Kombi/Hatchback do 35 tys

20 Gru 2017, 08:50

Czesc Wszystkim.

Obecnie mam Signum 1.8 z gazem, ale pracuje za granica. Wiec o tyle co w miescie i na dojazdy do pracy jest naprawde super samochodem. Tak na autostradzie w drodze do PL jestem ograniczony do 120-130 km/h. Dodatkowo mimo remontu silnika dalej ucieka troche oleju (ale zauwazylem plame w okolicach czujnika walu, wiec moze to to)....

Ogolnie dla mnie auto jest bardzo wygodne, dlatego szukam cos o podobnym komforcie jazdy jak i wygody. Jednak tankowanie co 300km i jednak mala moc to dla mnie meka. Kolejna rzecz to koniecznosc przerejestrowania auta, wiec chcialem cos kupic na miejscu w Niemczech

Poczatkowo napalilem sie na bmw, ale za budzet jaki jest w temacie nie kupie nic nowszego, a same padaki 320d.
Zaczalem tez myslec o Octavii. Ale na wielu forach jak i w zyciu polecaja ludzie 3 generacje laguny. I Przyznam ze w wersji GT jest super.

Czy polecacie jakiegos diesla, ktory wykaze sie dynamika i stosunkowo niskim spalaniem przy 12 godzinnej jezdzie w jedna strone jezdzie raz na miesiac?
Nie mowie tu o darciu 200 km/h ale niech chociaz przez cale Niemcy da rade jechac te 160 a Pl do 140

Przebiegi to okolo 30-35 tys rocznie

Moje typy
Laguna GT III 2.0 dci
C5 Tourer III
BMW E91 325d
Octavia RS lub zwykla
Ford?
WV?
frankozola
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2017, 10:05

frankozola napisał(a):Laguna GT III 2.0 dci


Laguna bardzo spoko.

frankozola napisał(a):C5 Tourer III


C5 bardzo spoko a jeśli wyrwiesz na zawieszeniu hydro to przy okazji mega wygodny.

frankozola napisał(a):BMW E91 325d


Niby ok ale koszty utrzymania będą wyższe a samo auto nie jest przestronne (w porównaniu np do c5)

frankozola napisał(a):Octavia RS lub zwykla


Octavia II RS tdi ma silnik na pompowtryskach i skrzynię dsg, raczej niepolecana kombinacja w używanym aucie.
BTW to jeśli nuda Ci nie przeszkadza to octavia może być - szukaj tylko sinika na cr.

frankozola napisał(a):Ford?


Mondeo jak najbardziej, kawał fajnego auta, focus 2/3 również

frankozola napisał(a):WV?


To samo co w skodzie. Silniki z cr od 2007-8r, wcześniej nie ma co oglądać. Jakiś golf/passat będzie ok ale nic porywającego, po prostu poprawne auta.

Inne, na które nie zwróciłeś uwagi

1. AR159, 1.9/2.4, świetne silniki, fajny stosunek jakość/cena. Na minus przestrzeń we wnętrzu
2. Chąda Accord VII - silnik 2.2 nie do zajechania
3. 508 2.0
4. V70 III, każdy silnik powyżej 2.0, szczególnie D5
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Gru 2017, 11:52

Czesc!

Niespodziewalem sie az takiego wachlarzu wyboru.
V70 juz troszke przekracza budzet, dlatego o nim nie myslalem nawet
Honda mi sie nie podoba
Alfa.... Nie moge sie przekonac... nie mowie nie.

Peugot 508 - Polift piekny, ale nie w tych pieniadzach niestety.

Jesli idac na przekor i kupic to auto na F i tu mowa o Fordzie (Fok / Mon), Lagunie, Peugocie 508, C5.
Jakie silniki? (Francuzy rzecz jasna 2.0hdi lub 2.0dci), a co z fordem? Jakie to jest w ogole auto jesli chodzi o drobne usterki?
Jak sie sprawuje elektryka w Francuzach? Jak z komfortem?
frankozola
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2017, 12:15

frankozola napisał(a):a co z fordem?


Nie dam głowy, ale 2.0tdci to chyba ten sam silnik co hdi w c5 (a już na pewno w konstrukcji maczali łapy inżynierowie z psa)

frankozola napisał(a):Jakie to jest w ogole auto jesli chodzi o drobne usterki?


Dopracowane i zwykle bezproblemowe

frankozola napisał(a):Alfa.... Nie moge sie przekonac... nie mowie nie.


Ta sama płyta podłogowa, którą masz w signum, to samo zawieszenie i wiązka elektryczna :mrgreen: Te same silniki (w alfie 1.8 od opla, w oplu 1.9cdti od fiata/ar)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Gru 2017, 13:43

Ta sama płyta podłogowa, którą masz w signum, to samo zawieszenie i wiązka elektryczna :mrgreen: Te same silniki (w alfie 1.8 od opla, w oplu 1.9cdti od fiata/ar)

Dlatego mam watpliwosci :)

Super Dzieki, w takim razie mam za czym sie rozgladac od nowego roku :)
frankozola
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna