Kierowca wywrotki

07 Maj 2011, 13:24

Witam
Niedaleko mojej miejscowości znajduje się kopalnia piasku często widze przejeżdżające wywrotki marki TATRA niedaleko mojego domu. I tak się zastanawiam czy w przyszłości nie starać sie o prace właśnie na tym stanowisku.Tylko czy ktoś z Was posiada jakieś informacje za i przeciw wykonywania tego typu pracy ? A i jak wygląda sprawa z zarobkami , i czy trzeba mieć jakiś kurs na przewożenie rzeczy czy coś takiego ? Ogólnie prosiłbym o wszystko co wiecie na ten temat. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Pozdr.
mataysen1994
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: TM
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: matiz

07 Maj 2011, 14:53

Na dowolnej stronie ośrodka szkolenia masz wszystkie dane - http://www.prawojazdy.wroc.pl/cennik,3.html
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

07 Maj 2011, 21:59

Najpierw się staraj skończyć szkołę, najlepszą jaką dasz radę. Ucz się języków obcych.
A kierowcą można zostać zawsze. To nie jest żaden prestiżowy zawód, kierowcą się zostaje z zamiłowania, a w większości przypadków z konieczności.

Póki co kierowcy są potrzebni, ale wcale mnie nie zdziwi jak za parę lat ten zawód przejdzie do lamusa, bo technologia idzie do przodu i kiedyś może samochody będą jeździć same i kierowca nie będzie już nikomu potrzebny. Już przecież są samochody które same parkują, są prototypy aut które jeżdżą bez kierowcy.
Poza tym jak są samoloty bezzałogowe to czemu samochody by nie mogły być :mrgreen:

Jak chcesz jeździć wywrotką to musisz zrobić kurs prawa jazdy najpierw na kat. B następnie na kat. C. Ewentualnie C+E jeżeli chciałbyś jeździć zestawem (wanną).

Kiedyś był wymagany kurs na przewóz rzeczy. Teraz nazywa się to kwalifikacja wstępna i kosztuje różnie, w zależności od regionu i ośrodka szkolenia. Ceny mieszczą się w przedziale 2500-5000zł. Słyszałem różne pogłoski że niby 7-8tys, a u mnie w Poznaniu taki kurs kosztuje około 3500zł. Czasami są różne dotacje z UE i można się załapać taniej.

Jak z zarobkami ? Pamiętaj że na etacie nigdy się kokosów nie dorobisz, tym bardziej jako kierowca.

Pozdrawiam :wink:
zawsze spoko!
Don't worry, źryj chappi ;-)
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

08 Maj 2011, 10:17

Stiopa napisał(a):Czasami są różne dotacje z UE i można się załapać taniej.


Nieraz nawet za darmo - przez PUP ... ale chyba trzeba mieć dobre wejście ...
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2JZ-GTE - Toyota
    Trudno znaleźć silnik o większej rozpoznawalności wśród miłośników samochodów sportowych niż 2JZ. Historia tej 6-cylindrowej, 3-litrowej, rzędowej jednostki sięga początku lat 90., a motor jest najczęściej ...