Kompakt do 30 tysięcy złoty

18 Lut 2017, 13:03

Czołem, przymierzam się do kupna "nowego" wozidła. Kompakt,5 drzwiowy,silnik benzynowy 1.6 moc w okolicach 100 koni. Wymagana klima i pełno wymiarowe koło zapasowe.
Moje typy jakie wybrałem:
-Golf VI (czytam to forum już jakiś czas i wiem jak grupa VW jest tu znienawidzona i nic się nie dowiem) ale postanowiłem go dołożyć do zestawienia. Auto z silnikiem 1.6 praktycznie bez wad, ulepszona wersja V. Mój typ numer 1. Nie podoba mi się tylko troszkę mały bagażnik
-Focus mk2 po liftingu. Doskonałe prowadzenie, świetny bajer z grzaną przednią szybą, kiepska skrzynia biegów. Tak mogę podsumować Forda
-i niespodziewanie dla siebie Megane III. Wiem jaka jest opina o Francuzach, auta dla kochających inaczej, wieczna laweta itd. ale dużo dobrego czytałem o tym aucie. Ładna z wyglądu, ponoć nieźle wykonana ale trochę się boję tego stereotypu o francuzach

Reszty przedstawicieli klasy kompakt nie biorę pod uwagę. Które z nich wybrać? Golf czy może któregoś z dwójki Ford-Renault?
Artur761
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 6
0

18 Lut 2017, 13:36

Szczerze i otwarcie o golfie - nie kupiłbym VI generacji auta z silnikiem, którego konstrukcja pamięta czasy III
Focus ok, ale mając 30k dorzuciłbym troszkę i szukał mk3, megane również
spoko.
Popatrz na fiata bravo, civica ufo (ale tutaj ciężko znaleźć coś innego niż 1.8/140), toyotę auris nooo i zostają i30/ceed.

Osobiście wybierałbym prawdopodobnie pomiędzy focusem i lancią deltą
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

18 Lut 2017, 14:14

Golf nie jest zły, ot przeciętne auto (aczkolwiek pod względem ergonomii dość dobrze zaprojektowane) - odradzane jest z jednego względu - brak sensownych silników. Jeśli miałbyś jeździć głównie po mieście to 1.6 8V nie jest zły, ale ze względu na spalanie warto wtedy zainwestować w LPG.
Megane 1.6 110KM to ciekawy wybór - auto proste, można powiedzieć, że idealny konkurent dla ww. Golfa.
Atutem Megane będzie bardzo dobry stosunek rocznika do ceny i wyposażenia, plus są wersje 6-biegowe.
Od siebie dorzuciłbym Fiata Bravo II.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

18 Lut 2017, 17:34

Jestem tradycjonalistą, przez wiele lat jeździłem Passatem b5,Audi a6, Golfem 4,A4 no i generalnie wyrobami koncernu VW(Das Auto za którym podąża cały motoryzacyjny świat) . Nigdy nie narzekałem, dla mnie to były najlepsze auta świata ale świat idzie do przodu dlatego patrze przy wyborze następnego na konkurentów. Civica nie chce bo 8 generacja to styl dyskotekowo-plastikowo-wiejski, Auris jest nudny jak flaki z olejem i niczym się nie wyróżnia poza tą mityczną bezawaryjnością Toyoty a Hyundai-ów nie uznaje w kategorii samochód.
Artur761
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 6
0

18 Lut 2017, 18:03

generalnie wyrobami koncernu VW(Das Auto za którym podąża cały motoryzacyjny świat)


#takbardzonieprawda

Nooo chyba, że miarą postępu jest testowanie silników na klientach, poprawianie jednych usterek omijając inne powszechnie występujące aż do słynnej emisji spalin.

W sumie jest to ostatni post w tym temacie, szkoda czasu, już wybrałeś.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

18 Lut 2017, 18:12

czy silnik 1.6 to testowanie na klientach? Nie sądzę... Grupa VW wyprzedzała motoryzacyjny świat zawsze ale jak się spodziewałem nienawiść i zaślepienie do znaczka VW robią swoje na tym forum. Ja wiem że ostatnie lata nie są najlepsze dla VW AG ale kiedyś w czasach Passata b5 czy A4 b6 nie było równych do tych aut. Ciekawe że tylko niemiecka trójca robi auta segmentu E i F. Wiem,wiem Lexus,Volvo,Infiniti a nawet Honda coś tam próbuje ale widział ktoś kiedyś polityka czy biznesmena w limuzynie innej niż Audi,Mercedes czy BMW? To nie ta klasa
Chciałem jakoś rozsądnie wybrać ale jak jedynym argumentem przeciw Golfowi 6 jest to że przeciętne auto to nie mam pytań. Wiem tylko że wybrać Golfa bo nic lepszego w tej klasie nie ma.
Artur761
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 6
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczniej bez śmieci na drodze
    Na drodze można spotkać różne przedmioty i przeszkody - od rozlanego oleju, kawałków opon, kołpaków, przez puszki, plastikowe torby, aż po szkło czy nawet meble. Takie niemiłe niespodzianki mogą spowodować ...

18 Lut 2017, 18:14

A ja bym powiedział tak, że jak zestawiamy ze sobą np Focusa mk2 i Golfa VI, to ten drugi wygrywa bezkonkurencyjnie jeśli chodzi o wnętrze - 10 lat do przodu, w Focusie jest jak w lepszym Golfie IV no może V, Golf VI ma to wszystko ładniejsze, nowocześniejsze, po prostu inny poziom auta.
Jedyny minus, jednostki, chociaż duzo się widzi TSI w szóstkach, natomiast jak nie potrzeba dużej mocy to 1,6 styknie, oczywiście jak się chce więcej poweru, to np Fiaty fajne są, no ale na pewno nie Focus 1,6 zamiast Golfa absolutnie bym Focusa nie kupował, dla mnie jest średni, w środku ma wszystko takie tanie i proste.

