Konkurencja dla Lexus IS250 mkII - S60 R-Desing IIgen?

04 Lis 2017, 08:41

Cześć, planuje kupić Lexusa IS250 mkII, chciałbym żebyście podali auta, które według was mogą z nim konkurować w tym budżecie (40-50tyś zł). Szukam w razie czego zastępczego modelu auta, gdyby z lexem nie wyszło.

Na co zwracamy uwagę:
-Komfort jazdy
-Sportowa sylwetka
-Unikalność(choć będzie ciężko, można pominąć)
-Podobna moc
Ostatnio edytowany przez Piuke, 05 Lis 2017, 08:46, edytowano w sumie 1 raz
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam

04 Lis 2017, 09:11

Piuke napisał(a):ześć, planuje kupić Lexusa IS250 mkII, chciałbym żebyście podali auta, które według was mogą z nim konkurować w tym budżecie (40-50tyś zł). Szukam w razie czego zastępczego modelu auta, gdyby z lexem nie wyszło.

Czemu ma Ci się nie udać ??? Ja kupuje różne dziwadła i jakoś można je znaleźć to IS mk2 tym bardziej :D
Nie szukaj perełek cenowych, uzbrój się w cierpliwość i będzie gitara :D ... oczywiście lakierniczo/szpachlowo autka sprawdzaj ale też nie rób tragedii jak coś było malowane bo to nie wpływa na aerodynamikę :D
Wersje usa jeżeli akceptujesz często spotykane awd potraktuj jako super możliwość negocjacji ceny i zaoszczędzenia naprawdę konkretnej kasy tym bardziej że możesz na wstępie sprawdzić raport carfax. Wtedy możesz nabyć w cenie badziewnego diesla fajną benzynę którą się normalnie serwisuje jak na auto z innego rynku.
No i przez telefon umawiaj się zawsze do ASO Toyoty bo to mocno płoszy tych co chcą coś zataić a dla Ciebie zawsze jest większa pewność zakupu. No i ASO tojki masz praktycznie we wszystkich dużych miastach a Wawie możesz sobie wybierać i przebierać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10402
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lis 2017, 09:15

Jestem mocno zdecydowany na ISa, kupię go w DE bo tu mieszkam, czemu AWD to możliwość dużej negocjacji? Zakładając temat po prostu z ciekawości chciałem się dowiedzieć co możecie zaproponować na jego miejsce :)
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam

04 Lis 2017, 09:28

Piuke napisał(a):Jestem mocno zdecydowany na ISa, kupię go w DE bo tu mieszkam, czemu AWD to możliwość dużej negocjacji?


Źle mnie zrozumiałeś... :ok: chodziło mi o to że w PL ludzie boją się aut z USA (co zresztą często jest uzasadnione) i można to użyć do zbicia ceny.
A AWD stąd się wzięło że na USA wychodziły takie wersje czego w EU nie uświadczyłeś.
Jak szukasz w de to nie będziesz miał problemu znalezienia auta.

Jeżeli chodzi o substytut ISa i warunki które musi spełnić inne auto to co wypisałeś spełnia każda marka premium mniej lub bardziej. IS posiada cechy mnie namacalne :ok: Oczywiście pomijam oryginalność ale to sam zauważyłeś że będzie trudno osiągalne przy markach z EU.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10402
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lis 2017, 09:58

Infiniti G37
Honda Accord VIII 2.4
Mazda 6 II 2.5
Suzuki Kizashi
Renault Laguna Mk3 Coupe (jeśli może być 2-drzwiowe)
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Lis 2017, 13:56

Infiniti G37
Honda Accord VIII 2.4
Mazda 6 II 2.5
Suzuki Kizashi Renault Laguna Mk3 Coupe (jeśli może być 2-drzwiowe


Czyli kupujemy Lexa :happy:
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota GR Supra
    Nowa Supra to nadal wygodne i dobrze wyposażone tylnonapędowe coupé z turbodoładowanym silnikiem R6 pod maską. W przypadku nowego modelu za napęd służy 340-konna jednostka 3.0 z turbiną twin-scroll. Taki zestaw wytwarza ...
    Światowa premiera Golfa GTD
    GTD jest od 31 lat "dalekobieżnym ekspresem" w ofercie Golfów – w wyjątkowy sposób łączy przyjemność jazdy i osiągi samochodu sportowego ze spalaniem typowym dla małych samochodów. Teraz, na bazie ...

