Jakiej marki zamiennik cewki zapłonowej ?

26 Maj 2021, 09:17

Hej wszystkim , w moim MK III 2,5 170 KM jestem zmuszona wymienić cewki . Z racji tego,że auto ma swoje lata nie chce dużo inwestować.Tymbardziej,że nie wiem ile jeszcze będę go użytkować.Macie może jakieś rady co mogę kupić ?
dariaopka
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Maj 2021, 09:23

Z tego co wiem tam masz jedną cewkę zapłonowa i sześć przewodów zapłonowych. Najtańsze cewki to np. NTY ale często długo nie wytrzymują. Przy wymianie cewki powinno wymienić się przewody jak mają już przynajmniej dwa trzy lata.

Dlaczego jesteś zmuszona wymienić cewkę? Jakie masz problemy? Mechanik polecił jej wymianę?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

26 Maj 2021, 10:20

Przewody już wymieniałam w listopadzie razem z akumulatorem. Strasznie nierówno pracuje silnik na luzie oraz ciężko odpala. Mechanik mówi,że to wina cewki.
dariaopka
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Maj 2021, 10:35

Ok, czyli pozostaje cewka i świece. Przypuszczam że Mechanik je sprawdzał skoro zalecił wymianę cewki.

Ja bym tu chyba wolał pójść w markę Magneti Marelli niewiele droższa od tej co wcześniej podałem ale moim zdaniem powinna być lepsza jakościowo. jak chcesz taniej to można jeszcze poszukać używanej oryginalnej ale tu to też taka trochę loteria bo nie wiesz na jaka trafisz i po jakim przebiegu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

26 Maj 2021, 10:46

Sprawdzał i wini cewkę.Używki nie chciałabym zakładać,taka samo jak jakieś marki co rozleci się po tygodniu. Dzia za poradę :*
dariaopka
Nowicjusz
 
Posty: 4