Jest sens szukać używki wśród sprowadzonych czy tylko krajowe?

22 Sty 2019, 17:44

Poszukiwanie samochodu nadal trwa ale ostatnio im więcej ofert przeglądam tym więcej tylko wątpliwości.

Mianowicie praktycznie wszystkie oferty sprowadzanych jakie do tej pory widziałem wyglądają na bardzo podejrzane a przecież nie pojadę z każdym do ASO.

Sprawdzałem sobie oferty na mobilede i np jak samochód tam kosztuje z danym przebiegiem i wyposażeniem np 29k to jakim cudem handlarzowi opłaca się sprowadzić podobny i wystawić go za 30k?
Samo więc nasuwa się na myśl że bity wrak pewnie był.

Tyle że zaznaczając krajowe eliminuje się bardzo dużą część ofert i już sam nie wiem czy marnować dalej czas na sprowadzane czy zawęzić tylko do krajowych gdzie o sprawdzenie łatwiej.

Raz rozsądek mówi szukaj tylko w krajowych, innym razem portfel się odzywa i mówi kurcze może jednak sprowadzone.

Co wy o tym myślicie?
Kalder
Nowicjusz
 
Posty: 22

22 Sty 2019, 18:07

Niestety jak zaczniesz weryfikować krajowe to zobaczysz, że też bywają podejrzane, bo w tym wszystkim nie chodzi o rynek pochodzenia, ale o sprzedawcę.
Możesz kupić pewne auto od sprawdzonego sprzedawcy, który zajmuje się sprowadzonymi bezwypadkowymi, a możesz kupić powypadkowca od "Mirka złotej ręki", który kupuje krajowe powypadkowe i je naprawia a następnie upycha, itp. - scenariuszy może być naprawdę wiele, dlatego kraj pochodzenia niczego nie gwarantuje, nie w Polsce, gdzie dla pieniędzy niektórzy ludzie są w stanie zrobić wszystko.

Jako anegdotę podam, że w Danii praktycznie nie znajdziesz żadnego powypadkowego auta (zarejestrowanego w Danii) na ulicy, wszystko co jeździ po drogach jest albo bezwypadkowe, albo pokolizyjne (delikatne stłuczki) ... samochodów po szkodach całkowitych na drogach nie ma ze względu na rozwiązania prawno - finansowe (a ściągają je z Danii handlarze np. z Polski), także jeżdżąc nie obawiasz się, że jadącemu z przeciwka może odpaść koło, może złamać się w pół, itp.
A co masz w Polsce? - rejestrowanie aut po szkodach całkowitych nie ma żadnych obostrzeń, nawet wystawianie ich jako "bezwypadkowe" ... rynek sprzyjający przestępcom / oszustom, a nie uczciwym ludziom.

Jeśli masz niedaleko to pomyśl o ściągnięciu sobie czegoś z Niemiec (najlepiej od osoby prywatnej - Niemca) na własną rękę, pewność większa, ewentualnie popatrz na otomoto na auta "Kraj pochodzenia - Dania", je można wszechstronnie prześwietlić w duńskich rejestrach (wbijaj do "duńskiego" tematu na forum) a każdy (bezwypadkowy) eksportowany z Danii samochód od września 2018 musi przejść badanie techniczne przed eksportem (także jest ślad w systemie).
tomekdk
 

22 Sty 2019, 18:33

Sprawdzam też duńskie bo na tym forum dowiedziałem się że łatwo je sprawdzić ale na oto moto tych modeli akurat nie ma.

Np Ford focus w benzynie z Danii 1 sztuka, Kia Rio 2 sztuki, Kia Ceed II 0. Pewnie ceny za wysokie w Danii i średnio się handlarzom opłaca ściągać a wraki pewnie lepiej z Niemiec sprowadzać.

Eh może bliżej wiosny więcej ofert zacznie się pojawiać.
Kalder
Nowicjusz
 
Posty: 22

22 Sty 2019, 18:49

Jeśli chodzi o Danię to odbywa się to całkiem inaczej niż np. w Niemczech, bo handlarze mogą ściągać z Danii to, co jest w Danii na eksport, czyli niejako nie polski handlarz kupuje, tylko duński komis eksportuje.
A są komisy w tym wyspecjalizowane, np. tutaj największy:
https://www.bilbasen.dk/find-en-forhand ... esc&page=1
Aut typowo z rynku duńskiego żaden handlarz z Polski w Danii nie kupuje, ze względu na specyfikę finansowo - prawną, wszystko jest kupowane właśnie z takich komisów eksportujących ... niestety z duńskich szrotów też się zdarzają egzemplarze.
tomekdk
 

11 Maj 2019, 14:48

Witam, czy orientujesz się jakie są koszty sprowadzenia auta z Danii?
PaRam
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 02 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zimowe podjazdy - czy są one trudne do pokonania?
    Zimą nie trzeba wyjeżdżać w góry, by doświadczyć problemów z pokonaniem stromego wzniesienia. Już oblodzony czy zaśnieżony wyjazd z garażu podziemnego może okazać się wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Intensywne ...
    Instalacje gazowe V generacji
    Te instalacje LPG pozwalają na wtrysk gazu w fazie ciekłej do kolektora dolotowego (konieczność nawiercenia kolektora i montażu w nim wtryskiwaczy gazowych), bądź bezpośrednio do komór spalania za pośrednictwem wtryskiwaczy ...

  •