Kupno samochodu do ~6500zł

29 Sty 2010, 02:54

Witam wszystkich na początku chciałbym się przywitać w sumie pierwszy post mój;) a dalej
chciałbym się podczepić pod temat nie zakładając nowego .
No więc do rzeczy poszukuje samochodu , pewno pomyślicie "jak każdy nowy", ale sam w sumie już nie wiem jaki.
Czy z gazem czy bez , czy duży czy mały , patrzyłem na mazdę 323f , hondę civic V gen , VW Polo ,Daewoo lanos , Hondę crx, i praktycznie już jestem tak skołowany że sam nie wiem co wybrać , po pierwsze autko miałoby mieć mały silnik z racji tego że nie posiadam żadnych zniżek a zapisanie na kogoś nie wchodzi w rachubę , po drugie żeby to nie był , matiz cienki sejcz ,tico tipo i cała rodzina na T ;) zastanawiałem się także nad punto ale to fiat i każdy krzyczy " nie bierz Fiata , wszystko na f to g...o "dodam że nie mam zielonego pojęcia o samochodach ostatnio co mi w oko wpadło to :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] <=== polo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] <=== punto
już naprawdę sam nie wiem na co patrzeć co brać czego nie
najgorsze jest to że auta szukam już z 2 miesiące i nic dla mnie nie ma , aaa i najważniejsze
fundusze jakimi dysponuje to 6k ale jak będzie 6,5k to też dam rade i najlepiej żeby było z łódzkiego .Jeżeli ktoś miałby czas chęci i ochotę żeby czytać ten długi wywód , i byłby na tyle skory aby podesłać jakąś propozycje to dziękuje za czas przeznaczony dla mnie i pozdrawiam bo za chwile z tego książkę zrobię ;)
Ostatnio edytowany przez sz3fu, 29 Sty 2010, 11:52, edytowano w sumie 1 raz
sz3fu
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: wziąść na piwo

29 Sty 2010, 09:13

wszystko na f to g...o mówią to osoby które nigdy nie miały do czynienia z tymi autami,ja osobiście znam pare osób które jezdziły i jezdzą Fiatami czy Fordami i złego słowa o nich nie powiedzą,ja na Twoim miejscu obejrzał bym to Punto z Twojego linku bo prezenci sie całkiem dość przyzwoicie,Polo ma za mały silnik jak na taką bude (ten 1.0 z linku).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2010, 09:39

Polo 1,0 w gazie? Kariery to mu nie wróżę :( Zdjęcia tak tragicznej jakości, że o blacharce nic nie powiem.
Punto - na pewno walone przodem (koślawe spasowanie elementów, różne kierunki). Pytanie jak mocno?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

29 Sty 2010, 10:39

przeciez jak sie kupuje punto 1.1 z gazem to sie nie mysli o wyscigach czy paleniu gumy wtedy najwazniejsza jest kwestia ekonomii!!! jak rozumiem jestes młodym czlowiekiem wiec pewnie nie masz tak duzo kasy zeby lac 12l benzyny do starej bmw, mialem punto i calkiem fajnie mi sie jezdzilo, rozejzyj sie za seicento np sporting, siene tez ladna za ta kase kupisz, ewntualnie lanos nie pchaj sie w dziwne auta bo ci naprawy zjedza kup sobie auto jak najmlodsze i z jak najmniejszym przebiegiem..
tower
tower
Początkujący
 
Posty: 231
Miejscowość: kalisz

29 Sty 2010, 11:50

tower napisał(a):jak sie kupuje punto 1.1 z gazem to sie nie mysli o wyscigach czy paleniu gumy


Osiągi to nie tylko start spod świateł i palenie gumy...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

29 Sty 2010, 14:06

Panowie a co myślicie o tym
[link do oferty na Allegro wygasł]
dzwoniłem do gościa i mówił że wymieniał łożysko jedne i prawdopodobnie drugie trzeba będzie wymienić , poza tym lusterka ma popękane a do tego tłumik przy 4k obrotów zaczyna być głośny co myślicie ?
sz3fu
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: wziąść na piwo

29 Sty 2010, 14:44

Po fotkach dużo nie wywnioskuje gdyż są za małe,jeśli masz nie daleko to myśle że możesz jechać go obejrzeć i wogóle ten silnik 1.4 75km wydaje mi sie za mały do niego :???:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sty 2010, 01:55

A ja zrobię reklamę koledze.
Jak szukasz niezawodnego, taniego auta w utrzymaniu co niewiele pali to polecam fure kolegi ode mnie z miasta. Myślę że parę stówek spuści. Ale kupując o nic nie musisz się martwić. Sam chciałem kupić ale ja nie kupie auta 3drzwiowego :) Taki jakiś mój mały fetysz :P

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Do łodzi 300km
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Miejscowość: Kłodzko