Jest sens szukać używki wśród sprowadzonych czy tylko krajowe?

Jest sens szukać używki wśród sprowadzonych czy tylko krajowe?

22 Sty 2019, 17:44

Poszukiwanie samochodu nadal trwa ale ostatnio im więcej ofert przeglądam tym więcej tylko wątpliwości.

Mianowicie praktycznie wszystkie oferty sprowadzanych jakie do tej pory widziałem wyglądają na bardzo podejrzane a przecież nie pojadę z każdym do ASO.

Sprawdzałem sobie oferty na mobilede i np jak samochód tam kosztuje z danym przebiegiem i wyposażeniem np 29k to jakim cudem handlarzowi opłaca się sprowadzić podobny i wystawić go za 30k?
Samo więc nasuwa się na myśl że bity wrak pewnie był.

Tyle że zaznaczając krajowe eliminuje się bardzo dużą część ofert i już sam nie wiem czy marnować dalej czas na sprowadzane czy zawęzić tylko do krajowych gdzie o sprawdzenie łatwiej.

Raz rozsądek mówi szukaj tylko w krajowych, innym razem portfel się odzywa i mówi kurcze może jednak sprowadzone.

Co wy o tym myślicie?
Kalder
Nowicjusz
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Paź 2018, 20:54

Re: Jest sens szukać używki wśród sprowadzonych czy tylko krajowe?

22 Sty 2019, 18:07

Niestety jak zaczniesz weryfikować krajowe to zobaczysz, że też bywają podejrzane, bo w tym wszystkim nie chodzi o rynek pochodzenia, ale o sprzedawcę.
Możesz kupić pewne auto od sprawdzonego sprzedawcy, który zajmuje się sprowadzonymi bezwypadkowymi, a możesz kupić powypadkowca od "Mirka złotej ręki", który kupuje krajowe powypadkowe i je naprawia a następnie upycha, itp. - scenariuszy może być naprawdę wiele, dlatego kraj pochodzenia niczego nie gwarantuje, nie w Polsce, gdzie dla pieniędzy niektórzy ludzie są w stanie zrobić wszystko.

Jako anegdotę podam, że w Danii praktycznie nie znajdziesz żadnego powypadkowego auta (zarejestrowanego w Danii) na ulicy, wszystko co jeździ po drogach jest albo bezwypadkowe, albo pokolizyjne (delikatne stłuczki) ... samochodów po szkodach całkowitych na drogach nie ma ze względu na rozwiązania prawno - finansowe (a ściągają je z Danii handlarze np. z Polski), także jeżdżąc nie obawiasz się, że jadącemu z przeciwka może odpaść koło, może złamać się w pół, itp.
A co masz w Polsce? - rejestrowanie aut po szkodach całkowitych nie ma żadnych obostrzeń, nawet wystawianie ich jako "bezwypadkowe" ... rynek sprzyjający przestępcom / oszustom, a nie uczciwym ludziom.

Jeśli masz niedaleko to pomyśl o ściągnięciu sobie czegoś z Niemiec (najlepiej od osoby prywatnej - Niemca) na własną rękę, pewność większa, ewentualnie popatrz na otomoto na auta "Kraj pochodzenia - Dania", je można wszechstronnie prześwietlić w duńskich rejestrach (wbijaj do "duńskiego" tematu na forum) a każdy (bezwypadkowy) eksportowany z Danii samochód od września 2018 musi przejść badanie techniczne przed eksportem (także jest ślad w systemie).
tomekdk
Stały forumowicz
 
Posty: 1417
Rejestracja: 20 Maj 2016, 16:16
Miejscowość: Dania
Auto: Civic VIII, C4 II, C5 III

Re: Jest sens szukać używki wśród sprowadzonych czy tylko krajowe?

22 Sty 2019, 18:33

Sprawdzam też duńskie bo na tym forum dowiedziałem się że łatwo je sprawdzić ale na oto moto tych modeli akurat nie ma.

Np Ford focus w benzynie z Danii 1 sztuka, Kia Rio 2 sztuki, Kia Ceed II 0. Pewnie ceny za wysokie w Danii i średnio się handlarzom opłaca ściągać a wraki pewnie lepiej z Niemiec sprowadzać.

Eh może bliżej wiosny więcej ofert zacznie się pojawiać.
Kalder
Nowicjusz
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Paź 2018, 20:54

Re: Jest sens szukać używki wśród sprowadzonych czy tylko krajowe?

22 Sty 2019, 18:49

Jeśli chodzi o Danię to odbywa się to całkiem inaczej niż np. w Niemczech, bo handlarze mogą ściągać z Danii to, co jest w Danii na eksport, czyli niejako nie polski handlarz kupuje, tylko duński komis eksportuje.
A są komisy w tym wyspecjalizowane, np. tutaj największy:
https://www.bilbasen.dk/find-en-forhand ... esc&page=1
Aut typowo z rynku duńskiego żaden handlarz z Polski w Danii nie kupuje, ze względu na specyfikę finansowo - prawną, wszystko jest kupowane właśnie z takich komisów eksportujących ... niestety z duńskich szrotów też się zdarzają egzemplarze.
tomekdk
Stały forumowicz
 
Posty: 1417
Rejestracja: 20 Maj 2016, 16:16
Miejscowość: Dania
Auto: Civic VIII, C4 II, C5 III
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych
    Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. ...
    Volvo V90 Cross Country w zimie Volvo V90 Cross Country w zimie
    Volvo V90 Cross Country powstał, by stawić czoło trudnym warunkom drogowym i pokonywać oblodzone i zaśnieżone szosy. Do tego miał być duży i komfortowy. Trzeba przyznać, że udał im się ten zabieg! Sami Szwedzi przyznają, ...

  •