Jakie koszty utrzymania Mercedesa C 200 Kompressor 2003r.?

17 Paź 2023, 11:54

Cześć, przymierzam się do zakupu Mercedesa C 200 z 2003r. 1.8 benzyna polski salon.
Nie miałam wcześniej styczności z tą marką samochodów, chciałabym zapytać jak wypadają koszty części i napraw w porównaniu z Audi A3 8L 1.6 benzyna, Golf IV 1.4 benzyna, BMW 116i 1.6 benzyna 2012.
To są auta którymi do tej pory jeździłam i zastanawiam się czy koszty napraw Mercedesa jednak nie różnią się znacząco od tych aut i czy mnie po prostu nie przerosną.
Juka99
Obserwowany
 
Posty: 2

17 Paź 2023, 12:14

Silnik będzie w C200 kompressor (163 KM) – 1,8 l doładowany (M 271). Ogólnie fajne auto koszty utrzymania większe niż przy wymienionych wyżej Golfie czy Audi. W tym modelu masz zawieszenie wielowahaczowe i ono potrafi być drogie w naprawie ale rekompensuje to komfort jazdy. Warto sprawdzić rozrząd czy nie potrzebna będzie jego wymiana zaraz po kupnie bo to znaczny koszt. Warto też przyjrzeć się czy silnik nie posiada zapoceń, jakiś wycieków oleju itp. bo w tym modelach zdarzają się nader często.

Przy skrzyniach manualnych warto sprawdzić czy wszystkie biegi wchodzą płynnie ponieważ potrafił zawodzić mechanizm wybierania biegów.

W automatach, a raczej skrzyniach zautomatyzowanych bo takie są w tym modelu zdarzały się problemy głównie z przyczyn złej eksploatacji i braków serwisu oleju. Lepszym wyjściem będzie tu skrzynia manualna.

Warto zwrócić uwagę na elektrykę w tym samochodzie bo potrafiła być kapryśna np. brak kierunków, świateł czy problem z wycieraczkami. Ja bym tu sprawdził wszystkie przełączniki przed zakupem :wink:

Na koniec warto obejrzeć nadwozie pod względem korozji bo to spora bolączka tamtego okresu w Mercedesach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

17 Paź 2023, 12:23

Juka99 napisał(a):Mercedesa C 200 z 2003r. 1.8 benzyna polski salon.


Połączenie tego modelu i krajowego pochodzenia wskazuje, że blacharsko jest dramat.

Juka99 napisał(a):czy mnie po prostu nie przerosną.


Ten samochód ma 20 lat i w każdej chwili może się sypnąć wszystko. Szczerze mówiąc ja bym się na ten model z tego rocznika raczej nie porywał, szczególnie jeśli koszty utrzymania grają rolę
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Paź 2023, 12:49

Jak będzie wersja Avantgarde to koszty samego zawiasu będą spore :)

Sprawdzić blacharkę to podstawa tak jak francc pisze, ogólnie te auta są masakrą pod kątem stanu blacharskiego

może jestem nienormalny ale prędzej bym celował w jakieś Audi A4 1,8T
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

17 Paź 2023, 17:17

Juka99 napisał(a):Cześć, przymierzam się do zakupu Mercedesa C 200 z 2003r. 1.8 benzyna polski salon.

To jest jego chyba największą wadą :D
Przytrzymaj się prostych 1,6 z gol/audi

Odpuść wynalazki takie jak bmw albo ten Mercedes bo to śmierdzi bajką "mam mało pieniędzy i chciałbym je stracić " :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Paź 2023, 05:52

"mam mało pieniędzy i chciałbym je stracić "

