Dacia Duster/Dacia Logan MCV Stepway vs używane auto do 30-35tys.

23 Mar 2019, 16:17

Witam, niedługo powiększy mi się rodzinka, więc pora zamienić auto miejskie na coś rodzinnego. I tu pojawia się pytanie czy lepiej kupić, któryś z nowych modeli podanych w temacie czy uderzać w używkę do 30-35 tys.?? auto ma być proste, ekonomiczne i praktyczne, im mniej elementów do zepsucia tym lepiej, nie zależy mi też na szybkiej i dynamicznej jeździe tylko pewnym i bezpiecznym przejechaniu z punktu A do punktu B. Jeśli używka to co doradzacie?? dzięki, pozdrawiam
kierownik10
Obserwowany
 
Posty: 2

23 Mar 2019, 17:28

Musisz napisać trochę więcej, bo obecnie to jest wróżenie z fusów.
Jak wygląda Twoja codzienna jazda? Ile km jeździsz jednorazowo, jakieś dłuższe wyjazdy, po jakich drogach najczęściej jeździsz?
Czy znasz się na motoryzacji pod kątem weryfikowania używanego auta?
tomekdk
 

23 Mar 2019, 17:35

na co dzień auto używane będzie przez małżonkę do jazdy miejskiej na dojazdy do pracy 5km plus zakupy, dłuższe trasy tak do 350 km max 5 razy w miesiącu po polskich drogach :P no i zapewne jakieś wypoczynkowe wyjazdy po kraju. Nie znam się na motoryzacji, na weryfikację na pewno brałbym jakiegoś bardziej "obeznanego" znajomka
kierownik10
Obserwowany
 
Posty: 2

23 Mar 2019, 17:49

Jeżeli po powiększeniu rodzinki będzie to model 2+1 :mrgreen: to myślę, że spokojnie wystarczy jakiś minivan. Co do wyboru między nowym, a używanym, to ja jednak stawiam na nowe.
Około 50 tys masz takie auta jak 500L, Venga/Ix-20, czy Duster. Musisz się przejechać i zobaczyć które Ci(małżonce) podpasuje.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy używane opony są bezpiecznym wyborem?
    Zakup nowych opon to wydatek, który każdy kierowca powinien traktować w kategorii inwestycji – opony są jedynym elementem łączącym auto z jezdnią. To od ich jakości i sprawności zależą nie tylko osiągi samochodu ...