanie, bardzo zadbanego, lepszym niż te z Polski.

Dokładnie takiego.

Tylko zastanawia mnie jedno.
Ponawiając pytanie-Skoro auta z niemiec sprowadzane muszą być po kolizji lub wypadku(bo inaczej nie opłaca się sprowadzać) to czy znalazłbym auta w kraju,które nie miały za sobą kolizji-wypadku-czy to raczej niemożliwe?
Yamakasi512
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja 1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja
    1/4 mili - Wielki finał Impreza połączyła w całość wszystkie atrakcje poprzednich rund. Było to zatem ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku polskich maszyn z zagraniczną konkurencją. W szranki z polskimi mistrzami jednej czwartej ...

• Re: Auto z Niemiec czy z kraju?

01 Paź 2014, 22:17

O dziwo w Niemczech są droższe auta niż w PL :mrgreen: Mówię poważnie.. :ok:
    Koniu
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

01 Paź 2014, 22:27

Pewnie zawsze są okazje, ale wiesz jaki jest polak? Dorwie okazje w Niemczech zobaczy że to może być więcej warte pojeździ, wymęczy odpicuje i wystawi za kwotę 3razy większą.

Polacy to kombinatorzy, więc jak ma być dla siebie lepiej dać tą samą kwotę i kupić w .de
    Auta jak tylko przekraczają magiczną odrę to zaczyna się wszystko sypać :lol:
    hendo
    Nowicjusz

13 Lut 2015, 17:58

Ja jestem za sprowadzeniem auta z Niemiec, są tańsze i lepszym stanie niż u nas. Znam firmę która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z zagranicy. Zastanawiam się czy nie zgłosić się do nich po pomoc bo upatrzyłam sobie ostatnio mercedesa pod Berlinem i nie bardzo wiem jak go sprowadzić... Korzystaliście kiedyś z takiej pomocy?
    pietrucha5
    Nowicjusz

Auto: peugeot

26 Lut 2015, 01:10

Moim zdaniem z Niemiec, ale trzeba mieć chociaż podstawowe pojęcie o samochodach. Jak takowego nie mamy to będzie problem z wychwyceniem auta w dobrym stanie i niskiej cenie.
    Pistolecik
    Początkujący
    Awatar użytkownika

01 Mar 2015, 01:43

Z Niemiec może być w lepszym stanie, ale auto z PL będzie miało łatwiejszą historię do zweryfikowania. Nie ma reguły. Tak naprawdę ciężko wykluczyć auto z importu, bądź "krajowe"...wszystko zależy od indywidualnego stanu samochodu, przebiegu i tego w jakich rękach był wcześniej.
    Requiem for a Dream.
    Piter
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 239
    Miejscowość: Kłodzko
    Prawo jazdy od: 15 03 2007
    Auto: Audi A6 C5
    Silnik: 1.9 TDI 131KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

19 Sty 2016, 21:33

Generalnie polecam kupowanie aut na zachodzie (Niemcy, Holandia , Belgia...), lecz nie jest to łatwe jeżeli ktoś nie miał kontaktu z tamtejszym rynkiem sprzedazowym...i tu pojawiaja sie firmy , ktore moga pomoc w kwestiach zarowno doboru marki jak i sprawdzenia auta i uzyskaniu tablic zjazdowych-ladnie brzmi, prawda? W praktyce nie jest to takie jednoznaczne jak na stronach internetowych mozna przeczytac badz zobaczyc na filmikach na yt. W moim przypadku wygladalo to koszmarnie...w zasadzie nie sprawdzilo sie nic z tych wszystkich zapewnien.
    Niestety firma auta-z-niemiec.com jest u mnie na cenzurowanym za moj stracony czas, pieniadze i nerwy...
    Po tych zbednych doswiadczeniach, ktorych nie zycze nikomu (ciaganie mnie po komisach ze szrotem pod turecka flaga) auto kupilem w Belgii od prywatnego właściciela- pomogl znajomy.
    Neptun2
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 04 2008
    Auto: WV

06 Mar 2016, 18:24

Ja jestem osobiście za sprowadzeniem samochodu z Niemiec. Mój znajomy ostatnio sprowadził przez taka firmę, auto-manager.eu, i jest bardzo zadowolony. Takie samochody są sprawdzone technicznie, mają lepsze wyposażenie, autentyczny przebieg i wiesz co masz. I nie są takie rozwalone jak te jeżdżone po tych polskich drogach. Jak będziesz chciał sam sprowadzić samochód, to znajdziesz tam też wszystkie potrzebne informacje dotyczące rejestracji auta i na co uważać, żeby się nie dać zrobić w balona. :ok:
    Samochodzik16
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 08 1997
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: VW Scirocco
    Silnik: 2.0 l TDI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sport/Coupe
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2014

• Warto przeczytać
    • Audi TTS Roadster, przód