Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

07 Sty 2016, 13:45

Witam. Już jakiś czas temu zadawałem na forum pytanie odnośnie opon wielosezonowych firmy Nexen. Powoli zbliża się czas zakupu ogumienia i coraz to więcej dylematów. Auto to Mazda 6 GY 2.0 141 koni, obecnie posiadam zimówki R15 195/65 jednak te mają już swój wiek, a przednie niski stan bieżnika w dodatku przód to Continental tył Michelin - tak już kupiłem. Rocznie jeżdżę około 10 tys z czego większość to dojazdy do pracy 12km, nie wybieram się również w góry zimą. Gdybym chciał kupić opony sezonowe musiałbym w tym roku kupić dwa komplety opon czyli wydatek rzędu 1400zł. Jak dla mnie trochę dużo, dlatego zdecydowałem się na zakup wielosezonowych - jeździłem już i na letnich zimą i na zimowych latem, różnymi samochodami ale nigdy na wielosezonowych. Szukałem wielu testów, czytałem i doszedłem do wniosku że są cztery firmy i modele który mnie interesują. Są to Kleber Quadraxer, Nexen Npriz, Apollo ALNAC 4G, oraz Vredestein Quadraxer 5. Ze względu na cenę zaryzykowałbym zakup Nexena lub Apollo, ale o ile o Nexenach coś tam wiem to o Apollo nic oprócz tego że produkuje je Vredestein i zajeły 2 miejsce w teście wykonywanym przez niemiecką gazetę. Czy możecie coś polecić lub powiedzieć więcej o tych oponach ?
Orientacyjne ceny to Nexen -689zł, Apollo- 739zł, Kleber - 808zł, Vredestein - 819zł
mateusz9986
Zaawansowany

Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy od: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

07 Sty 2016, 15:04

mateusz9986 napisał(a): ale o ile o Nexenach coś tam wiem to o Apollo nic oprócz tego że produkuje je Vredestein i zajeły 2 miejsce w teście wykonywanym przez niemiecką gazetę.

To Apollo produkuje Vredesteiny :lol: Od Nexenów wolałbym chyba Dębicę, a te Apollo to nawet ciekawie wyglądają. To Apollo przejął Vredesteina i jego technologię. Chyba byłbym skłonny zaryzykować i na twoim miejscu brałbym te Apollo :ok:
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Rok produkcji: 2014

Re: Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

07 Sty 2016, 18:02

Też na ten moment jestem najbardziej przekonany właśnie do Apollo, tym bardziej że tak jak piszesz to oni produkują Vredesteina ;). Opona całkiem przyzwoicie wygląda a do tego dane na etykiecie czyli klasa toczenia C i klasa hamowania na ślizgim C, do tego niski hałas zachęcają.
mateusz9986
Zaawansowany

Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy od: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny
    Audi e-tron Trzecie. W Los Angeles, światowej stolicy filmu, na odbywającej się tam wystawie motoryzacyjnej cztery pierścienie przedstawiają nową gwiazdę. Zobaczyć tu można przygotowane specjalnie na to wydarzenie auto koncepcyjne ...
    Kultowe japońskie samochody sportowe Kultowe japońskie samochody sportowe
    Japońscy producenci nie bez powodu słyną z konstruowania zgrabnych roadsterów i wyjątkowych sportowych samochodów. Wiele modeli stworzonych w Kraju Kwitnącej Wiśni na stałe wpisało się w historię motoryzacji ...

•