Komfortowy samochód za 10 tys z możliwie niską utratą wartości-da się?

16 Wrz 2016, 18:53

Witam wszystkich.
Mam świadomość że tematów w stylu "auto za 10 tys zł" jest całe mnóstwo, ale przejrzałem parę ładnych stron i szczerze mówiąc nie odnalazłem zbytnio wskazówek dla siebie.
Poszukuję samochodu z dość mocno ograniczonym i niewielkim budżetem - 10-11tys zł max. Tzw. pakietu startowego nie wliczałem w cenę zakupu, chociaż oczywiście liczę się z tym że ok. 2 tys będę musiał na start zainwestować.

Ważne jest dla mnie przede wszystkim żeby samochód był bardzo dobrze wyciszony i komfortowy, ponieważ większość czasu jeżdżę w trasie - cenię sobie ciszę i wygodę w samochodzie, tylko nie wiem czy w tym budżecie znajdę coś wartego uwagi. Dobrze byłoby żeby przy prędkościach rzędu 120-130km/h było w miarę cicho, liczę się z tym że silnik może mieć dużą pojemność. Fajnie byłoby też żeby z przodu było sporo miejsca - mam prawie 2m wzrostu.

Silniki diesla mimo sporych przebiegów raczej zdecydowanie odpadają, mam świadomość że w starych samochodach to raczej proszenie się o problemy. Najlepiej, żeby była to benzyna, może być z LPG.
Samochód posłuży mi około rok czasu, dlatego miło byłoby gdyby nie stracił kosmicznie na wartości przez ten czas.

Na myśl przyszły mi:
Peugoot 607- podobno bardzo wygodne auto, ale występują liczne usterki elektroniki i cena chyba trochę nie ta?
Opel Omega B fl- podobno również bardzo wygodne - ale też nigdy nie jeździłem - tylko problemy z rdzą, ale poza tym może warto poszukać?
BMW e39 - jeździłem dwa lata 528i, wspominam bardzo miło, ale to zdecydowanie nie mój budżet więc mogę zapomnieć, chociaż jakieś tam egzemplarze 97-98 wiszą w necie, ale chyba nie warto?

A może są inne samochody które oferują względnie przyzwoity komfort jazdy i wyciszenie za niewielkie pieniądze? Będę Wam niezmiernie wdzięczny za rady i pomoc. Pozdrawiam!! :)
visqn
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 10 02 2011
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: BMW
Silnik: 320D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Wrz 2016, 08:59

Podbijam temat, chciałem jeszcze dodać do wyżej wymienionej listy Rovera 75 z silnikiem benzynowym.
Które z aut z tych listy jest najbardziej warty uwagi? a może dać sobie z nimi spokój i szukać auta segment niżej?
visqn
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 10 02 2011
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: BMW
Silnik: 320D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Wrz 2016, 10:23

Jak na rok to wystarczy kupić Passata/Audi A4 i jak nie rozleci się to nie straci na wartości.
Polecam taki coś:
1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Wrz 2016, 15:18

Możesz zwrócić uwagę na saab'a 9-5. Jeśli trafisz na dobrze utrzymany egzemplarz to problemu z odsprzedażą również nie powinno być.
Omega oprócz rdzy spoko, warto byłoby znaleźć 3.0.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Wrz 2016, 21:28

Toyota Avensis
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14067
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Starszy kierowca nie znaczy gorszy
    Czy wiek kierowcy pozwala określić jego zdolność do prowadzenia pojazdu? Z badań wynika, że dużo większe znaczenie ma stan zdrowia danej osoby. Bardzo ważne są regularne kontrolne wizyty u lekarza, ponieważ niektórzy ...