Jakie auto do 8 tys ?

27 Wrz 2020, 19:50

Witajcie, chcialem kupic auto które posłuży mi 4 lata i sie nie rozleci... Niestety astra g ktora jezdzilem do tej pory zakonczylo zywot w rowie przez sarny ktore mi wybiegly w nocy i niestety naprawa nie jest oplacalna, zmiane auta planowałem za rok dwa ale obecna sytuacja wymaga na mnie kupno juz teraz wiec zamiast 20/25 tys na auto moge przeznaczyc w chwili obecnej około 8,5 tys z pakietem startowym. Szczerze mowiac nie mam pojecia czego szukac, pełno jest aut od handlarzy gdzie przy kazdym ogloszeniu jest ten sam opis wszystko cacy wnetrze jak nowe itd... Myslalem miedzy innymi:
- nad corsą c jednak gdzies czytalem ze te auta są awaryjne ? Prawda to ?
-Leon I , dostane cos w niezlym stanie w tych pieniadzach ?
-Honda civic VII
-Renault clio
- Polo 3 po liftingu , chyba ze 4 dorwe w tych pieniadzach ?
-Peugeot 206/207? tutaj stawiam pare kropek bo rozne opinie o tych autach slyszalem
- mazda 3 , tez sie nie orientuje czy dostane cos w dobrym stanie za tą kase
-fiat stilo , czytalem ze mało popularne auto stad spora szansa na trafienie dobrego egzemplarza ale ponoc odradzają wersje 1.6 i 1.8 a takich wlasnie jest najwiecej na portalach ogloszeniowych.
Kombi i auta rodzinne odpadają, region świętokrzyskie i małopolskie, moze macie cos godnego polecenia albo cos podesle ktos z was, bardzo prosze o pomoc , przez jedna sarne jestem uziemiony a nie chce trafic na gruza :no:
berbel96
Nowicjusz
 
Posty: 5

27 Wrz 2020, 20:20

Znalazlem takie punto sprowadzone [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
tylko czy nie za niska cena jak na punciaka ?
berbel96
Nowicjusz
 
Posty: 5

27 Wrz 2020, 20:39

berbel96 napisał(a): nad corsą c jednak gdzies czytalem ze te auta są awaryjne ? Prawda to ?


Do małych aut wszelkie nowinki techniczne trafiają zwykle jako ostatnie, czyt. stosowane są w nich tanie i sprawdzone rozwiązania. Tak naprawdę w takiej corsie nie ma się co psuć.

berbel96 napisał(a):-Leon I , dostane cos w niezlym stanie w tych pieniadzach ?


Ciężko powiedzieć, kult aut spod znaku vag w tym kraju sprawia, że mają ceny jakby były ze złota

berbel96 napisał(a):Renault clio


może być

berbel96 napisał(a):Polo 3 po liftingu , chyba ze 4 dorwe w tych pieniadzach ?


coś znajdziesz, na 3fl powyżej 5k to bym nawet nie patrzył

berbel96 napisał(a):-Peugeot 206/207? tutaj stawiam pare kropek bo rozne opinie o tych autach slyszalem


trzeba zwracać uwagę na tylną belkę, czyt. jej regeneracja to spory koszt w stosunku do wartości auta. W tej kasie raczej 206, 207 musiałbyś szukać z 1.6/110

berbel96 napisał(a):- mazda 3 , tez sie nie orientuje czy dostane cos w dobrym stanie za tą kase


mechanicznie spoko ale korozja daje się we znaki

berbel96 napisał(a):-fiat stilo , czytalem ze mało popularne auto stad spora szansa na trafienie dobrego egzemplarza ale ponoc odradzają wersje 1.6 i 1.8 a takich wlasnie jest najwiecej na portalach ogloszeniowych.


Szczerze mówiąc nie mam zdania

berbel96 napisał(a):Znalazlem takie punto sprowadzone [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 56465e5bf1
tylko czy nie za niska cena jak na punciaka ?


