Który kalkulator OC jest najlepszy?

Który kalkulator OC jest najlepszy?

20 Lut 2015, 15:41

Przygotowaliśmy dla Was subiektywny ranking kalkulatorów OC i AC poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawdźcie, którzy ubezpieczyciele wypadli najlepiej. Pełny ranking znajdziecie tutaj: [link wygasł].

Macie jakieś doświadczenia z kupowaniem ubezpieczenia przez internet na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego? Czekamy na Wasze komentarze :)
mfind
Aktywny

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

Re: Który kalkulator OC jest najlepszy?

01 Lis 2015, 23:44

Tyle że kalkulatory nie uwzględniają wszystkiego. Nawet dla OC - niektóre w cenie dają przecież np. zieloną kartę albo miniassistance. O AC nie wspominając, bo AC z formułą ALL RISKS to zupełnie inna ochrona niż "zwykłe".
izydor
Początkujący

Miejscowość: Stolica

02 Lis 2015, 00:17

Jak najbardziej kalkulatory uwzględniają takie informacje :) Do tego udostępniają dokładne i szczegółowe porównanie ofert gdzie samemu możemy zobaczyć jakie są różnice, czego np. nie można dokonać zakupując polisę w multiagencji.

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny

20 Lis 2015, 08:19

Ja jakiś czas temu kupowałam ubezpieczenie przez internet. NIe miałam czasu biegać po poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych . Załatwiłam wszystko przed ekranem komputera. Skorzystałam z [reklama]kalkulatora. Wszystko wygodne, po wpisaniu danych smaochodu od razu pojawia się lista ofert ubezpieczycieli.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 20 Lis 2015, 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
tomczak78
Początkujący

Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy od: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

15 Lut 2016, 11:26

chyba jestem staromodny, ale nie mam zaufania do tego tupu ubezpieczeń. Wolę iść do mojego sprawdzonego ubezpieczyciela [reklama] i mam pewność, że wszystko dobrze zrozumiałem.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 15 Lut 2016, 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
ZigiZyg
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 06 1968
Auto: Scania

28 Mar 2017, 15:34

Nie wiem, ale ja od dłuższego czasu korzystam z Superpolisa fajna porównywarka, w której macie oferty większości firm ubezpieczeniowych, w przypadku OC nie ma wielkiego porównywania tylko wybieramy tam gdzie jest najtaniej. Kiedyś porównywałem to co mi wychodzi w porównywarce z innymi ofertami, ale nigdy nie dostałem taniej, więc od tego czasu działam już tylko tutaj jeśli chodzi o wykupienie ubezpieczenia.
DooD
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 08 1988
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo
Silnik: 1,8 20V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda pod prąd! Jak reagować na takie zachowanie? Jazda pod prąd! Jak reagować na takie zachowanie?
    Choć jazda pod prąd nie należy do najczęstszych przyczyn wypadków, to jej skutki bywają bardzo poważne, ponieważ może ona prowadzić do zderzenia czołowego. Czasem jazda niezgodnie z kierunkiem ruchu bywa efektem nieuwagi, ...
    Lexus UX - hybrydowy crossover Lexus UX - hybrydowy crossover
    Jak podaje najważniejszy norweski dziennik biznesowy Dagens Næringsliv cytując szefa Lexus Norway, seryjna wersja nowego subkompaktowego crossovera Lexus UX zadebiutuje już wkrótce na salonie samochodowym w Genewie. ...

• Re: Który kalkulator OC jest najlepszy?

28 Mar 2017, 21:36

wg mnie te porównywarki nie są za bardzo przydatne, po wizycie w ubezpieczalni możemy być gotowi na większą kwotę niż nam pokazała porównywarka (miałem już taką sytuację 2 razy, na miejscu już nie było tak różowo). wiadomo, orientacyjnie warto spojrzeć, rozeznać się, ale lepiej i tak iść do oddziału i tam się dowiedzieć co i jak :)
    Edan
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 09 2014
    Przebieg/rok: 16tys. km
    Auto: Honda Civic VI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sport/Coupe
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

29 Mar 2017, 09:05

U nas możesz dowiedzieć się ,,co i jak" dzięki rzetelnej obsłudze klienta (livechat, mail, telefon) bez wychodzenia z domu. Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania i wybiorą adekwatną do Twoich potrzeb ofertę, która będzie też atrakcyjna cenowo. Zatem, wizyta w oddziale jest zbędna :)
    mfind
    Aktywny

22 Maj 2017, 13:27

Można poszukać ofert przez Rankomat. Ja to w ogóle namawiam zawsze znajomych, żeby sobie co roku sprawdzali jaka jest oferta, zamiast trwać przy jednej marce długimi latami. Firmy taką wierność klienta wykorzystują i gdzieś tam pokątnie podnoszą stawki nie dając nic w zamian i najczęściej człowiek nawet nie wie, że zaczyna przepłacać. Dlatego warto to konfrontować z tym co oferują inni ubezpieczyciele.
    kamil33
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 04 1983
    Auto: renault

29 Maj 2017, 10:51

Warto porównywać i jeszcze raz porównywać. Pamiętajmy, że przy OC liczy się tylko cena! :)
    mfind
    Aktywny

05 Cze 2017, 09:06

Dobrze działa porównywarka na rankomat.pl. Już drugi rok tutaj szukałem polisy i sobie chwalę. Opłaca mi się pakiet kupić i połączyć OC z AC, taniej to wychodzi. Ja ogólnie prawko mam już trochę lat, jeżdżę dużo i odpukać – bezkolizyjnie, także mogę liczyć na dość dobre warunki w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Jakbym miał co miesiąc dzwona gdzieś to pewnie płaciłbym kilka razy więcej, także opłaca się jeździć z głową.
    kruchy33
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 02 2010
    Przebieg/rok: 14tys. km
    Auto: citroen

21 Sie 2017, 16:26

Nie wiem jaki jest najlepszy. Ja tutaj najtaniej u agenta porównałam sobie ceny i wykupiłam najtańsze OC dla samochodu. Teraz tak czy inaczej ceny poszły w górę, więc to że bedzie drożej to już wiadomo.
    Arowana14
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Audi A5

04 Maj 2018, 15:32

Poszukaj przez rankomat.pl tutaj fajne jest to, że biorą pod uwagę faktycznie dużo różnych ubezpieczalni. No i druga sprawa, że oferty są aktualne a nie jakeiś przestarzałe, oni po prostu ten wypełniony formularz wysyłają do towarzystw ubezpieczeniowych i dostają info zwrotne z gotową ofertą dla konkretnego przypadku.
    barba77
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 02 1990
    Auto: audi

03 Lip 2018, 15:52

Polecam stronkę "ubezpieczamy auto" dobrze mają ogarniętą tutaj porównywarkę. Szybko można sobie prześledzić co w trawie piszczy jeśli chodzi o stawki w różnych firmach. Ja to się zdziwiłem jak duże potrafią być różnice w cenach w zależności od ubezpieczyciela.
    martinrekk
    Nowicjusz

04 Lip 2018, 14:42

Poszczęściło mi się na stronie co do AC. Dobra porównywarka, nie musiałem długo czekać na feedback, dostałem informację o składkach od kilkudziesięciu ubezpieczycieli...jakbym miał samemu tak „na piechotę” sprawdzać kto ile daje to by mi chyba życia nie starczyło, a na pewno nerwów.
    TomekRomek
    Nowicjusz

• Nissan 200SX s13, taxi drift, 5
      Jeep Wrangler Unlimited, tył
      Syrena S102 zaliczyła dzwona
      Kandydatki na MISS, 27