A co do Golfa IV to jest tylko taki problem że wtedy dużo było fajnych jednostek, teraz 1,6 albo ewentualnie diesle common rail, no ale jak dla mnie VW/Audi robią porządne fajne wnętrze, o ile Golf III czy IV skrzypiały, wszystko takie źle spasowane o tyle dalsze generacje są już fajne.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

18 Lut 2017, 18:26

czy silnik 1.6 to testowanie na klientach?


Nie, prostszego silnika nie da się zrobić = nie da się w nim nic zepsuć. Pozostaje tylko pytanie czy kupno w miarę współczesnego auta z silnikiem, który nie jedzie a swoje pali ma jakikolwiek sens

Nie sądzę... Grupa VW wyprzedzała motoryzacyjny świat zawsze


Pierwszy seryjny diesel na CR - 1997r, AR 156. Pierwsze CR VAG - chyba 2007, jeśli nie to mnie poprawcie
Pierwszy, spopularyzowany bezpośredni wtrysk benzyny - mitsubishi, 1995r (czyli czasy 1.6 z golfa). Bezpośredni wtrysk w VAG - 2002, a jakimi szrotami okazały się fsi wszyscy wiedzą

Nie hejtuję, stwierdzam fakty. Są modele z koncernu VAG, które mógłbym mieć. Phaeton, rocco, rs6 czy nawet passat cc, który bardzo podoba mi się wizualnie. Ale podchodzę do sprawy trzeźwo, opierając się na wiedzy a nie krążących, januszowych legendach.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

18 Lut 2017, 18:27

Pionek
no i to jest odpowiedź. Czyli już wiem że Focus może się schować bo dla mnie wnętrze jest bardzo ważne. A to skrzypienie w IV to tak poważnie? VW zawsze były wręcz zajebiście spasowane dlatego jestem zdziwiony
TYLKO VW AG !!!
Artur761
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 6
0

18 Lut 2017, 18:32

Invi
tak, jest sens kupowania nowoczesnego auta z prostym silnikiem i to bez względu na markę. TSI to potworne g...o i dlatego szukam 1.6. Prosty i nie do zajebania
A co do Januszów. Widzisz tych Januszy od forumowych ekspertów odróżnia życie i jazda samochodami. Na forumów takie ahy i ohy nad wyrobami francusko-włosko-japońskimi a na drogach to góra 10% aut :lol: :lol: :lol: :lol: reszta jeździ według opinii znawców forumowych "niemieckim szmelcem" . Taki paradoks
TYLKO VW AG !!!
Artur761
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 6
1

18 Lut 2017, 18:33

No takie moje zdanie ja bym Focusa nie kupił chyba że ST zamiast 1,6 Golfa :D
Dla mnie słaby jest w środku, wieje tanizną i niskim poziomem auta.

Co do Golfa IV kumpel kiedyś miał i narzekał i plastiki trzeszczą ale może to jakiś składak był :D
Kup co uważasz za stosowne, ja jakbym miał wybierać miedzy Focusem 1,6 a Golfem wybrałbym Golfa a jak inny silnik, inne auto to wedle uznania.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

18 Lut 2017, 18:57

Artur761 napisał(a):Grupa VW wyprzedzała motoryzacyjny świat zawsze ale jak się spodziewałem nienawiść i zaślepienie do znaczka VW robią swoje na tym forum. Ja wiem że ostatnie lata nie są najlepsze dla VW AG ale kiedyś w czasach Passata b5 czy A4 b6 nie było równych do tych aut.


Podałeś beznadziejne przykłady. Gdybyś mówił o latach 80. i autach takich jak VW Golf II czy Audi 80 B3 lub Passat B3 - to zgodziłbym się. Były to auta proste, trwałe i niezawodne.

I tak - VW Golf VI jest autem przeciętnym, ale dość drogim (za 30 tysięcy masz auto z 2009 roku, gdy Megane będzie z 2012), masz wysokie ryzyko kradzieży, ale z drugiej strony łatwo to auto odsprzedać. Przekalkuluj sobie co Ci się opłaca. Mi byłoby szkoda wydać 30 tysięcy na przeciętne auto, gdy za te same pieniądze można kupić coś lepiej jeżdżącego i ekonomiczniejszego.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

18 Lut 2017, 19:09

W jakim sensie Golf 6 jest przeciętnym autem? Bo raczej nie wykonania. Np w Megane 3 pękają ot tak szyby przednie :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
TYLKO VW AG !!!
Artur761
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 6
0

18 Lut 2017, 19:23

Bo raczej nie wykonania. Np w Megane 3 pękają ot tak szyby przednie


Nie "ot tak" a miały niższą wrażliwość na zmianę temperatury.
Nie przesadzaj z tą jakością wykonania bo zaraz dojdziesz do wniosków, że golf to poziom bentley'a - był tu jeden, który stawiał na równi porshe i skodę.
Nie czepiaj się szyby w megane, skoro w ubóstwianym golfie 80% silników chleje olej na potęgę (resztę wad już przemilczę)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

18 Lut 2017, 19:34

Ciągłe czepianie się silników. Mówimy o 1.6 i tylko nim. Jakie wady ma Golf 6?
TYLKO VW AG !!!
Artur761
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Golf 6
0