Który samochód samochód wybrać?

28 Sie 2010, 15:06

Witam,

zastanawiam się nad zakupem samochodu, wybór padł na 4x4, dysponuje kwota do 20 tys zlotych ale wolalbym wydac mniej, tj 10/15 tysiecy. Zastanawiam sie nad Jeepem Grand Cherokee 5.2 v8 (wolabym 5.9 ale drozszy) lub Disco ewentualnie Range. Samochód bedzie moim drugim. Tu dylemat ktory wybrac, nastepnym dylematem jest benzyna + LPG czy diesel, troche boje się starego diesla. Nie bedzie to samochód do offroadu, wiadomo, planuje jakis wyjazd na drogi nie utwardzone ale nie zamierzam robic przerobek itp. Czekam na jakies sugestie, opinie uzytkowników. Ktory z nich bedzie tanszy w eksploatacji? Ewentualnie prosilbym o jakas alternatywe ;)
hamrokar
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: z nikad

28 Sie 2010, 23:09

Czego aż taki duży silnik ?? !!
Coś mniejszego nie wchodzi w grę :D

Jeden i drugi będzie drogi... ubezpieczenie itd...
tom1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Wrocław

29 Sie 2010, 00:13

tom1 napisał(a):Jeden i drugi będzie drogi... ubezpieczenie itd...

taaaa a jakie to ma znaczenie?? :mrgreen:
jeśli GC to tylko benzyna tak samo jak RR
jeśli disco to można rozważyć 300 albo TD5 choć to juz bardziej awaryjne ;)

na drogę zawsze będe polecał benzyne, przynajmniej jest czym wyprzedzić a mina przeciętnego "pana" w biemdabelju bezcenna :mrgreen: sam mam do wożenia pupci po drodze 3.2V6 i jestem baaaardzo zadowolony :wink:

jeśli miał bym wybierać jeszcze raz autko to bym znowu wybrał Montereya/Troopera chyba że miał bym ciut więcej kazy poszukał bym fajnego RR z V8 :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

29 Sie 2010, 10:33

Silniki duże ale samochody tez spore :D jesli chodzi o GC to nie ma zbyt wielkiego wyboru silnikow benzynowych;) diesla sie boje, jak wspominalem po drugie nie bede jezdzil tak duzo. Mam 8 letniego diesla to wiem ile kosztuja czesci. Wybierajac miedzy 4.0 lub 5.2 v8 w GC to wole 5.2 bo w spalaniu nie bedzie wielkiej roznicy a w mocy juz bedzie :) no i ta V8 8-) tak jak kolega wspominal myslalem o disco 300 ale nie wiem czy nie zostane przy GC.
hamrokar
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: z nikad

29 Sie 2010, 13:19

jeśli zdecydujesz się na GC to pamiętaj że jest to autko amerykańskie (czyt z [...]) więc dość awaryjne jak na standardy samochodów twrenowych (porównując do Nissana, MB czy Toyoty) ale za to części i naprawa dośc tanie i proste, V8 to fajny silnik ;) lecz klasyczne 4 litry w automacie to najmniej awaryjny zestaw w tym aucie :wink: spalanie podobne (poniżej 15-16 litrów LPG nie zejdziesz) ,

jedno co mi się podoba w Jeepie to mnogość podzespołów tuningowych (mocniejsze półosie, przeguby) ilość dodatków które oferują firmy jest na prawde wielka, a użytkując ten samochód głównie na drodze nie powinno być aż tak źle ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

29 Sie 2010, 22:17

Dzieki za info ;) co do toyoty, mb czy nissana to sa to drogie samochody i ciezko kupic nie wyjezdzony bardzo egzemplarz ;) a glownie chodzi mi o nie zniszczony samochod. Jezeli nie zakupie jeepa to mozliwe ze disco 300 lub RR.
hamrokar
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: z nikad