Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

07 Sty 2016, 14:45

Witam. Już jakiś czas temu zadawałem na forum pytanie odnośnie opon wielosezonowych firmy Nexen. Powoli zbliża się czas zakupu ogumienia i coraz to więcej dylematów. Auto to Mazda 6 GY 2.0 141 koni, obecnie posiadam zimówki R15 195/65 jednak te mają już swój wiek, a przednie niski stan bieżnika w dodatku przód to Continental tył Michelin - tak już kupiłem. Rocznie jeżdżę około 10 tys z czego większość to dojazdy do pracy 12km, nie wybieram się również w góry zimą. Gdybym chciał kupić opony sezonowe musiałbym w tym roku kupić dwa komplety opon czyli wydatek rzędu 1400zł. Jak dla mnie trochę dużo, dlatego zdecydowałem się na zakup wielosezonowych - jeździłem już i na letnich zimą i na zimowych latem, różnymi samochodami ale nigdy na wielosezonowych. Szukałem wielu testów, czytałem i doszedłem do wniosku że są cztery firmy i modele który mnie interesują. Są to Kleber Quadraxer, Nexen Npriz, Apollo ALNAC 4G, oraz Vredestein Quadraxer 5. Ze względu na cenę zaryzykowałbym zakup Nexena lub Apollo, ale o ile o Nexenach coś tam wiem to o Apollo nic oprócz tego że produkuje je Vredestein i zajeły 2 miejsce w teście wykonywanym przez niemiecką gazetę. Czy możecie coś polecić lub powiedzieć więcej o tych oponach ?
Orientacyjne ceny to Nexen -689zł, Apollo- 739zł, Kleber - 808zł, Vredestein - 819zł
mateusz9986
Aktywny

Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy od: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

07 Sty 2016, 16:04

mateusz9986 napisał(a): ale o ile o Nexenach coś tam wiem to o Apollo nic oprócz tego że produkuje je Vredestein i zajeły 2 miejsce w teście wykonywanym przez niemiecką gazetę.

To Apollo produkuje Vredesteiny :lol: Od Nexenów wolałbym chyba Dębicę, a te Apollo to nawet ciekawie wyglądają. To Apollo przejął Vredesteina i jego technologię. Chyba byłbym skłonny zaryzykować i na twoim miejscu brałbym te Apollo :ok:
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Rok produkcji: 2014

Re: Opony wielosezonowe - tylko jakie ( Nexen, Vredestein, Kleber, Apollo)

07 Sty 2016, 19:02

Też na ten moment jestem najbardziej przekonany właśnie do Apollo, tym bardziej że tak jak piszesz to oni produkują Vredesteina ;). Opona całkiem przyzwoicie wygląda a do tego dane na etykiecie czyli klasa toczenia C i klasa hamowania na ślizgim C, do tego niski hałas zachęcają.
mateusz9986
Aktywny

Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy od: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem
    Skaner laserowy pokazany przez Audi po raz pierwszy w modelu A8 (D5), to nowość w świecie motoryzacji. Wraz z radarem dalekiego zasięgu i przednią kamerą, tworzy on trójkę czujników, które wzajemnie się ...
    Współczesne sportowe Toyoty Współczesne sportowe Toyoty
    Celica, MR2, Supra czy Corolla AE86 – te samochody znają wszyscy. Ich następca, tylnonapędowe coupe GT86, to jeden z ulubionych samochodów współczesnych drifterów. Jego pojawienie się w salonach ...

•  
    • Warto przeczytać
    • NavRoad NAVIGATOR FREE, wygląd mapy na dzień i noc
      Nisko zawieszona Honda Civic V
      Wyprawa do Moab 2012, 34
      Drift Nissan Skyline, 2