Konwersja USA - EU Honda HRV 2017 EX

27 Sty 2021, 17:54

Dzień dobry, sprowadziłem samochód Honda HRV 2017 wersja EX ze Stanów i zastanawiam się nad konwersją multimediów. Jeśli ktoś się tym zajmował bardzo prosiłbym o rady.
1. Na radiu głównym tak naprawdę na ten moment mogę używać jedynie radio i działa bluetooth. Jest coś takiego jak HondaLink ale totalnie to nie działa w żaden sposób. Po podłączeniu telefonu przez usb w żaden sposób nie idzie wykryć telefonu. No i ogólnie ten system jest mega frustrujący. Wydaje mi się że znacznie lepie wygląda oryginalne radio / nawigacja wersja europejska, chyba jest to HondaConnect który bardziej można ucywilizować i nawet wgrać google mapy. Moje pytanie, czy jeśli bym zakupił takie radio z nawigacją wersję europejską, to wystarczy ją podpiąć do odpowiednich kabli i powinna działać? Myślałem jeszcze o jakimś chińskim zamienniku tj. stacji multimedialnej na androidzie ale wolałbym oryginalną stacje hondy.

2. Takie samo pytanie odnosi się do panelu klimatyzacji. Wartości wyświetlane są w fahrenheit i jest to dosyć irytujące, samochód ma być na lata a z tego co patrzyłem taki panel można kupić w granicach 100-150 zł. Czy po przepięciu na panel europejski powinno wszystko działać?

3. Ostatnia sprawa odnosi się do komputera pokłądowego. Chciałbym zmienić wartości z mil / galonów na km i litry. Tutaj to już raczej kwestia znalezienia firmy która takimi rzeczami się zajmuje? Chyba że jest jakaś ukryta opcja do zmiany tego?

Wszelkie rady mile widziane.

Pozdrawiam
hrvhonda
Obserwowany
 
Posty: 2

28 Sty 2021, 11:31

W pierwszym punkcie nie pomogę ale tu najlepiej by było zadzwonić do serwisu i zapytać się czy jest możliwość zmiany tego systemu na Honda Connect i z czym to się wiąże oraz jakie są koszty u nich. Będziesz wtedy wiedział czy w ogóle taka przekładka jest możliwa.

Co do pozostałych dwóch punktów panel klimatyzacji raczej powinien być tu programowalny i zmiana wyświetlanej temperatury stopni Fahrenheita na Celsiusza powinna być do zrealizowania przy programowaniu prędkości w km/h zamiast mil.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4376
Zdjęcia: 12

25 Maj 2021, 23:15

Witam!
Także sprowadziłem HRV EX z 2017 z USA
podpowiadając - do sterowania klimatyzacją i nawiewami trzeba kupić wersję europejska i zamontować będzie pasować bez żadnych przeróbek.
Sam to przerobiłem w swojej HRV. Jeśli chodzi o zmianę mil na km to w pierwszym odruchu szukałem możliwości przestawienia w ustawieniach komputera, niestety nie znalazłem takiej możliwości- pomimo wejścia do drugiego poziomu ukrytego menu. Być może jest możliwe w po przez podłączenie programu którym posługują się w ASO Hondy, ale też nie jestem pewny gdyż telefonicznie nikt nie potwierdził mi tego z honda polska. Czyli pozostaje tylko wymiana głównego licznika, ale to niestety należałoby sprowadzić taki licznik z Kanady gdyż europejski może nie być zgodny z podłączeniami (inne oznaczenie i mniejsza ilość podłączeń- wtyczek). Problem jest taki że z Kanady nie można bezpośredni zakupić i sprowadzić do Polski.
Największy problem stwarza radio, gdyż włożenie wersji europejskiej wiąże się z dodatkowym montażem mikrofonu (wersje eu mają mikrofon nad lusterkiem w panelu oświetlenia), nawet zmontowałem w mojej HRV taki mikrofon i połączyłem dodatkowym przewodem z odpowiednią wtyczką do radia i zmieniłem radio na wersję EU, ale straciłem przy okazji podgląd z kamery z prawego lusterka. Z uwagi, iż nawigacja nie chodziła jak należy powróciłem do radia z USA. Obecnie jestem na etapie próby zakupu licznika z Kanady przez znajomych z USA oraz staram się uzyskać możliwość po przez Hondę w kraju wgrania map europy do nawigacji oryginalnej z USA. Mam nadzieję że trochę chociaż pomogłem.
irekpok
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawdzić / obliczyć ET felgi? - instrukcja
    Na rynku mamy bardzo dużo dostępnych felg zarówno aluminiowych jak i stalowych. Każda z nich powinna posiadać wytłoczone parametry montażowe w szczególności szerokość, średnicę i parametr osadzenia felgi ET. ...
    Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...

  •