Jakie nowe auto benzyna budżet 85tyś

21 Maj 2017, 12:36

Mam jeszcze pytanie czy jest to prawdą, że silniki Diesla nie nadają sie na miasto i dla osób, które pokonują codziennie krótkie odcinki np do pracy 5 km ponieważ trzeba je przepalać w przeciwnym wypadku zapychają się filtry DPF i inne komponenty ?
redzik
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: seat leon

21 Maj 2017, 12:54

redzik napisał(a):czy jest to prawdą, że silniki Diesla nie nadają sie na miasto i dla osób, które pokonują codziennie krótkie odcinki np do pracy 5 km ponieważ trzeba je przepalać w przeciwnym wypadku zapychają się filtry DPF i inne komponenty ?
tak
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Maj 2017, 13:10

No i wczoraj z moja lepszą połową odbyliśmy jazdę próbną Fitem Tipo 1.4 T-Jet 16v 120 KM, a że w salonie były, tylko dwie osoby, które były zajęte to dostaliśmy kluczyki na 30 minut samopas :D . Powiem tak po jeździe Renault Megane 1.6 115 KM benzyna i Toyotą Auris 1.6 130 KM to jestem mile zaskoczony, Toyota została wykreślona już wcześniej z mojej listy ponieważ silnik mułowaty i wykończenie tragedia, na placu boju została Renówka i fiat. Na pewno wyciszenie samochodu lepsze w fiacie, układ jezdny też mi sie wydaje lepszy niż w Renault bardziej elastyczny i lepiej tłumiacy nierówności na drodze, co do silników to Renówka bez turbinki ciut mniej dynamiczna, oferta cenowa w fiacie 10 tyś mniej niż w renówce hm... Temat do przemyślenia, aczkolwiek Renault bardziej mi sie podoba ma lepiej rozwiązaną ergonomie w środku milsze dla oka i wygodniejsze w użytkowaniu. Pozostał mi jeszcze test hyundaja i40 kombi i i30 kombi no i Honda też ma ciekawy silnik w benzynie . Kurde do fiata miałem negatywne podejście zaszczepione jeszcze z lat komuny, ale teraz jestem naprawdę mile zaskoczony. :)
redzik
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: seat leon

25 Maj 2017, 18:50

Jeszcze 2 tygodnie temu stałem przed podobnym wyborem :)

Zastanawiałem się nad Tipo 1.4 i Megane 1.2, a wybrałem Opla Astre 1.4 150KM :)

Jeśli masz możliwość to jedź zobacz ten samochód. W wersji Dynamic na trybie sport jest bardzo żwawy (w porównaniu do Tipo i Megane), do tego zdecydowanie lepiej wykonany niż Tipo i tańszy w podobnym wyposażeniu niż Megane.
hitch
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 04 2009
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Hyundai i30 CW
Silnik: 1.6 130KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

26 Maj 2017, 12:38

Ale ja potrzebuję kombiaka w benzynie, a gdy ostatnio dzwoniłem do opla to nie mieli jakiś ciekawych silników z tą budą, na pewno nie było tego co ty wymieniłes :(

EDYTA:
A jednak mają dość spora ofertę, ale w pierwszym salonie jakaś niedoinformowana pani konsultant źle mnie poinformowała. Zainteresował mnie silnik 125 KM 1.4
redzik
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: seat leon

02 Cze 2017, 07:01

Wczoraj odbyłem jazdę oplem astrą Sports Tourer. 1.4 125KM benzyna na turbinie i jest to wraz z fiatem w tej chwili numer jeden na mojej liscie, dobrze wygłuszony trochę mniej elastyczny od tipo, ale tez komfortowo pokonywał rózne dziury na drodze .Co do silnika tez troche mniej dynamiczny niz w tipo , ale po wcisnieciu przycisku sport auto dostało kopa ,ale jest to dodatkowy bajer za doplata. Z przodu wiecej miejsca na nogi dla pasażera, niz w fiacie, porównywalnie do renówki, a na tylnej knapie bardzo duzo miejsca na nogi , nie spotkalem sie z żadnym samochodem w tej klasie ,aby miał tyle miejsca na nogi dla siedzacych z tyłu co astra. Wykonczenie bardzo dobre nic nie trzeszczy , materialy na przyzwoitym poziomie no i warunki dosc korzystne. W sobote mam jazde i30 kombi hyundai 1,4 140KM turbina i zostanie jeszcze honda 1,8 wolnossąca. Kurde dlaczego nie ma w ofertach firm jakis jednostek wolnossących o pojemności 1,8 w góre tak jak ma honda hm... Ubezpiecznie u dealera Opla 2,5 tys na rok z porownaniem pakietow z Renault 1900zł i Fiata 1800zł to czyste ździerstwo, ale mozna znaleźć coś sobie na własna rękę.
redzik
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: seat leon