Raczej jest tak, że szukam auta i nie jestem uparta na nic, tylko że akurat znalazłam taki samochód, który z blachą ma wszystko ok, żadnej rdzy i po wizycie u 2 mechaników wychodzi na to, że na tą chwilę jest wszystko technicznie super. Tylko mam zamiar mieć to auto dłużej i prędzej czy później coś będę wymagało naprawy. Akurat ww. BMW mam i jestem bardzo z niego zadowolona, jeżeli koszty utrzymania są porównywalne z BMW to biorę. Jeżeli różnica przy kosztach to tylko kilka stów to nie jest to problem, ale jak to kwestia +1000 zł więcej niż przy np. ww. Modelu Audi czy Golfie to już przesada i wtedy dam sobie z Mesiem spokój.
Juka99
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota FT-86 Open Concept
    Na fali popularności nowej sportowej Toyoty podczas Geneva Motor Show 2013 został zaprezentowany samochód, o który pytało wielu fanów marki. Niestety tylko w wersji koncepcyjnej. Toyota FT-86 Open Concept ...

18 Paź 2023, 06:07

Jak jesteś z kosztów BMW zadowolona to nic gorszego nie trafisz. Bierz to co Ci będzie bardziej odpowiadać użytkowo/wizualnie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Paź 2023, 18:19

Juka99 napisał(a):Cześć

Cześć
Juka99 napisał(a):przymierzam się do zakupu Mercedesa C 200 z 2003r. 1.8 benzyna

OK
Juka99 napisał(a):polski salon

Już nie OK...akurat w tym przypadku już jest minus
Juka99 napisał(a): chciałabym zapytać jak wypadają koszty części i napraw w porównaniu z Audi A3 8L 1.6 benzyna, Golf IV 1.4 benzyna, BMW 116i 1.6 benzyna 2012.

no przecież nie będzie taniej....W Końcu to Mercedes więc i koszty utrzymania wyższe niż jakieś auta dla ludu
Juka99 napisał(a): i zastanawiam się czy koszty napraw Mercedesa jednak nie różnią się znacząco od tych aut i czy mnie po prostu nie przerosną.

różnią się znacząco i mogą Cię przerosnąć
Juka99 napisał(a):ale jak to kwestia +1000 zł więcej niż przy np. ww. Modelu Audi czy Golfie to już przesada i wtedy dam sobie z Mesiem spokój.

tylko że wszystko zależy co Ci się zepsuje, jak to naprawisz , na jakich częściach, nowych/używanych/regenerowanych
Jeżeli na nowych to czy oryginalnych czy zamiennikach.
Równie dobrze ktoś powie że VW Golf IV będzie droższy w ekspolatacji bo ktoś jeździ na wszystkie naprawy do ASO VW ,a tam za każdą roboczogodzinę liczą po 180zł, a mercedesa serwisuje w lokalnej stodole u Pana Mietka i jest Tanio :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Paź 2023, 08:08

Juka99 napisał(a):BMW mam i jestem bardzo z niego zadowolona, jeżeli koszty utrzymania są porównywalne z BMW to biorę. Jeżeli różnica przy kosztach to tylko kilka stów to nie jest to problem, ale jak to kwestia +1000 zł więcej niż przy np. ww. Modelu Audi czy Golfie to już przesada i wtedy dam sobie z Mesiem spokój.
Weź pod uwagę to, że auto ma też swoje lata i Ja obstawiam że będzie drożej niż przy BMW które masz. To że na chwilę obecną jest wszystko ok nie znaczy że za moment nie będzie kosztownych napraw. Napisałaś, że samochód blacharsko ok, fajnie ale warto by było go zabezpieczyć we własnym zakresie bo chcesz dłużej użytkować więc to już pierwszy większy wydatek o którym trzeba by pomyśleć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

20 Paź 2023, 14:29

Kolego YUKA,ja napiszę tak,by przekonac się ile kosztuje utrzymanie Mercedesa trzeba go po prostu kupić,przestrzegałem kolegę ,nie posłuchał,wtopił łącznie w Mercedesy 35 tyś zł,nie w naprawy,w straty,auta obydwa nadawały się jedynie na złom,35 tys zł zostały zamienione w wartość kg auta.Bądz ostrożny,i to bardzo,no chyba,że Jesteś świetnym spawaczem ,oraz mechanikiem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)