Jakie auto do 25 tys?

23 Sty 2011, 18:12

Witam wszystkich użytkowników forum,

Zabieram się do zakupu auta mam kilka typów , bardzo proszę o opinię i porady na temat poszczególnych marek i modeli - jakie silniki polecacie ,jakie odradzacie itd.

Na pierwszy ogień idzie audi a4 i a6 :

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Jak sprawują się automaty w audi z roczników 2002-2004 ?

Zastanawiam się jeszcze nad Vectra C , miał ktoś kontakt ,jakieś opinie na jej temat??

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

A może BMW ?

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Dzięki z opinię i podpowiedzi z waszej strony.

Pozdrawiam.
Marcin_wawa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa

23 Sty 2011, 18:17

Audi A4 ma dość kosztowne aluminiowe przednie zawieszenie. W A6 silnik 2,5 TDI to najbardziej awaryjny silnik VW, gdzie sam producent się do tego przyznał i dośc kosztowny w naprawach.
Ja polecam Vectrę lub BMW. Potrzebujesz auta na trasy czy do miasta?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

23 Sty 2011, 18:37

Auto ma być do miasta jeżdżę nie dużo bo mam jeszcze firmowe auto, rocznie robię ok 10-15 tys km. Po głowie chodzi mi jeszcze Octavia II ale tu będzie ciężko wyrwać coś za tą cenę.
Marcin_wawa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa

23 Sty 2011, 18:41

To jak głównie do miasta to nie pchaj się w diesla. Jest bardziej awaryjny a jeżdżąc po mieście silnik nie zdąży sie nagrzać i ryzyko awarii wzrasta a koszty mogą byc bardzo duże.
Kup raczej benzynę lub benzynę + LPG.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

23 Sty 2011, 18:55

Ja polecam Audi A6 2.5 tdi po liftingu, ale musi byś wersja 163km, jest to silnik skonstruowany zupełnie od nowa ma lepsze chłodzenie i już w nie występują w nim te problemy co w 150km 2.5tdi. Za A4 w tym roczniku w dobrym stanie trzeba dać trochę więcej.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
dzedzej
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: bydgoszcz

24 Sty 2011, 15:53

Jest na forum jakiś użytkownik Vectry C - bardziej interesują mnie silniki benzynowe ,ale opinii o dieselu również chętnie wysłucham.

Z góry dzięki
Marcin_wawa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa

24 Sty 2011, 20:21

Jeździłem nie raz i na temat tego samochodu wypowiadałem się w samych superlatywach. Dla mnie auto jest na prawdę dopracowane praktycznie pod każdym względem. Nie jest to jakaś super limuzyna, ale doskonały rodzinny samochód.
Przede wszystkim bardzo ciekawa stylistyka szczególnie w wersji GTS. Auto prezentuje się agresywnie a jednocześnie luksusowo.
Wnętrze również bardzo przyjemne. Wszystko jest miękie i przyjemne w dotyku. Ciekawie rozplanowane schowki (pojemne) , wszystko czytelne. Bez problemu można się połapać gdzie co jest. Do tego dochodzi spora przestrzeń na nogi i głowę dlatego każdy kto będzie podróżował tym samochodem znajdzie miejsce dla siebie.
Vectra ma również świetne zawieszenie, które doskonale wybiera nierówności, a jednocześnie super trzyma się drogi. Prowadzenie tego samochodu to na prawdę przyjemność. Na prawdę gdyby nie znaczek można by odnieść wrażenie, że jedziemy dobrym BMW .
Silnik polecam 1.9 CDTI bądź 1.8 benzynke. Szczególnie 1.9CDTI ma bardzo dobre przyspieszenie a za razem jest bardzo ekonomiczny. Jedyny - to koło dwumasowe, ale jest to jedyna bolączka tego silnika szczególnie w wersji (150KM). Wymiana 1 na 100 000km.
Auto to na pewno należy do ścisłej czołówki aut segmentu średniego
Bardzo dobry silnik, wyposażenie, właściwości jezdne. :!:
Pozdrawiam i liczę, że przekonałem do tego samochodu. Bo na prawdę warto !
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