18 Cze 2017, 19:09

Dobra sprawa stanęła na, albo opel astra 5 kombi 1.4 turbina 125KM, albo kia ceed kombi 1.6 wolnossący 135KM obydwie firmy mają ciekawe autka i obydwie firmy mają dość dobre warunki kredytowania, jeszcze się waham może doradzicie ?
redzik
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: seat leon

18 Cze 2017, 19:24

KIA silnik ma wprawdzie wolnossący, ale GDI (wtrysk bezpośredni)-Opel będzie lepszym wyborem.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

18 Cze 2017, 19:56

1.4 125 w Astrze V też ma chyba GDI, więc wychodzi na jedno. Tylko elastyczność kapkę lepsza, bo turbo
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Cze 2017, 20:20

Czyżby producenci zaczęli ukrywać zastosowanie bezpośredniego wtrysku??? Bo nie widziałem nigdzie info o tym :mrgreen: Sądziłem, że to podobny do fiatowskiego zwykły silnik z turbo.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Cze 2017, 09:39

Tylko w tym 1.4 100 KM jest MPI :ok:

Trochę mi zajęło znalezienie tych info, ale tutaj masz piękną tabelkę http://dixi-car.pl/astra-v-dane.htm
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Cze 2017, 12:46

Z moja lepszą połową mielismy jazdę próbną i kią i oplem opel lepiej się zbierał 1,4 na turbinie natomiast kię trzeba było trochę na obroty wrzucić, ale jest to silnik wolnossący z bezpośrednim wtryskiem paliwa i dużej różnicy w dynamice nie odczuliśmy, natomiast ten silnik wolnossący w kii chyba żywotniejszy będzie? Opel ma wolnossącą jednostkę w benzynie 100konną, ale to chyba za mało na taką budę w kombi, więc nie testowaliśmy tego silnika tylko ten 125konny na turbinie 1.4 vs Kia 135 KM w kombiaku.
redzik
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: seat leon

19 Cze 2017, 18:10

Mając taki budżet zainteresowałbym się przede wszystkim takim autkom jak:
1) Hyundai Tuscon - mega wygodny choć stać Cię tylko na silnik wolnossący co pewnie nie da takiego odczucia jak Turbo w innych modelach. Coś za coś.
2) Seat Leon ST - combo, zarówno kombii jak i trochę "na sportowo" bo silnik Turbo 1,4 125KM lub 150KM
3) Opel Astra Turbo, już testowałeś, za ok 2 tys więcej jest wersja 150KM ale podobno wielkiej różnicy nie ma. Ktoś, gdzieś narzekał, że długa przekładnia prowokuje do wykręcania wyższych obrotów co sprawia, że auto więcej pali.
4) Fiat Tipo też jest fajny :)

Albo czekaj na nowego Ceed'a :D
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5

19 Cze 2017, 19:53

Ichris fiata Tipo juz testowalismy tez ciekawe autko 1.4 benzyna na turbinie 120KM ,zależy nam na kombiaku jutro jeszcze raz przejedziemy sie meganką 1,6 wolnnossący 115 KM , ale jakoś najbliżej nam do tej kii ceed i opla astry hyundai'em tez jeżdziliśmy i30 kombi 1,4 turbina 150KM i jest mega, ale cena dość spora i warunki kredytowania bardzo słabe.
redzik
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: seat leon

19 Cze 2017, 21:00

i30 jest drogie bo raz, że nowość a dwa... to dobre auto jest. Myślę, że będą dobre rabaty na obecne roczniki, bo nie wróżę dużej sprzedaży, ale to za 5-6 miesięcy.

Cee'da ja bym nie chciał bo jesienią/zimą będzie nowa wersja. Obecna jest na rynku chyba 6 rok.

Astra niby spoko ale chodzą niepokojące słuchy, że GM kombinuje w podzespołami i wymienia na gorszej jakości. W pierwszym roku produkcyjnym szli na maksa aby wygrać tytuł auta roku.

Zobaczcie jeszcze Leona ST. Moim zdaniem ten kombiak jest najładniejszy w budżecie jakim dysponujecie. Poza tym jest świeżym modelem jak Hyundai.

Tipo SW mimo wszystko nie skreślalbym. Wiem, że ok. 70k za tureckie auto może brzmieć jak szaleństwo ale to też jest porządny wóz.
ichris
Początkujący
 
Posty: 99
Auto: VW Golf MK7,5