Klasa A, W168, 2001 rok, centralny zamek

06 Maj 2023, 15:21

Dzień dobry. Mam problem z centralnym zamkiem w Mercedesie klasy A W168 rok 2001. Centralny zamek od jakiegoś czasu nie otwiera tylnych drzwi. Otwiera natomiast przód (kierowca, pasażer), bagażnik i wlew paliwa.
Pytanie - czy ktoś wie jak rozprowadzona jest instalacja podciśnienia do wszystkich drzwi i klap? Z pompki wychodzą trzy obwody powietrza - czy to oznacza że np jeden obwód to drzwi przód, drugi drzwi tył a trzeci klapa bagażnika i wlewu paliwa? Wówczas byłoby jasne że obwód podciśnienia drzwi tył może być uszkodzony. Jeśli tak jest, to jak idą przewody, tzn czy jest gdzieś miejce na trójnik i tam np rozchodzą się przewody na jedną i drugą stronę? To bardzo ważne dla mnie by w ogóle rozpocząć poszukiwania. I nie przekopywać połowy auta.
A może jest jeszcze zupełnie inna opcja - opcja wyłączenia z otwierania centralnego drzwi tył? No ale trudno mi to sobie wyobrazić.
Natomiast są jeszcze moje spostrzeżenia - pompka podciśnienia pracuje dwukrotnie, (łącznie ok 5 sec) przy zamykaniu, gdzie przy otwieraniu tylko jeden cykl (połowa tego czasu) i nie wiem czy to norma czy anomalia.
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam serdecznie.
JunoUranus
JunoUranus
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 08 Maj 2023, 09:10

    Znalazłem taki schemat z podciśnieniami z tego modelu i na nim wygląda to tak że zamek kierowcy i klapka od wlewu paliwa są osobno oraz to co pozostałe czyli zamek pasażera z prawej strony z przodu, tylne zamki i zamek klapy są podłączone pod taki rozdzielacz.

    [Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



    JunoUranus napisał(a):A może jest jeszcze zupełnie inna opcja - opcja wyłączenia z otwierania centralnego drzwi tył? No ale trudno mi to sobie wyobrazić.
    Nie ma takiej opcji.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    08 Maj 2023, 18:42

    Bardzo dziękuję za pomoc,Rokiko.
    Naprawdę przyda się ten schemat
    Pozdrawiam
    JunoUranus
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    09 Maj 2023, 09:32

    Nie ma sprawy :ok: Jak znajdziesz problem i go rozwiążesz to skrobnij na forum co było jego przyczyną :wink:
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34