Jak uniknąć cła na Rockauto?

08 Lip 2019, 11:30

Cześć,
czy da się jakoś uniknąć cła przy zakupie z Rockauto.com? Albo chociaż zorientować się, ile wyniesie? Robiłem ostatnio pierwszy zakup i przywalili mi jakimś absurdalnym cłem, nie wiem nawet jak zostało to wyliczone. Dzięki wielkie.
Hal9000
Początkujący
 
Posty: 54

08 Lip 2019, 17:58

Kupowałeś pewnie tam jakieś części z poza UE więc sprowadzając je do Polski musisz zapłacić cło.

Cła raczej nie unikniesz ale możesz je zimniejszych biorąc tańszą przesyłkę bo cło płacisz z tego co wiem od wartości razem z kosztem przesyłki.
Jeżeli jest taka możliwość to chyba lepiej jest sprowadzać nie od razu do Polski tylko przez np. Niemcy bo wtedy wychodzi taniej. Przynajmniej tak było jakiś czas temu z samochodami jak rozmawiał z osobą która ciągnęła kilka sztuk ze stanów szły przez Niemcy i wychodziło taniej niż bezpośrednio do nas do portu w Gdańsku czy Gdyni.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5216
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koniec ruletki podczas zakupu aut używanych - bezpieczna zmiana auta
    AutoDNA przygotowało obszerną publikację poruszającą problem transparentności rynku motoryzacyjnego. Składają się na niego zarówno oferty kupna-sprzedaży pojazdów, jak i zachowania uczestników tego rynku. ...
    Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
    Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest ...

  •