Jakie auto do 22 tys zł?

01 Lip 2019, 18:27

Cześć wszystkim.
Przybywam do was z drobnym dylematem. Budżet jakim dysponuję na start to ~22 000zł.
Potrzebuję auta najlepiej w sedanie (kombi odpada). Zależy mi na sensownym wyposażeniu. Do tej pory rozglądałem się głównie za Audi A4 B6 z 1.8T, ewentualnie 2.4. Wiadomo istotne były dla mnie takie sprawy jak quattro, nagłośnienie bose, skórzana lub półskórzana tapicera, itp.
Z tego co widzę na B7 to raczej za mało.. Miałem też myśli krążące wokół A6 C5, nie wiem czy warto..

Ale rynek A4 B6 łatwy nie jest, ciężko mi znaleźć egzemplarz bogato wyposażony, w dobrym stanie dobrze wyglądający.
Już czasem myślę, by zacząć rozpatrywać inne opcje.

Jakie auto próbować dorwać za takie pieniądze, by był to sensowny zakup?
Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Pozdrawiam
varreo
Nowicjusz
 
Posty: 4

01 Lip 2019, 21:53

varreo napisał(a):Jakie auto próbować dorwać za takie pieniądze, by był to sensowny zakup?
chociażby Volvo s60 lub Honda Accord
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Lip 2019, 21:57

varreo napisał(a):Ale rynek A4 B6 łatwy nie jest, ciężko mi znaleźć egzemplarz bogato wyposażony, w dobrym stanie dobrze wyglądający.

Budzet masz okej, zakup jakiegokolwiek auta jest ciezki, ja swoich aut po kilka miesiecy szukalem.

Pomysl jeszcze o Seacie Exeo - brat blizniak b6 z 1.8T BEX pod maska
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lip 2019, 06:42

Exeo ma bexa pod maska?
Dobre, udalo Ci sie, kon by sie usmial :lol:
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

02 Lip 2019, 07:55

Coś mi sie pomieszalo, ze tam 163 konie siedza
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lip 2019, 07:57

Raziel11 napisał(a):Coś mi sie pomieszalo, ze tam 163 konie siedza

Bex ma 190 hp, a nie 163..
Exeo 150 hp
Doradca się znalazł :D
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

02 Lip 2019, 08:23

duzy90 napisał(a):ex ma 190 hp, a nie 163..
Exeo 150 hp
Doradca się znalazł

Ważne że wszystkie silniki się psują :naughty:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Lip 2019, 08:31

Oczywiście, i wszystkie biora olej jak sa zajechane bez wzgledu czy to honda czy lexus
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lip 2019, 09:18

Jeśli szukasz auta z konkretnym wyposażeniem to może to potrwać nawet pół roku.
Do 22 tys.popatrz na:
Saab 9-3
Mercedes W203
Volvo S60/S80
BMW E46/E39
Lexus GS
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

02 Lip 2019, 10:23

Raziel11 napisał(a):Oczywiście, i wszystkie biora olej jak sa zajechane bez wzgledu czy to honda czy lexus


Powiem Ci na tą chwilę jesteś najgorszym szkodnikem na forum. Wprowadzasz celowo ludzi w błąd.narażając ich na stratę kasy. Twój famatyzm sięga wyżyn które nie są znane nawet na forach dedykowanych.
Dla mnie tego typu zachowania są ciekawym zjawiskiem socjologicznym i znakiem na to że nawet na forach ukierunkowanych można być wyprowadzonym w pole.
Jesteś taki moto znaffca to czemu nie podjąłeś tematu jak szukałeś funcara evo10 '..? Powiem Ci po studencku właściel evo10 na Twoje auto nawet nie oddałby moczu...a Ty z siebie zgrywasz teraz wielkiego znawce po dwóch obsranych tsi. Więc zejdź chłopie na ziemie i przestań udawać że się znasz bo nawet sposób serwisu Twoich aut sugeruje że nic nie wiesz o motoryzacji.

Co do lexa to silniki 2,5/3,0 gr uznawane są za biorące olej. Są oficjalne noty producenta i fanboje z tym nie dyskutują. Trzeba odpowiednio dobierać olej i weryfikować. A np. Seria uz nie bierze oleju chociaż pewnie znajdziesz gdzieś jakąś sztukę która bierze ten olej. Zazwyczaj ma już najechane kilosów do bólu. Do tego przestań wkładać każde branie do jednego worka bo w evo9 będzie branie oleju ale wymienisz uszczelniacze i jest git. A branie oleju przez wadliwe tłoki, pierścienie to chyba jest inny rodzaj awarii.
Oczywiście Ty bidaku tego nie wiesz że może być wadliwe podparcza pierścienia, budowa tłoka, może być jeszcze wieleinnych tematów zresztą o któeych pisze sam producent ...no ale nie dla fan boja marki no bo wszystkie silniki biorą olej ...

Dla mnie jesteś przeciętnym Kowalskim który nawet prosty serwis wykonuje jak d.wołowa bo jedzie 100km.na wymianę klocków posłuchać farmazonu oficjalnie zapodanego na szkoleniu pracowniczym.