Biorąc pod uwagę słaby silnik i to, że chyba był walony z przodu to nawet tak trochę wysoka
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Wrz 2020, 14:59

berbel96 napisał(a):na auto moge przeznaczyc w chwili obecnej około 8,5 tys z pakietem startowym


Czyli na samo auto masz max 7500zł.

berbel96 napisał(a):nad corsą c jednak gdzies czytalem ze te auta są awaryjne ? Prawda to ?


Nie wiem gdzie czytałeś ale Corsa C jest prosta jak budowa cepa więc za bardzo nie ma się tam co psuć.

berbel96 napisał(a):Leon I , dostane cos w niezlym stanie w tych pieniadzach ?


Invi dobrze prawi,Leony trzymają cenę ale w tym budżecie jest spokojnie do znalezienia nawet 1.8.

berbel96 napisał(a):Polo 3 po liftingu , chyba ze 4 dorwe w tych pieniadzach ?


IV jak najbardziej do znalezienia.

berbel96 napisał(a):Peugeot 206/207? tutaj stawiam pare kropek bo rozne opinie o tych autach slyszalem


207 nie ten budżet.

berbel96 napisał(a):mazda 3 , tez sie nie orientuje czy dostane cos w dobrym stanie za tą kase


Dostać dostaniesz ale własnie sporym problemem jest rdza.

berbel96 napisał(a):fiat stilo


Sporo drobnych wnerwiających usterek.

Zerknij na te:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Wrz 2020, 20:06

Sluchajcie zwiekszylem troche budzet na auto teraz to jest 10 tys , wybor padl na grande punto , rok od 2006 w góre . Dostane cos sensownego w dobrym stanie w tych pieniadzach ? Swietokrzyskie i małopolskie . Zerknie ktos na ogloszenia w tej okolicy i doradzi ? Nie chce trafic na gruza. Znalazlem taki egzemplarz niedaleko mnie , co prawda handlarz ale ... ktos oceni ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez mike, 29 Wrz 2020, 20:51, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Możesz bez problemu kontynuować poprzedni temat
berbel96
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Wrz 2020, 16:35

Komis ma dużo negatywnych opinii poza tym ten tuning (4wydechy) ja bym darował temat no i poza tym pamiętaj że takim autem legalnie na kołach nie wrócisz (zostaję transport lawetą albo wracasz na miejsce z zarejestrowanym autem czytaj z polskimi tablicami).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Wrz 2020, 17:58

A cos z tych ? tez komis ale kolega mi polecil ze gosc to znajomy ojca jego dziewczyny i ze te auta od niego godne polecenia , sam nie wiem co myslec na zdjeciach wszystko picobelo jak zawsze
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
berbel96
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Wrz 2020, 19:18

Komis jak komis, trzeba jechać i oglądać
A tak w ogóle to naprawdę chciałbyś kupić takiego leona?
Świeżo sprowadzony więc musisz zarejestrować i ubezpieczyć, zakładając, że naprawdę ten rozrząd jest zrobiony to odpuszczamy temat, za to zima za pasem a nie masz opon. Na aucie siedzą 17" więc albo zimówki za cirka 1300-1500 albo w ogóle drugi komplet kół. I tym sposobem w ciągu dwóch miesięcy wydajesz dobre 13k (nie biorąc pod uwagę że coś tam może być do zrobienia) na siedemnastoletniego leona z silnikiem palącym 8-10 na setkę i jadącym byle jak
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Paź 2020, 04:04

Trochę sporo sobie woła za tego Leona.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Paź 2020, 10:28

W sumie racja ... oplaty oc ... Znalazlem jeszcze taka corse c
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
berbel96
Nowicjusz
 
Posty: 5

01 Paź 2020, 11:22

Zamiast leona z vaga, warto poszukać np Golfa V, jeżeli 1,6 silnik jest wystarczający to za te 12 tys powinno coś się znaleźć, a jednak auto większe, przestronniejsze, nowsza buda.

Przy sprowadzonych świeżo autach trzeba też pamiętać, że handlarz musi zarobić.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna