Jak uniknąć cła na Rockauto?

08 Lip 2019, 12:30

Cześć,
czy da się jakoś uniknąć cła przy zakupie z Rockauto.com? Albo chociaż zorientować się, ile wyniesie? Robiłem ostatnio pierwszy zakup i przywalili mi jakimś absurdalnym cłem, nie wiem nawet jak zostało to wyliczone. Dzięki wielkie.
Hal9000
Początkujący

08 Lip 2019, 18:58

Kupowałeś pewnie tam jakieś części z poza UE więc sprowadzając je do Polski musisz zapłacić cło.

Cła raczej nie unikniesz ale możesz je zimniejszych biorąc tańszą przesyłkę bo cło płacisz z tego co wiem od wartości razem z kosztem przesyłki.
Jeżeli jest taka możliwość to chyba lepiej jest sprowadzać nie od razu do Polski tylko przez np. Niemcy bo wtedy wychodzi taniej. Przynajmniej tak było jakiś czas temu z samochodami jak rozmawiał z osobą która ciągnęła kilka sztuk ze stanów szły przez Niemcy i wychodziło taniej niż bezpośrednio do nas do portu w Gdańsku czy Gdyni.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.
    Lexus GX Overland - największe terenowe wyzwania i nocowanie w głuszy
    Czy luksusowy SUV może być jednocześnie prawdziwą, terenową wyprawówką? Przy pomocy zmodyfikowanego modelu GX kanadyjski oddział Lexusa pokazuje, że jak najbardziej. Pokazowy GX Overland jest gotowy nawet na największe ...

•  
    • Warto przeczytać