Klapa bagażnika nie blokuje się - VW Golf 6

17 Paź 2022, 10:21

Czesc,
Mam maly problem, zamek bagaznika sie jakby nie blokuje (klapa nie ostaje ale wystarczy podwazyc placem i leci do gory normalnie) i caly czas jest wyswietlone na desce ze bagaznik otwarty. Pilot zamyka wszystkie drzwi oprocz klapy... Wiem ze problem moze byc prosty w rozwianiu ale przez kilka dni nie mam czasu tego zrobic a potrzebuje auta. Wiem ze bagaznik bedzie caly czas otwarty ale pytanie czy podczas jazdy moze sam sie otworzyc? w tych sprawach jestem laikiem...
Rysiek101
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 17 Paź 2022, 10:38

    Trzeba przyjrzeć się samemu zamkowi czy tam coś się nie zblokowało. Klapa dochodzi do samego końca nie ma tego momentu pośredniego załapania zamka (wtedy jest trzymana przez zamek ale nie domknięta)?

    Rysiek101 napisał(a):Wiem ze bagaznik bedzie caly czas otwarty ale pytanie czy podczas jazdy moze sam sie otworzyc? w tych sprawach jestem laikiem...
    Jak jedziesz na jakiś uskokach, nierównościach to może się otworzyć bo jak się trochę uchyli to dalej popchną ją siłowniki. Jak się nie zamyka to warto ją złapać jakimś sznurkiem i przywiązać jak jest zamknięta. Lepiej by było jednak zajrzeć do zamka i sprawdzić co tam się stało.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9788
    Zdjęcia: 34

    17 Paź 2022, 11:31

    Tak, klapa dochodzi do samego konca, ale jakby mechanizm zamka sie nie blokuje tylko trzyma tak "luzno"
    Rysiek101
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    17 Paź 2022, 11:37

    Rysiek101 napisał(a):Wiem ze bagaznik bedzie caly czas otwarty ale pytanie czy podczas jazdy moze sam sie otworzyc? w tych sprawach jestem laikiem...


    Kup linki, zaczep o jakiś plastik, albo zdejmij pokrywę klapy bagażnika i tam będziesz miał mnóstwo elementów metalowych o które zahaczysz. Potem zahacz o tylną kanapę i masz święty spokój, że się nie otworzy.
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8843
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    17 Paź 2022, 12:52

    A znaczek wraca do pozycji wyjściowej czy cały czas jest otwarty?
    Może coś masz włożone większe do bagażnik i blokuje?
    Trevor
    Zaawansowany
     
    Posty: 685
    Prawo jazdy: 09 10 2010
    Przebieg/rok: 14tys. km
    Auto: Opel
    Paliwo: Benzyna

    17 Paź 2022, 16:16

    Wraca do pozycji wyjsciowej za kazdym razem, a bagaznik pusty- nie nie przeszkadza
    Rysiek101
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Trójwymiarowa konfiguracja samochodu
      Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze produktowym. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z przeszłości, klient może teraz w czasie ...

    18 Paź 2022, 08:25

    Update: Mysle ze to problem z elektryka - tylnia wycieraczka tez nie dziala i podswietlenie tablicy
    Rysiek101
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    18 Paź 2022, 10:19

    Wygląda na to że masz odciętą całkowicie tylną klapę, może to kwestia złączki elektrycznej między klapą, a nadwoziem. Zacznij od jej sprawdzenia.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9788
    Zdjęcia: 34

    18 Paź 2022, 10:35

    Jak wyżej, na bank wiązka się przetarła i masz zwarcie.
    Mi kiedyś tak się zrobiło, że hamując załączałem ogrzewanie tylnej szyby :D
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8843
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    18 Paź 2022, 10:39

    Dzieki za pomoc :)
    Rysiek101
    Nowicjusz
     
    Posty: 5