Jak wyczyścić odmę w Toyota Corolla e12 1.4 VVTi benzyna?

03 Sty 2023, 08:37

Witam wszystkich jestem tu nowy mam pytanie potrzebuje wyczyścić odmę ale nie mogę jej znaleźć w którym miejscu dokładnie się ona znajduje
Samochód to Toyota Corolla e12 1.4 vvti benzyna.
Misiek82
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Sty 2023, 08:54

Wrzuć zdjęcie silnika tak z góry to zaznaczę Ci gdzie jest dokładnie zaworek odmy i jej przewód.

Zawór odmy montowany był w pokrywie zaworów i najczęściej miał kolor zielony czasem szary dalej od niego wychodził już przewód gumowy. Warto przeczyścić zam zaworek bo z tego co wiem w Toyotach przewody raczej się nie zatykały ale sprawdzić trzeba.

Aha jak masz osłonę silnika z góry to musisz ją zdjąć żeby mieć dostęp.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sty 2023, 13:22

Zdjęcie silnika
Misiek82
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Sty 2023, 14:32

Po prawej stronie patrząc na to zdjęcie z przodu masz wąż od odmy którego tu nie widać. Wyżej po prawej zaworek podciśnieniowy PCV który warto przy okazji sprawdzić i wyczyścić, a jak nie działa wymienić.

Na zdjęciu zaznaczyłem o co chodzi.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sty 2023, 14:37

Ok dzięki bardzo za pomoc .
Misiek82
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LF-1 Limitless to nowy rodzaj crossovera
    Według japońskiego magazynu Mag-X, samochód będący seryjnym rozwinięciem koncepcyjnego Lexusa LF-1, zaprezentowanego w styczniu na North American International Auto Show w Detroit, ma trafić na rynek w 2021 roku. Dziennikarze ...
    Moto Sport & Tuning Show 2015 / relacja
    Pierwsze Targi Pojazdów Sportowych i Tuningu – Moto Sport & Tuning Show odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Było to jedyne takie wydarzenie w Warszawie, gdzie można było zobaczyć samochody sportowe ...