Japoński Fit Shuttle, problem z wymianą żarówki

10 Mar 2023, 17:31

No dokładnie to musi być kabelek do wtyczki od żarówki świateł postojowych. Oprawkę postojówki żeby wyciągnąć to pewnie trzeba ją przekręcić.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

10 Mar 2023, 17:42

bonifacy napisał(a):No tak ,Heh...Powinienem dosadnie napisać - na końcu kabelka namacasz wtyczkę która jest podłączona do oprawki .

Ja dodam żeby było bardziej dosadnie - oprawka, wtyczka i kabelki to jedna całość. Namacaj tą oprawkę dosłownie dwa milimetry powyżej kabelków i delikatnie pociągnij - powinno wyjść wszystko razem.
Tak na szybko pierwsza lepsza aukcja żeby zobrazować ci jak to wygląda -
[link do oferty na Allegro wygasł]
Oczywiście u ciebie będzie ciutek inny kształt tej oprawki i inny kolor, ale generalnie tak to wygląda.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Mar 2023, 18:47

MotoAlbercik napisał(a): i delikatnie pociągnij - powinno wyjść wszystko razem.
Tak na szybko pierwsza lepsza aukcja żeby zobrazować ci jak to wygląda -
[link do oferty na Allegro wygasł]
Oczywiście u ciebie będzie ciutek inny kształt tej oprawki i inny kolor, ale generalnie tak to wygląda.
Nie i jeszcze raz nie . Nie ta oprawka nie ten sposób mocowania . Kolega Rokiko zaznaczył na zdjęciu . Oprawkę wyjmuje się tak ja ten silniczek do regulacji świateł . Przekręca o odpowiedni kąt i w odpowiednim kierunku . No ale czekamy na obiecane zdjęcie . Te lampy mogą nas zaskoczyć . Niby od Hondy Jazz . Ten sam kształt od środka , Różnica tylko polega na tym że nie ma gumowej zaślepki pod żarówkę H4 . Jest za to większa pokrywka plastikowa , inna żarówka i poniżej na obudowie gniazdo do podłączenia przewodów zasilających ową żarówkę . Nigdzie w całych internetach nie ma takich lamp .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4680
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Mar 2023, 19:01

bonifacy napisał(a):Nigdzie w całych internetach nie ma takich lamp .
Znalazłem w Japonii :mrgreen:

Right Headlight HONDA Shuttle 2013 DAA-GP2 33101TD7J21 https://www.google.com/search?q=honda+s ... l&tbm=isch

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

10 Mar 2023, 19:25

Rokiko napisał(a):Znalazłem w Japonii :mrgreen:
Tutaj mnie zaskoczyłeś . :shock: Znasz język Japoński :mrgreen: Ja nie znam :D Co by nie patrzeć to co napisaliśmy do tej pory jak najbardziej będzie się zgadzało . Po za tym nasz rynek nie oferuje tych lamp . W przypadku ....... będzie kłopot z wymianą :/ Piszemy drugą stronę tematu . To tak prosta czynność . Jeśli autor tematu nie ogarnia to niech zajedzie do kumatego warsztatu, a tam będzie pyk....pyk i po sprawie . A nie że nie ta lampa , czy nie ma oprawki a jest kostka . Litości . Autorze tematu . Nie radzisz sobie sam , to skorzystaj z usług osób którzy są biegli w tej materii .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4680
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Mar 2023, 10:50

Musiałem być slepy 8) .

dziękuję za pomoc
piwo dla wszystkich
RalphSing
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    MINI by PUMA - Dynamiczny styl jazdy i sportowa moda
    Producent samochodów, firma MINI, oraz lifestylowa marka odzieżowa PUMA podpisały umowę partnerską zacieśniającą ich kilkuletnią współpracę. Umowa ta stanowi połączenie sił dwóch innowacyjnych marek-ikon, ...
    Wyjazd na święta lub sylwestra samochodem
    Jeśli planujesz wyjazd na święta Boże Narodzenia lub sylwestra samochodem, warto starannie zaplanować podróż. Najlepiej zacząć od zatankowania auta i uzupełnienia płynu do spryskiwaczy przynajmniej dzień wcześniej. ...

11 Mar 2023, 10:57

Na swoje usprawiedliwienie powiem, że zmyliło mnie to że gniazdo tej żarówki jest pod sporym kątem. A ja Patrząc z przodu spodziewałem się żę będzię na wprost pod kątem 90, więc wychodziło mi że gdzieś za błotnikiem.
tak czy siak sprawa rozwiązana dziękuje i pozdrawiam.
RalphSing
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 7

11 Mar 2023, 11:46

bonifacy napisał(a):Tutaj mnie zaskoczyłeś . :shock: Znasz język Japoński :mrgreen: Ja nie znam :D
No co Ty :mrgreen: nie ogarniam ich znaczków ale szukałem globalnie i akurat tam było sporo tych lamp :wink:

RalphSing napisał(a):tak czy siak sprawa rozwiązana dziękuje i pozdrawiam
No i super! Dbaj o niego bo u nas jak widać ciężko z niektórymi częściami.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

11 Mar 2023, 15:58

bonifacy napisał(a):Nie i jeszcze raz nie . Nie ta oprawka nie ten sposób mocowania . Kolega Rokiko zaznaczył na zdjęciu . Oprawkę wyjmuje się tak ja ten silniczek do regulacji świateł . Przekręca o odpowiedni kąt i w odpowiednim kierunku .

Oj, to przepraszam za wprowadzenie w błąd - myslałem, że się normalnie wyjmuje przez pociągnięcie oprawki do siebie :(
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000