24 Sty 2011, 20:26

vectra c- no daro pojechales troche, u mnie takich emocji nie wywoluje :mrgreen: zwyczajne, poprawne auto. przecietnosc na wysokim poziomie. tylko tyle, az tyle. co kto woli
ja polecam mazde 6 w benzynce. 25 tysiecy wystarczy na cos w miare dobrego(a te zadbane trzymaja ceny podobnie jak marki premium). Niezawodnosc swietna, zawias jeden z lepszych w klasie. przestronnosc OK. Tylko korozja w starszych :roll: ale warto. mialem wiec wiem co mowie. Teraz mam nowy model i tez jest pieknie. tradycyjnie zapraszam na mazdaspeed.pl/forum :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

25 Sty 2011, 13:43

Wielkie dzięki Panowie za informację, przyznam szczerze że o mazdzie 6 nawet nie myślałem ale zaraz oblukam jak stoi cenowo i jaką ma opinię wśród użytkowników (przejże forum mazdy).

Dzięki i pozdrawiam
Marcin_wawa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa

25 Sty 2011, 21:49

BMW 330cd fajna, sama akcyza koło 4 tys zł.
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Sty 2011, 23:04

Nie rozumiem co twój post wnosi do tematu... :roll:
Mazda 6 również dobry wybór. Bardzo chwalona przez wiele czasopism motoryzacyjnych, a nawet Panowie z Top-Gear upatrywali go jako lidera swojej klasy. Więc coś w tym jest.
Jeśli miałbym się zastanawiać jakie auto kupić za tą kasę to właśnie zastanawiałbym się nad Vectrą C bądź Mazdą 6 :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

25 Sty 2011, 23:42

Jeżdżę vectrą c trzy lata kupiłem z przebiegiem 110 tyś km (tylko prawdziwym nie jak większość aut w naszych komisach )teraz mam 170tyś km W tym czasie wymieniłem dwie żarówki oraz mam do wymiany jeden czujnik z parktroniku .Wczoraj byłem na wymianie oleju i filtrów cały samochód został przeglądnięty i wszystko jest w najlepszym porządku .Ja jestem bardzo zadowolony z tego auta .(150KM-średnie spalanie w jeżdzie mieszanej max 6.5l na 100km).
kris7777
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: śląsk

26 Sty 2011, 10:58

To chyba masz szczęście - moi sąsiedzi kupili Signuma (to taka Vectra tylko że hatchback) i popsuło się w nim chyba wszystko (w tym HAMULCE - przerdzewiał jakiś przewód i mimo pedału hamulca w podłodze zero efektu przy hamowaniu, co wg mnie dyskwalifikuje auto i markę w 100%, zepsuć się może radio, silnik itp, ale nie hamulce i to w trakcie jazdy!).

Generalnie Vectra w większości rankingów stoi na dalekich miejscach - jest to awaryjny samochód, mimo że na 1 rzut oka jeśli chodzi o jazdę nim to dość fajny. Podobne problemy ma zresztą wiele innych Opli (Corsa, Zafira I i II, starsze Vectry).

Audi A4 to VW Passat w innej skórze (tj. ten sam silnik, zawieszenie, podzespoły napędowe itp - na większości elementów pod maską jak kupujesz to na opakowaniu masz logo VW Audi Skoda Seat bo pasują do tych 4 marek :) ), przy czym A4 jest gorsze od Passata w ilości miejsca na tylnej kanapie - jeśli jeździsz sam, to nie ma problemu, ale jeśli zamierzasz wozić pasażerów na dłuższych wyjazdach lepiej lepiej unikać A4 bo w nim tylna kanapa to takie "perskie oko" -> ;)

A6 z 1.9 TDI to chyba trochę za mało mocy, a 2,5 TDI jest awaryjny - więc jeśli chcesz A6 to może z benzynowym silnikiem?

