Kupno auta jaki olej

05 Mar 2019, 09:47

Witam,zakupiona astra h 2006r 1.6 105km przebieg 165tys bede wymienial plyny,oleje.moje pytanie jaki olej mu wlac nowy,sprzedawca na ten temat nie mial nic do powiedzenia,nie ma jakichkolwiek naklejek a ostatni niby wpis z ksiazki to rok 2013 gdzie byl 5w30,myslicie se smialo moge mu lac ten sam? Dzieki i pozdrawiam
Agresor2901
Nowicjusz
 
Posty: 28

05 Mar 2019, 10:18

Agresor2901 napisał(a):niby wpis z ksiazki to rok 2013 gdzie byl 5w30,myslicie se smialo moge mu lac ten sam?
Taki olej jest zalecany do tego silnika i będzie to najlepsze rozwiązanie pod warunkiem ze silnik jest w dobrej kondycji. Od 2013 roku mogło się sporo zmienić. Ile w tym czasie samochód zrobił km?
Czy silnik popija olej w jakich ilościach?

Ja bym zastosował płukankę i następnie zalał silnik olejem 5W30 który jest zalecany. Co do marki to już zależy od ciebie ile kasy chcesz przeznaczyć ale z najtańszych możesz pomyśleć o oleju Elf EVOLUTION idąc w górę z cenami może być Valvoline SynPower, Motul 8100.

Zerknij sobie jeszcze tu na forum oleje/auto/27242-opel-astra-h-1-6-16v-z16xe1-105km
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

05 Mar 2019, 12:37

Od tego czasu bylo zrobione ok 70tys.
Myslalem o oleju Mobil1 formuła esp 5w30.
,,pod warunkiem jezeli silnik jest w dobrej kondycji,, a jezeli nie jest to jakie problemy moga wystapic?
Czy bezpieczniej bedzie zalac polsyntetik?
Po zakupie narazie zrobilem autem tylko 250km olej na bagnecie jest tyle ile bylo
Agresor2901
Nowicjusz
 
Posty: 28

06 Mar 2019, 14:18

Agresor2901 napisał(a):,,pod warunkiem jezeli silnik jest w dobrej kondycji,, a jezeli nie jest to jakie problemy moga wystapic?
Nadmierne spalanie oleju, dymienie z rury wydechowej, sporo nagaru w silniku na tłokach (to można częściowo zobaczyć przez gniazda świec lub dokładnie kamerką inspekcyjną), dziwne odgłosy dochodzące z silnika. Ocena świec zapłonowych tu może też nam sporo powiedzieć. Można sprawdzić kompresję silnika.

Agresor2901 napisał(a):Czy bezpieczniej bedzie zalac polsyntetik?
To jest jakieś wyjście ale lepiej sprawdzić i zalać pełny syntetyk silnikowi będzie lżej.

Czyli nie wiesz kiedy była ostatnia wymiana oleju. Ja bym chyba poszedł w płukankę i olej w pełni syntetyczny a to już jakiej marki on będzie to zależy od Ciebie :) Oby spełniał normy i zalecenia producenta.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...