Pytania: umowa kupna-sprzedaży - auto na firme oraz homologa

05 Lut 2010, 20:51

Witam!
Mam zamiar kupić auto używane i zarejestrować je na firmę (jednoosobowa działalność gospodarcza). W związku z tym mam pytania:
1.) Czy umowa kupna-sprzedaży powinna się różnić od tej, którą zawierałbym planując rejestrować auto na siebie?
2.) Czy jako 'kupujący' podaje dane firmy czy swoje? Różnica polegałaby w zasadzie na dodaniu NIPu i ew dodatkowej nazwy firmy (poza nazwiskiem).

I jeszcze pytanie co do homologacji:
3.) Jeśli zakupie auto z homologacją, ale przy jego rejestracji w urzędzie miasta chciałbym przedstawić tylko umowę kupna-sprzedaży (bez faktury wystawionej przez sprzedającego) to czy takie auto może zostać zarejestrowane jako auto z homologacją na firmę?
stid
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław

17 Gru 2010, 14:48

Dołączam się do pytań.

Jutro mam oglądać samochód ale sprzedaż tylko na umowę.



Pozdrawiam
reklamakolno
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Kolno

17 Gru 2010, 16:23

najlepiej jak dostaniesz F-VAT wtedy sprawa jest banalna, i zapominasz o wszystkich pierdołach (zwłaszcza o płąceniu podatku :mrgreen: )
jeśli kupujesz od osoby prywatnej to umowa kupna sprzedaży wystarcza ale zamiast swoich danych podajesz dane firmy (przy działalności gospodarczej i tak rejestrujesz na siebie ale w umowie kupna sprzedaży figuruje firma, potem złomując czy też sprzedając jej dane wpisujesz i wyciągasz auto z ewidencji środków firmy)
do rejestracji pojazdu potrzebował będziesz wpis do ewidencji działalności (ogólnie dokumenty firmy)
jeszcze jedna sprawa dla Ciebie im więcej na fakturze czy umowie tym lepiej ;)
co do Homologacji (jakiejkolwiek) to jest ona w dokumentach samochodu, i tu nie masz akurat nic do zmany,
dostajesz albo umowe albo fakture nie da się jednego i drugego ;)
istnieje też możliwość zakupu auta sprowadzanego na firme ale z tym to już więcej chodzenia i załatwiania
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)