Jakie auto segmentu D (rodzinne)

12 Kwi 2015, 10:36

Witam, przygotowuję się do zmiany samochodu. Obecnie jeżdżę Fordem Mondeo mk3 z 2002r. z dwu litrowym 145 konnym benzyniakiem w nadwoziu kombi. Narazie mam na oku Mondeo mk4 po lifcie, insignie oraz superb. Ma może ktoś te auta może mi coś więcej o nich powiedzieć? szukam benzyniaków z mocą tak od 155koni w nadwoziu kombi jak sie sprawują te silniki jeśli chodzi o awaryjność i który samochód lepiej wybrać. I jeszcze takie pytanie, wiem ze mondeo i insignia mają światła do jazdy dziennej a jak ze skodą? czy skoda posiada jakieś tryby jazdy np. Sport Comfort? i czy posiada systemy takie jak automatyczne parkowanie, aktywny tempomat i elektyczną klape bagażnika? Dodam jeszcze że celuje w rocznik od 2010 w cenie do około 48tyś zł
wlodar
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 12 02 1993
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 145km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Kwi 2015, 13:30

Superb zdecydowanie najgorszy ze względu na awaryjne silniki. Najlepsze będzie jak dla mnie mondeo. Czemu? Podam wyższości nad oplem. Większy, lepsze zawieszenie, dynamiczniejsze i oszczędniejsze silniki benzynowe. W mondeo szukaj 1.6 160 i 2.0 203 po lifcie. A sprzed liftu 2.5 220+LPG i na tym bym się skupił!
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008