Kupno i sprzedaż bez rejestracji

Kupno i sprzedaż bez rejestracji

17 Gru 2010, 13:08

Witam
Jestem Ciekawy czy ktos wie cos na ten temat.

Kupiłem samochód 950zł i sprzedałem po miesiącu za 950zł, znajomemu. Poszedł do rejestracji musiał opłacić podatek 2% wg cennika rynkowego. Po czym Pani podbiła wszystkie umowy i mógł zarejestrować. Dodam, że ja nie płaciłem tego podatku bo nie wiedziałem jeszcze o tym i byłem przy starym, ze do 1000zł sie nie płaci, wiec nie poszedłem do US.

A moje pytanie: czy w wydziale komunikacji kserują te umowy albo wpisują w system od kogo kupione auto i tak dalej? Jestem Ciekawy bo kupiłem następne auto i zamierzam go sprzedać przed upływem pól roku, ale nie chce żeby US się do mnie doczepił. Bo słyszałem, ze wolno jedno auto na pół roku, bo mogą mnie posądzić o niezarejestrowaną działalność czy coś podobnego.

Pozdrawiam i proszę o odp znawców tematu.
verrano
Nowicjusz

Miejscowość: Tarnów

Re: Kupno i sprzedaż bez rejestracji

17 Gru 2010, 14:34

Ale przecież jest informacja od kogo znajomy kupił auto. Kupił od Ciebie i zawsze będzie taka informacja. Problem może polegac na tym, że urzędnicy nie są skłonni wierzyć, że sprzedajesz kilka aut w roku za cenę taką samą jak kupujesz. Może być podejrzenie, że kwota na umowie jest jest kwotą prawdziwą.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Re: Kupno i sprzedaż bez rejestracji

17 Gru 2010, 19:30

verrano napisał(a):czy w wydziale komunikacji kserują te umowy albo wpisują w system od kogo kupione auto i tak dalej

Jezeli maja wątpliwości co do ceny na umowie k/s przesyłaja do US...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach
    31 sierpnia upłynęło piętnaście lat od dnia, w którym w z linii produkcyjnej zakładu GM Manufacturing Poland w Gliwicach (wtedy Opel Polska) zjechał pierwszy samochód: biała Astra Classic. Przez kolejne lata ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Samochody egzotyczne na Stadionie Narodowym w Warszawie
      1/4 mili Bemowo
      Nissan 350z Peiying
      VERVA Street Racing 2010