Chłopie nie ośmieszaj się jesteś dorosły.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Lip 2019, 11:11

szybki napisał(a):Chłopie nie ośmieszaj się jesteś dorosły.


Sądząc po stopniu fanboystwa i sposobu wypowiedzi, to obawiam się, że ta liczba "11" sugeruje wiek :D
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

02 Lip 2019, 13:29

szybki napisał(a):nawet sposób serwisu Twoich aut sugeruje że nic nie wiesz o motoryzacji.

A co ma piernik do wiatraka? jak ktos sie zna na motoryzacji to musi po łokcie w smarze biegac? wiekszej glupoty dawno nie przeczytalem

szybki napisał(a):Co do lexa to silniki 2,5/3,0 gr uznawane są za biorące olej.

No popatrz, tylko dziwnym trafem nigdy nikomu o tym nie wspomniales przy okazji wciskania tych aut, za to za kazdym razem jak uslyszysz TSI to biegniesz pierwszy do odpowiedzi majac najmniejsze doswiadczenie z tymi silnikami

szybki napisał(a):Seria uz nie bierze oleju chociaż pewnie znajdziesz gdzieś jakąś sztukę która bierze ten olej

Tak samo jak Ty znajdujesz pojedyncze przypadki EA113 bioracych olej

szybki napisał(a):Dla mnie tego typu zachowania są ciekawym zjawiskiem socjologicznym

Co Ty wiesz o socjologii, tym wpisem zwrocilem Ci uwage na Twoja stronniczosc, chociaz watpie ze cos do Ciebie dotrze

szybki napisał(a):Do tego przestań wkładać każde branie do jednego worka bo w evo9 będzie branie oleju ale wymienisz uszczelniacze i jest git

Tylko przez uszczelniacze nigdy nie ucieknie tyle oleju co przez pierscienie, jesli wiec komus znika litra na 1000km to moze sobie te uszczelniacze darowac
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lip 2019, 05:40

Raziel11 napisał(a):Co Ty wiesz o socjologii, tym wpisem zwrocilem Ci uwage na Twoja stronniczosc, chociaz watpie ze cos do Ciebie dotrze


Moją stronniczość dobre :D

Następny kawałek

Raziel11 napisał(a):
No popatrz, tylko dziwnym trafem nigdy nikomu o tym nie wspomniales przy okazji wciskania tych aut, za to za kazdym razem jak uslyszysz TSI to biegniesz pierwszy do odpowiedzi majac najmniejsze doswiadczenie z tymi silnikami


Co do 2,5 gr nigdy przenigdy nie wspomniałem o braniu oleju ...
:ok:
szybki napisał(a):4) branie oleju jest możliwe ale trudne do zweryfikowania.


Tak doradzam na priv:

Gs300 jest zwyklakiem do bólu. Ma bezpośredni wtrysk i lubi olej

Nie chce mi się dalej szukać bo już zapitalam i dziobie w kalkulatorze.

Różnica jest tak że ktoś coś lubi i zaznaczy problem żeby ewentualnie chętny go rozwinął a fanboj marki ma klapki i dla niego nie ma problemu...

P.s.

jestem już w trasce bo kupuje kolejne vw :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Lip 2019, 06:30

Pomijając zamęt jaki panuje w tym wątku. Z wyposażenia wymieniłeś nagłośnienie bose jeśli zależy ci na dobrym nagłośnieniu poskładaj sobie coś sam. Twoje kryteria są dość mocno określone i obawiam się że ciężko będzie ci coś znaleźć. Powiedz ile kilometrów rocznie robisz. Kierujesz się w stronę benzyny czy może diesla? W tym budżecie dorwiesz e90 jeśli dobrze opukasz. Jak koledzy wcześniej wspominali Volvo ma kilka ciekawych wersji silnikowych. Oprócz niemieckich propozycji pamiętać trzeba chociażby o Mondeo. Jest dużo propozycji sam ten budżet przerabiałem. Wszytko zależy na czym najbardziej ci zależy. Jak rozumiem interesuje cię głównie benzyna czy tak? Poza tym na czym najbardziej ci zależy napęd quattro? Jeśli szukasz faktycznie tak określonej wersji polecam wycieczkę do Niemiec. Będzie drożej aczkolwiek auto powinno być pewniejsze.
raficar
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Warszawa
Auto: Bmw e90
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2006

03 Lip 2019, 07:49

E90 to bardzo fajne auto, ale chyba mam za mały budżet..

Tak wymieniałem te poszczególne parametry, jak na przykład nagłośnienie czy quattro, bo jeśli chodzi o B6 chciałem po prostu full wyposażenie. Wolałbym uniknąć kupna auta ładnego z zewnątrz, ale "gołego" w środku (ileż a-czwórek przerobiłem, które nie miały z tyłu nawet szyb w elektryce..).

Nie jestem też ślepo zapatrzony w markę Audi, jeśli trafi się coś godnego ze stajni konkurencji to chętnie rozpatrzę.

Przyznam, że zaczyna naciskać mnie powoli czas. Auto jest mi bardzo potrzebne, nie chciałbym jedyne "wtopić" kasy w auto, które nie będzie mnie satysfakcjonowało..
varreo
Nowicjusz
 
Posty: 4