04 Lis 2017, 14:04

Jest jeszcze Mercedes W204 i BMW E90, ale chciałeś coś unikalnego, a tego od groma jeździ w DE.
Chyba, że jakiś populus w fajnej wersji np. Mondeo Mk4 2.5T lub Insignia 2.0 Turbo (ale to nie premium, więc nie wiem czy zadowoli Cię komfort, wyciszenie, etc.). Z premium jest jeszcze Volvo S80 II z silnikami 2.5T lub 3.2 (w sumie mniej popularne niż niemieckie odpowiedniki).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Lis 2017, 14:43

Jeszcze może być AR 159
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

04 Lis 2017, 16:46

Aktualnie mam w domu Volvo XC90 3.2, wcześniej była s80 2.4, więc jak najbardziej podoba mi się S60 w R-Desing jako auto moje. Prawdopodobnie będę brał te dwa auta pod uwagę S60 i IS250 z wielką ochota na Lexa.
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam

04 Lis 2017, 21:06

Osobiście jako użytkownik is'a 250 mogę Ci powiedzieć że jeśli nie przeszkadzają Ci jego gabaryty mianowicie mała ilość miejsca z tyłu choć ja mam 1,83 i sam za sobą siadam z tyłu więc tragicznie nie jest do tego dochodzi mały bagażnik ale to w większości sedanów minus jednakże is ma na prawdę mały dodatkowo z tyłu siedzenia się nie rozkładają tyle z minusów.
Ogólnie auto co by nie mówić mimo czasu jest dalej piękne i dzięki temu że nie ma ich tyle na ulicach ludzie się rozglądają ba nawet czasami coś tam spytają :)
Osobiście mam manuala z początku się wahałem jednakże po tym czasie nie żałuje wyboru tym bardziej że trafił się fajny egzemplarz dodatkowo IS ma mega świetne wyciszenie jak każdy lexus zresztą jesteś mega odizolowany od tego co się dzieje na zewnątrz dodając do tego nagłośnienie ML można jechać bez końca.
Wykończenie,fotele wszystko jest na prawdę na wysokim topie więc nie wiem co by Ci zaproponować ja wahałem się własnie między Lexusem IS a volvo s60 wybrałem is'a i nie żałuje :ok:

@ Dodam jeszcze że autko mega super się prowadzi osobiście mam szerokie kapcie założone i często gdzie inni naciskają hamulec ja dodaje gazu i wychodzę z zakrętu z uczuciem że mogłem jeszcze mocniej w niego wejść ale to tylko na suchym bo na mokrym już bym się chyba nie odważył bo w takich momentach lubi uciekać tył :yes:
Nie spodziewałem się tylko jednego że szukając auta po IS'ie nie będę mógł wybrać nic innego ponieważ w podobnym budżecie nie dostanę nic więcej co oferuje mi na tą chwilę IS.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Lis 2017, 08:44

IS traci troche w moich oczach ze względu na dostępne części, ale od 2 miesięcy praktycznie codziennie coś o nim szperam w internecie tak mam na niego ochotę. Natomiast za S60 II gen. trzeba zapłacić troszkę więcej ale również będzie to młodszy rocznik. Stylistycznie Volvo R-Desing chyba podoba mi się bardziej.
Silniki 2.5 V6 208km vs 2.0T 240KM, z tym że Volvo można zagazować. Od wielu lat Volvo w domu, wszyscy mówią szukaj volvo, będzie trzeba przejechać się obydwoma i podjąć decyzję. :mrgreen:
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam

05 Lis 2017, 08:58

Mateq napisał(a):Nie spodziewałem się tylko jednego że szukając auta po IS'ie nie będę mógł wybrać nic innego ponieważ w podobnym budżecie nie dostanę nic więcej co oferuje mi na tą chwilę IS.

mam identycznie teraz :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Lis 2017, 11:01

IS traci troche w moich oczach ze względu na dostępne części, ale od 2 miesięcy praktycznie codziennie coś o nim szperam w internecie tak mam na niego ochotę. Natomiast za S60 II gen. trzeba zapłacić troszkę więcej ale również będzie to młodszy rocznik. Stylistycznie Volvo R-Desing chyba podoba mi się bardziej. Silniki 2.5 V6 208km vs 2.0T 240KM, z tym że Volvo można zagazować. Od wielu lat Volvo w domu, wszyscy mówią szukaj volvo, będzie trzeba przejechać się obydwoma i podjąć decyzję.


Dostępność części w dzisiejszych czasach to nie jest problem bo jak czegoś nie ma na miejscu to jest na drugi dzień, przynajmniej ja nie mam z tym problemu.
Tak jest za każdym razem bo jeśli się kupuje auto unikatowe i nie ma ich za wiele na drogach to jest rzeczą normalną że sklepy motoryzacyjne nie zaopatrują się w nie tylko zamawiają jak jest potrzeba.
Volvo to oczywiście również fajne auto i rodzina Ci zle nie doradza jednakże one występują w większości z silnikami diesla więc benzyna na ogół jest droższa dodatkowo mówisz o pakiecie r-design w takim wypadku nie wiem czy nie będzie Ci potrzebne 60tys a to już jest spora różnica cenowa.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Lis 2017, 12:03

Powodzenia w szukaniu czesci do is250 awd :mrgreen:
Ja bym się zainteresował clk500, auto pod każdym względem lepsze niż is :)
959rn
Początkujący
 
Posty: 87
Auto: Dieselek

05 Lis 2017, 12:06

Raczej pomiędzy 2.5 lub 2.0T a 5.0 jest różnica w utrzymaniu, tak duży silnik zdecydowanie odpada :)
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam