Jakie tablice rejestracyje bezpieczniej

08 Lis 2013, 09:40

Witam jakiś czas temu zakupiłem samochód w niemczech i wykupiłem żółte tablice ( coś takiego : http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=19 ... =260&ty=44 ) niestety skończyła się ich data ważności, dostałem oryginalne niemieckie tablice od sprzedającego ( auto jeszcze nie ubezpieczone ) i mam pytanie czy bezpieczniej będzie jak będzie stało na tych żółtych czy oryginalnych chodzi mi o kontrole co będzie bardziej podejrzane ?

P.S - auto wkrótce będzie ubezpieczone ale jak na razie musi tak stać ( raz na jakiś czas odpalam i robię krótkie trasy po osiedlu aby rozgrzał się troche )
gibek2
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Audi a3
Silnik: 1.8 125km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

13 Lis 2013, 15:23

1. na żółtych już nie możesz jeździć bo się skończyły
2. na oryginalnych nie powinieneś jeździć bo auto jest pewnie wyrejestrowane w Niemczech a Ty nie masz OC

Co do stania na ulicy to nie ma znaczenia jakie założysz tablice.

Nie zwlekaj z rejestracją! Masz 14 dni na zgłoszenie się do urzędu celnego!

Możesz to zlecić np tutaj
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV
    Kia Carens to kompaktowy MPV (Multi-Purpose Vehicle) zaprojektowany całkowicie od nowa z myślą o potrzebach nowoczesnej rodziny. Aerodynamiczna sylwetka, design "cab forward", wybór czterech jednostek napędowych, czterech ...
    Samochodem w góry na narty
    W górach jeszcze zima więc wiele osób wybiera się w tym czasie w góry, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Kierowcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do takiej podróży, aby w bezpieczny ...