Jaki olej w moim wypadku? Bierze 0,5l oleju na 100km

21 Maj 2018, 16:10

witam mój passat b5 1.6 2000r. bierze 0,5l oleju na 100 km czyli dosc sporo , na trasie co chwile sie trzeba zatrzymywac i dolewac, jaki jest najtańszy z możliwych olejów ? zalany jest półsyntetyk, kupuje jakies najtańsze na allegro po 45zl/4l ale czy jest mozliwosc kupowania jakiś tańszych ? mogą być jakies chińskie itp.
devc
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

21 Maj 2018, 16:41

Przy takim poborze oleju to już trzeba robić remoncik a nie dolewać olej, zalewając najtańsze ścierwo dążysz do szybszego zużycia innych elementów, jeżeli nie chcesz inwestować już naprawę twgo auta to lepszym wyborem będzie zalanie ceramizera lub doktora lecz trzeba powiedzieć to głośno że to tylko tuszowanie problemu a nie jego rozwiązywanie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Maj 2018, 12:22

Dokładnie tak jak poprzednik napisał jeżeli chcesz mieć co remontować to już powinieneś się za to zabrać w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić silnik.
Przy takim poborze oleju to myślę że nawet motodoktor niewiele pomoże i ceramizer również. Możesz spróbować sprawdzić co jest przyczyna pierścienie czy uszczelniacze zaworowe wykonując próbę olejową. Jak okaże się że pierścienie to można spróbować specyfików na zapieczone pierścienie i to wtedy może w jakimś stopniu pomóc nawet więcej niż zalanie jakiego doktora :)
Do stracenia w sumie nic nie masz więc ja bym spróbował przedłużyć życie tego silnika w taki sposób.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Burza na drodze
    W Polsce sezon burzowy trwa zazwyczaj od kwietnia do września, ale apogeum występuje między czerwcem, a sierpniem. Takie warunki pogodowe podczas podróży samochodem stanowią zagrożenie ze względu na bardzo ograniczoną ...