Gwarancja na samochody z USA

29 Sty 2010, 16:20

Witam,
mam zamiar sprowadzic samochod z USA. Bardzo zalezy mi na tym zeby gwarancja byla wazna w Polsce. Jakie marki uznaja amerykanskie gwarancje ? Jakie warunki trzeba spelnic aby ta gwarancja byla wazna ?

Pozdrawiam
ryba
ryba_25
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Krk

29 Sty 2010, 18:08

Ehh nie raze sprowadzać samochodów zza granicy na gwarancji bynajmniej.... Ostatnio na TVN TURBO w magazynie "Turbo Kamera" było o takim facecie który sprowadził sobie z Francji Renault Laguna na gwarancji... coś mu tam sie rozwaliło nie pamiętam już co i miał wielkie problemy żeby w Polsce zaakceptowali mu gwarancje Francuska.... Dokładnie nie wiem jak to jest z gwarancja aut sprowadzanych zza granicy, ale powiem jedno ja bym się w to nie bawił i kupił krajowego.
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

29 Sty 2010, 18:19

Bo chcialem sprowadzic sobie z USA nowe i kupione od dealer'a Volvo S80 jednak dowiedzialem sie, ze gwarancja amerykanska nie jest uznana w Polsce. Jesli jakas marka uznaje gwarancje amerykanska to wtedy przyjrze blizej sie jej modelem i serwisowaniem w Polsce.
ryba_25
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Krk

29 Sty 2010, 19:46

No to Ci glupot naopowiadali:
Volvo udziela gwarancji na samochody z USA- z serwisem nie ma zadnych problemow, ale sama gwarancja jest ograniczona(nie wiem dokladnie na jakich zasadach).
Gwar. udzielaja tez Mercedes(wiekszosc modeli tanszych w USA w szczegolnosci ML, R i GL) i VW(np. Touareg oplacalny)
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

29 Sty 2010, 20:15

JerzyB333 napisał(a):No to Ci glupot naopowiadali:
Volvo udziela gwarancji na samochody z USA- z serwisem nie ma zadnych problemow, ale sama gwarancja jest ograniczona(nie wiem dokladnie na jakich zasadach).
Gwar. udzielaja tez Mercedes(wiekszosc modeli tanszych w USA w szczegolnosci ML, R i GL) i VW(np. Touareg oplacalny)

To w takim razie napisze jeszcze do innego biura Volvo i zobacz co mi odpowiedza. A czy orientujecie sie jak wyglada oplacalnosc sprowadzania Mercedsa ML z USA ?
ryba_25
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Krk

30 Sty 2010, 08:43

Jesli chodzi o sprowadzenie auta z USA to wychodzi tak:

Urząd Celny:
1. Cło- 10 % od wartości samochodu,
2. Podatek Akcyzowy:
• 3,1% pojemność silnika do 2 l.
• 13,6% pojemność silnika powyżej 2 l.,
3. Podatek VAT- 22%
( Porsche CAYENNE)
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...

30 Sty 2010, 08:52

Nie wiem jak te z rynku amerykańskiego, ale Corsę z Włoch polskie ASO uznało bez większych problemów na gwarancji, mimo że wyposażenie (skórzana tapicerka) było niedostępne na rynku polskim, z tydzień potrwało aż sprowadzili i zadzwonili wymienili. Nie ma większych problemów z autami kupionymi w Europie bo gwarantują to przepisy UE, a jak jest z USA to nie wiem...
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka