Przeprojektowane i komfortowe wnętrze wysokiej jakości - Dacia Duster

25 Sty 2018, 12:07

Optymalne ergonomicznie miejsce kierowcy które przy wsiadaniu do auta uwagę zwraca na całkowicie przeprojektowane miejsce kierowcy, zapewnia ono komfortowe użytkowanie auta na co dzień.

Pierwsze wrażenie
- Nowa, powiększona deska rozdzielcza z proporcjami charakterystycznymi dla SUV-a.
- Środkowy panel z wyżej umieszczonym (o 74 mm) i zwróconym w stronę kierowcy ekranem MediaNav Evolution. Dzięki temu jest łatwiej dostępny
i bardziej czytelny. To jedna z najmniejszych oferowanych na rynku odległości między kierowcą a ekranem.
Trzy pokrętła automatycznej klimatyzacji nawiązują do trzech nawiewów umieszczonych w górnej części
deski rozdzielczej.
- Nowe, ergonomiczne, klawiszowe przełączniki na środkowym panelu wprowadzają dodatkowy element nowoczesności.
- Nowa, środkowa konsola z odsuniętą dźwignią hamulca ręcznego mieści dodatkowo wbudowane schowki oraz idealnie leżący pod ręką przełącznik trybu 4x4.
Przeprojektowane i komfortowe wnętrze wysokiej jakości - Dacia DusterPozycja za kierownicą
Zapewnia nam optymalny komfort i wiele możliwości regulacji ustawienia.
- Kierownica ma regulację ustawienia w pionie 40 mm i w poziomie 50 mm.
- Fotel kierowcy wyposażono w podłokietnik, regulację podparcia lędźwiowego oraz nowy mechanizm regulacji w pionie w zakresie 60 mm (+20 mm w porównaniu do poprzedniej generacji).
- Dla zapewnienia lepszego podparcia siedzenia foteli zostały wydłużone o 20 mm.
- Przeprojektowane, obszerniejsze siedzenia zapewniają lepsze podparcie boczne przy pokonywaniu zakrętów. Zastosowana w nich pianka o większej gęstości zapewnia większą trwałość i wyższy komfort.
- Trzy tylne, wsuwane w oparcie zagłówki zapewniają kierowcy lepszą widoczność do tyłu, gdy nie ma pasażerów na tylnej kanapie.

Szczególnie staranny dobór materiałów
Duster na 2018 rok może pochwalić się bardziej dopracowanym wnętrzem dzięki starannie dobranym materiałom i precyzji wykończenia.
- Kabina oferuje wyższą jakość, drobniejsza faktura groszkowanie i bardziej matowe wykończenie deski rozdzielczej nadają bardziej prestiżowego wyglądu.
- W płatach drzwi zamontowano solidniejsze uchwyty oraz wypełnione pianką podłokietniki z przyjemniejszą w dotyku powłoką.
- Nowe rodzaje tapicerki z tkaniny, z motywem 3D i podkreślone przeszyciami są połączeniem komfortu i nowoczesności.
- Krótsza dźwignia hamulca ręcznego ma wstawki wykończone na matowy chrom.
- W wybranych wersjach, kierownica jest pokryta wysokiej jakości mat eriałem Soft Feel, który jest bardziej przyjemny w dotyku.

Ponadto znacząco zwiększono dokładność spasowania elementów.

Praktyczne w codziennym użytkowaniu wnętrze
Duster dysponuje 27,2 litrami schowków rozmieszczonych w całej kabinie, w tym nową szufladą o pojemności 2,8 l umieszczoną pod fotelem pasażera z przodu. Objętość bagażnika liczona do wysokości
tylnej półki wynosi: 445 dm3 VDA (478 l) w wersji 4x2 i 411 dm3 VDA (467 l) w wersji 4x4. Maksymalna objętość bagażnika po złożeniu tylnej kanapy wynosi 1 478 dm³ VDA (1 623 l).

Niższy poziom hałasu
Szczególnie wiele uwagi poświęcono izolacji akustycznej. Poziom hałasu w kabinie został zmniejszony o połowę, w szczególności dzięki zredukowaniu hałasów z układu jezdnego i zastosowaniu bardziej skutecznych materiałów wygłuszających.
- Izolację akustyczną samochodu wzmocniono poprzez: zwiększenie powierzchni paneli wygłuszających w kabinie i w komorze silnika z 20 do 50%, redukcję punktów przenoszenia hałasu poprzez nakładanie
masy dźwiękochłonnej bądź zaślepek, zwiększenie grubości przednich szyb o 0,35 mm.
- Hałas pracy silnika i układu jezdnego został zmniejszony dzięki usztywnieniu przedniej części samochodu (ramy podsilnikowej, podłużnic i przedniej przegrody). Pozwoliło to na zmniejszenie wibracji przenoszonych przez nadwozie do wnętrza kabiny.

W kabinie poprawiono również jakość dźwięku systemu nagłośnienia poprzez zastosowanie dwustożkowych głośników o średnicy sięgającej teraz 165 mm. Są one ponadto lepiej zabudowane w płatach drzwi – lepiej zamocowanie i bardziej szczelne. Wyższe wersje są również wyposażone w dwa głośniki wysokotonowe, umieszczone w górnej części deski rozdzielczej. Umożliwiają one uzyskanie bardziej przestrzennej sceny dźwiękowej.

POLECAMY Autentyczny i komfortowy SUV na drogę i w teren

źródło: Grupa Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3778
Zdjęcia: 13072
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Piski, luzy i stuki w zawieszeniu
    Zły stan techniczny pojazdów jest co roku przyczyną wielu wypadków drogowych. Jesienią warto sprawdzić stan zawieszenia swojego samochodu i przygotować go do bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach zimowych. ...