Jakie auto dla kobiety polecacie?

16 Cze 2014, 18:49

Oj oj majka, 159 nie dostaniesz w Twoim budżecie :) na takie auto co najmniej 28-30tyś. :/
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Cze 2014, 19:01

Ze 159 już zrezygnowałam na rzecz 156 II :) Może nie jest aż tak piękna jak 159 ale też jest bardzo ładna :)

Na razie faworytem jest dla mnie mazda 6 ponieważ wyczytałam, że nawet w sedanie po złożeniu siedzeń z tyłu można uzyskać płaską powierzchnię :) a jest to dla mnie meeega zaleta :) Tylko znowu w 6 boję się rdzy, parę postów niżej jest temat o niej własnie i wszyscy piszą, że rdza ją przeżre :( i niestety tego się boję trochę bo brat miał 626 przez 4 lata no i rzeczywiście, po każdej zimie zaprawki musiał robić :(

Szwedzkie przemawiają do mnie blachą, natomiast nie wiem jak z usterkowością, mazda znowu straszy blachą.... Croma jest w alternatywie a Sonata.... nie wiem jak z jej jakością, ale wydaje się całkiem fajna, tylko nie wiem jaki silnik? 2.0 czy 2.4?
majka289
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Renault Laguna
Paliwo: Benzyna

16 Cze 2014, 19:14

Alfa 156 z końca produkcji jest poprawiona ale to nadal nieudany model, godny polecenia dla pasjonata :wink: co do awaryjności i kosztów w szwedach to nie ma się czego obawiać. V50 to tak naprawdę Focus mk2 a Saab to, jak wcześniej wspomniałem, Opel Vectra więc z częściami nie będzie problemu :) bezawaryjność na dobrym poziomie, nie ma jakiś wybitnie drogich usterek.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Cze 2014, 19:23

V50 do 20tys w dobrym stanie na pewno nie znajdziesz szczególnie w benzynie powyżej 1.8

Znów zaczęło się porównywanie V50 do focusa :) jak zawsze zwracam uwagę że to dwa różne samochody mające część wspólnych podzespołów jednak bardzo różniące się od siebie. Nie mam zamiaru przekonywać tutaj twardogłowych opiniodawców najlepiej niech każdy się przejedzie jednym i drugim i sam osądzi. Volvo oferuje o niebo lepszy komfort, wysoki poziom bezpieczeństwa w najniższej wersji wyposażenia, lepszą jakość materiałów i wykończenia.

Tak w nawiasie to powiedzcie mi specjaliści w czym jeszcze v50 i focus to to samo oprócz zawiasów i płyty podłogowej?
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Cze 2014, 19:38

Silniki i bodaj nawigacja :)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Cze 2014, 19:51

"bodaj" dobre sobie :)
W takim razie samochody z PSA to też fokusy, bo maja te same silniki???
A Mazda przecież też korzysta z tej samej płyty P1???
Jak by nie było i od kogo by części nie pochodziły i w czym byłyby montowane to faktem jest że właśnie te elementy były swoim czasie najlepsze na rynku, więc dlaczego ich nie wykorzystać?

Dajcie spokój z takimi porównaniami bo to nie ma sensu, każdy samochód jest inny i na każdy trzeba patrzeć z osobna. W dobie globalizacji nie ma samochodu który byłby tylko i wyłącznie oparty o swoje części i podzespoły, to nie jest ważne, istotne jest to jak te części zostały wykorzystane w samochodzie, jak zgrane z resztą i jaką pracę gwarantują.

Myślę że autorka tematu najlepiej zrobi jeśli sama się przekona co do podobieństw w w/w autach. Gdy szukałem auta dla siebie zabrałem żonę by przymierzyła się do Mondeo i V50, w fordzie było ciężko ją zatrzymać a z Volvo ciężko wygonić :)
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Cze 2014, 19:54

Jak rozważasz Mazde 6 to dorzuc jeszcze Mondeo Mk3.
Sonata jest trwała, ma dobre silniki i nie jest przereklamowana.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Cze 2014, 20:03

Mondeo jest zbyt opatrzone jednak. Chociaż nie stać mnie na nieopatrzone m3 czy inne cudeńko będące unikatem na drogach chcę autka możliwie rzadkiego na drogach ale jednocześnie łatwego w serwisowaniu i niedrogiego :) Dlatego właśnie nie brałam pod uwagę Opli, Fordów etc, bo wiem, że to dobre auta ale najpierw chcę szukać wśród ww. aut :) jeżeli wśród nich nie znajdę trwałej, mocnej i niedrogiej w naprawach benzynki z nierdzewiejącą karoserią to wtedy zwrócę się właśnie ku na przykład Mondeo albo Focusowi )bardziej nawet ku Focusowi mk2 bo w tej cenie powinien już jakiś być a są ładniejsze niż mondeo :D)
majka289
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Renault Laguna
Paliwo: Benzyna

16 Cze 2014, 20:08

No to Mazda też jest wszędzie :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Cze 2014, 20:12

Dobra Rom nie rzucaj się tak :D to był skrót myślowy z tym focusem. Chociaż nadal Twoje argumenty mnie nie przekonują ale niech Ci bd, nie róbmy off top :)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Cze 2014, 20:14

Jeżeli szukasz auta które nie rdzewieje i chcesz dopiero później patrzeć na forda zwłaszcza mondeo mk3 to od czego chcesz zacząć poszukiwania :) ? chyba tylko mercedes może konkurować z mondeo pod tym względem.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1249
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

16 Cze 2014, 20:15

Wybacz mi ale również nie trafiają do mnie takie stereotypy nie potwierdzone konkretami. Ludzie tutaj szukają informacji a nie domysłów więc trzymajmy się prawdy.
Pozdrawiam
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Cze 2014, 20:16

Oj nieeeee, jest popularna, ale nie jest aż tak opatrzona jak Mondeo :) I Mazda ma jakiś taki pazur w sobie, którego niestety Mondeo brakuje. O ile w środku jest z nim super to na zewnątrz jest strasznie zwykły :) Zobacz, wszystkie te auta (poza nudną cromą) mają jednak (moim zdaniem) jakąś nutkę niezwykłości w sobie, Alfa, Volvo, nie mówiąc już o Saabie :) Mazda też taki pazurek :) Sonata też, o ile z przodu wygląda średnio to tył ma piękny <3 :)

edit:

Motozakup, można jaśniej?:)
majka289
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Renault Laguna
Paliwo: Benzyna

16 Cze 2014, 20:22

A może tak banalnie ale..
Laguna II, po lifcie. Ma dobry silnik 2.0T
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Cze 2014, 20:24

Nie chcę już się wdawać w dyskusję :) ja z tych aut które bierzesz pod uwagę wybrałbym Volvo V50 moim zdaniem jest najbardziej nietuzinkowe może oprócz saaba ale za pokrewieństwo z vectrą nie pasują mi ten samochód.
Dla mnie wygrywa V50.
Jeżeli chodzi o mondeo MK3 opinie odnośnie blach w tym aucie są mało pochlebne. W późniejszych modelach zostało to nieco poprawione ale początki były fatalne.
Laguna królowa lawet :) ?
Dopiero III generacja jest godnym polecenia autem - auto nabrało nowej jakości ale jednak nazwa została dlatego można je kupić tak tanio.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1249
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam