Jak uniknąć cła na Rockauto?

Jak uniknąć cła na Rockauto?

08 Lip 2019, 12:30

Cześć,
czy da się jakoś uniknąć cła przy zakupie z Rockauto.com? Albo chociaż zorientować się, ile wyniesie? Robiłem ostatnio pierwszy zakup i przywalili mi jakimś absurdalnym cłem, nie wiem nawet jak zostało to wyliczone. Dzięki wielkie.
Hal9000
Nowicjusz

Re: Jak uniknąć cła na Rockauto?

08 Lip 2019, 18:58

Kupowałeś pewnie tam jakieś części z poza UE więc sprowadzając je do Polski musisz zapłacić cło.

Cła raczej nie unikniesz ale możesz je zimniejszych biorąc tańszą przesyłkę bo cło płacisz z tego co wiem od wartości razem z kosztem przesyłki.
Jeżeli jest taka możliwość to chyba lepiej jest sprowadzać nie od razu do Polski tylko przez np. Niemcy bo wtedy wychodzi taniej. Przynajmniej tak było jakiś czas temu z samochodami jak rozmawiał z osobą która ciągnęła kilka sztuk ze stanów szły przez Niemcy i wychodziło taniej niż bezpośrednio do nas do portu w Gdańsku czy Gdyni.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kia Picanto - samochód do miasta Kia Picanto - samochód do miasta
    W Polsce do Kia Picanto należy nieco ponad 9 proc. rynku. Produkowany od 2003 roku, mały "Koreańczyk" doczekał się trzech generacji. Najnowszą wprowadzono w 2017 roku. Pod maską Picanto może się znaleźć jeden z dwóch ...
    Yellow boxy na drogach - co to takiego? "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?
    W Szczecinie pojawiły się tzw. "Yellow boxy" mają one na celu poprawę przepustowości ruchu w godzinach szczytu. U nas projekt pilotażowy ma pokazać czy takie rozwiązanie sprawdza się. Jeżeli okaże się że tak, a ...

•