Wg mnie najlepsze z tego całego zestawienia jest BMW E46 - ma najbardziej dopracowane zawieszenie, jest solidnie wykonane i ma dobre silniki - trwalsze i z lepszą charakterystyką pracy niż VW-Audi i Opel. Aczkolwiek tak jak już ktoś wcześniej napisał - Mazda 6 też byłaby niegłupia, jest jeszcze bardziej niezawodna niż BMW - chociaż to czysta statystyka, więc w praktyce może być różnie np. gdy trafisz na bitą 6-kę ;)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

26 Sty 2011, 11:20

Marcin_wawa napisał(a):Jest na forum jakiś użytkownik Vectry C - bardziej interesują mnie silniki benzynowe ,ale opinii o dieselu również chętnie wysłucham.

Mam Vectrę C z silnikiem 1.8 (Z18XE) z roku 2004.
Obecnie ma już nieco ponad 200 000, kupiłem przy 189.
Nie narzekam na silniczek, w trasie pali ok. 7, w mieście 11. Nie najgorzej.
Silniczek ma 122 konie i radzi sobie całkiem znośnie. Od 2,5tys. obrotów ciągnie aż miło.
Nie ma jakichś większych wad i typowych usterek.
Z innych benzyniaków to pozostaje chyba tylko 2.2 (byle nie w wersji Direct - tam gazu nie założysz). Pali nieco więcej niż 1.8
Jednostki 2.0 turbo i 3.2V6 będą raczej poza zasięgiem cenowym.
Zapomnij o 1.6, do tej budy jest zbyt słaby

Podobnie jak diesle 1.9cdti. Oczywiście coś się w tej cenie znajdzie, ale ciężko o coś porządnego.
Więc z klekotów zostaje 2.0dti (słabiutki) i 2.2dti. W przeciwieństwie do silników 1.9m które są konstrukcjami fiata, wersje dti są to typowo oplowskie konstrukcje.

Jeśli chodzi o typowe wady Vectry C w wersji przed liftingiem, niezależnie od silnika, to warto sprawdzić stan maglownicy, czy nie przecieka. Bo jej regeneracja wyniesie około 1000zł. No i lubi psocić moduł CIM, ale to zależy od szczęścia chyba. Jeszcze się na ten temat nie rozczytywałem, więc wiele szczegółów nie podam.

Osobiście polecam wersję GTS (skórzana 3-ramienna kierownica, inny przedni zderzak, tylne kierunki dymione, nakładki na progi lakierowane, obniżone o 20mm zawieszenie). Wygląda ładnie, prowadzi się fajnie. Moim zdaniem najładniejsza wersja Vectry C :)

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to w miarę posiadanej wiedzy chętnie udzielę na nie odpowiedzi :)


ACSznycel Signuma ciężko nazwać hatchbackiem, czort wie jak to z nim jest :P Ale faktycznie do słupka B jest to całkowicie Vectra, silniki też te same.



Ogólnie stan auta zależy od tego, jak ktoś o nie dbał. Może się trafić szrot, może zadbane auto. Jak kto dba, tak ma :)
unknownman
Początkujący
 
Posty: 98
Miejscowość: Lublin

26 Sty 2011, 11:28

ACSznycel napisał(a):To chyba masz szczęście
nie uważam by była to kwestia szczęścia. Vectra C jest na prawdę dobrym samochodem. Vectra mojego kolegi zbliża się do przebiegu 200 000km i jak słowo daję jedyna usterka to zawór podciśnienia turbiny zaczął wariować i silnik przechodził w tryb awaryjny. Koszt zaworka 295zł, ale od tamtego czasu nie ma problemów z autem. Uważam, że jak się dba tak się ma.
A z Signumem bardzo często wychodzą różne jaja :wink: ... Nie wiedzieć czemu.
Jeśli sugerować się rankingami to mój Polonez byłby pewnie 10 od końca... Mam go już jakiś czas i nic się nie dzieje, poprzedni właściciel który nim jeździł również nie miał z nim problemów.
Więc warunkiem zadowolenia jest kupienie zadbanego egzemplarza :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005