Kangoo z homologacją ciężarową

01 Lis 2011, 01:54

Witam,

chcę sobie kupić Renault Kangoo 1,3 Benzyna + LPG z homologacją ciężarową i moje pytanie czy po nowych przepisach można liczyć na pełne odliczenie VAT z Benzyna i LPG albo to Auto nie spełnia nowych warunków i nie można odliczac VAtu na Firme ?
dealim2
Obserwowany
 
Posty: 2

01 Lis 2011, 09:05

jak juz cos to kangoo jest 1,2 lub 1.4 niema silnika 1,3 w kangoo , jak kupujesz samochod na firme i w dowodzie wbite jest VAT1 to bez problemu mozesz sobie wszystko odliczac , nie wazne czy kupisz go na fakture czy na umowe , jak jest vat1 mozna odliczyc
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

01 Lis 2011, 09:39

to wlasnie moje pytanie czy kangoo umie dostac VAT1 bo wiem ze teras sa inne przepisy?
dealim2
Obserwowany
 
Posty: 2

01 Lis 2011, 11:08

Taa, z Kangoo mozna normalnie VAT odliczac, znajomy ma na firme, tylko na 2 osoby musi byc zarejestrowane. No i wg nowych przepisow przestrzen ladunkowa musi byc oddzielona czyms tam twardym, czy jak to w przepisach jest ujete, jak blaszaka chcesz kupic z paka z tylu to nie musisz sie o to martwic zeby przy przegladzie sie o to nie przyczepili.

Tutaj masz czesc ustawy ktora cie dotyczy:
Zasadę pełnego odliczenia podatku VAT przy zakupie zastosować należy do:

- pojazdów samochodowych (osobowych i innych niż osobowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. włącznie) mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;

- pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których część do przewozu ładunków jest dłuższa od części do transportu osób (miejscem podziału jest trwała przegroda, ściana), długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków;

Kangoo majace 2 rzedy foteli pkt 2 nie spelnia(raczej :P), jak fotele wymontujesz, bedziesz musial jakas przegrode dostawic zeby pkt 1 byl spelniony.

No i to od diagnosty zalezy, czy wyda orzeczenie ze mozesz odliczenie VAT wpisane miec w dowodzie, badz nie, czepiaja sie tych kratek, czy scian z tego co wiem.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

01 Lis 2011, 20:25

5 osobowe kangoo z kratka tez moze byc jako ciezarowka tyle ze musi byc vat1 wbity, na twoim miejscu szukal bym juz samochodu z tymze vat-em 1 wbitym w dowod bo zalatwiania z tym strasznie duzo i kazdy papier kosztuje a jak masz to wbite to przy przerejestrowaniu Ci wpisza bez problemu
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

05 Gru 2011, 22:09

Witam

Mam pytanie podobne , chce kupic samochód (Zefira) z homologacją na ciężarowe (koszty). Sprzedający potwierdza, że jest tak auto zarejestrowane (jako ciężarowe i dwuosobowe) - moje pytanie czy mogę jeździć takim samochodem z siedzeniami z tyłu i pięcioma osobami (docelowo)?
sebadon
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 1992
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak powstaje Toyota GR Yaris?
    To najbardziej wyjątkowy hot hatch na rynku, więc i jego proces powstawania odbiega od standardu. Toyota GR Yaris powstaje na specjalnej linii produkcyjnej fabryki Toyota Motomachi, w której dawniej powstawał Lexus ...
    Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?
    Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak ...

06 Gru 2011, 10:50

jak jest zarejestrowane na 2 osoby to mozesz nim jezdzic w 2 osoby z tylu kanapy byc nie moze i nie mozesz wiecej pasazerow przewozic jak cie zlapia w wiecej niz 2 osoby to mandacik 200zl od kazdej osoby nad stan + od kazdej osoby 5pkt karnych dla kierowcy :) przerabialem to niedawno hehe a jak zafire przemianujesz na 5 osobowy to nie bedzie juz ciezarowka

zafira jest ciezarowa jak ma kratke i vat1 wbity w dowod
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

06 Gru 2011, 21:58

Witam

to czy jest jakakolwiek opcja aby kupic auto z homologacja na ciężarowe (koszty) a podróżować nim z rodziną 5 osobową?
sebadon
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 01 01 1992

06 Gru 2011, 21:59

przeciez mozna kupic kango 5 osobowe zarejestrowane na ciezarowke , jedynie musi miec w dowodzie wbite vat1 i 5 osobowe i juz
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII