Które zimówki, nexen/dębica

20 Paź 2014, 16:07

Jako że zbliża się zima chcę skorzystać z niższych cen i już teraz kupić do audi a4 b5 opony zimowe. Mam seryjne alufelgi R16 na których były opony 205/55 i takie same chce założyć dalej.
Nie ukrywam że chce kupić je jak najtaniej. Wcześniej kupowałem używki ale na ostatnich jeździło się tak fatalnie (kilka razy auto zsuwało mi się ze stromszego podjazdu) że teraz zdecydowałem się na coś nowego. Znalazłem 3 komplety, które mnie zainteresowaly (ceny z allegro):
-NEXEN WINGUARD 231 (669 zł)
-NEXEN WIN SNOW'G (825 zł)
-DĘBICA FRIGO 2 (865 zł)

Wg opisu dębica ma opory toczenia C i poślizgu (czy jak to się nazywa) E, natomiast tańszy nexen snow'g 2 razy C. Czy to znaczy że nexen będzie się lepiej trzymał drogi?

Mieszkam na równych terenach, jeżdżę głównie po lokalnych wiejskich drogach (często nieodśnieżonych i oblodzonych), trochę po mieście, rzadziej po ekspresówkach (średnio 300km miesięcznie).
Będę wdzięczny za pomoc.
breco
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: A4 B5
Rok produkcji: 1996

21 Paź 2014, 00:28

Nie wiem kolego jaki masz indeks prędkości i nośności, ale za niewiele więcej masz super komplet nowych Bidgestonów Blizaak LM30 i to opony z najwyższej półki, które na pewno posłużą Ci znacznie dłużej a ich rezultaty wpłyną na mniejsze spalanie [link wygasł] co do troszkę gorszych to jeszcze Uniroyal MS Plus 66 [link wygasł] i porównaj sobie jeszcze inne modele czy ceny, poszperaj w internecie bo można coś znaleźć choć teraz już jest szczyt sezonu bo zapowiadają już arktyczne mrozy - tak mnie dziś w TVN wystraszyli przynajmniej, że kupuje czapę jutro ;)
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

21 Paź 2014, 15:05

hymm.. z tego co widzę Dridgestone spalanie ma na F (czyli dość słabo), natomiast nexen na C. To nie jest jedna skala wg której opony są oceniane i jeżeli jedna jest wyżej od drugiej to daje lepsze efekty (w tej konkretnej kategorii)? Ocena ocenie nie równa?
breco
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: A4 B5
Rok produkcji: 1996

15 Gru 2014, 20:02

breco napisał(a):hymm.. z tego co widzę Dridgestone spalanie ma na F (czyli dość słabo), natomiast nexen na C. To nie jest jedna skala wg której opony są oceniane i jeżeli jedna jest wyżej od drugiej to daje lepsze efekty (w tej konkretnej kategorii)? Ocena ocenie nie równa?


Te wskaźniki oporu toczenia i przyczepności na mokrym są w ogóle nie przydatne jeżeli chodzi o zimówki,bo są mierzone w dodatnich temperaturach.Z tych opon co wymieniłeś to na twoje warunki najlepsze będą dębice,podobno nie ma lepszych opon na śniegu,czytałem kiedyś test opon skandynawskich i dębice niewiele im ustępowały.Niewiele gorsze a sporo tańsze są rikeny(to samo co kormorany i technologia michelina).Rikeny znalazłem w Twoim rozmiarze poniżej 200zł(skąpiec)
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna