Jak uniknąć cła na Rockauto?

08 Lip 2019, 11:30

Cześć,
czy da się jakoś uniknąć cła przy zakupie z Rockauto.com? Albo chociaż zorientować się, ile wyniesie? Robiłem ostatnio pierwszy zakup i przywalili mi jakimś absurdalnym cłem, nie wiem nawet jak zostało to wyliczone. Dzięki wielkie.
Hal9000
Początkujący
 
Posty: 57

08 Lip 2019, 17:58

Kupowałeś pewnie tam jakieś części z poza UE więc sprowadzając je do Polski musisz zapłacić cło.

Cła raczej nie unikniesz ale możesz je zimniejszych biorąc tańszą przesyłkę bo cło płacisz z tego co wiem od wartości razem z kosztem przesyłki.
Jeżeli jest taka możliwość to chyba lepiej jest sprowadzać nie od razu do Polski tylko przez np. Niemcy bo wtedy wychodzi taniej. Przynajmniej tak było jakiś czas temu z samochodami jak rozmawiał z osobą która ciągnęła kilka sztuk ze stanów szły przez Niemcy i wychodziło taniej niż bezpośrednio do nas do portu w Gdańsku czy Gdyni.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Centrum testowania silników Skody
    SKODA zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. To kamień milowy na ścieżce rozwoju Producenta. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii ...