Kupno samochodu z gazem Co powinienem widzieć,jakie dokument

22 Sie 2011, 13:46

Witam. obnoszę się z zamiarem kupna samochodu z instalacją gazwową. i mam pytanie co powienienm wiedziec,na jakie szczegóły zwrócić uwagę,jaka instalacja jest najlepsza oraz jakie dokumenty od instalacji gazowej powinien mi przedstawić/dołączyć do umowy , sprzedający ?
zbyster
Nowicjusz
 
Posty: 18

22 Sie 2011, 20:56

instalacja zależnie od silnika, różnie bywa
a co do dokumentów to: homologacje na podzespoły, szczególnie papiery od zbiornika, bo bez tego przeglądu nie dostaniesz, do tego warto podjechać na SKP niech sprawdzą czy wsio w porządku
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

22 Sie 2011, 21:01

ja bym kupował auto bez inst LPG, i kazał sobie nową zamontować z gwarancją 8)
jak kupujesz z zamontowaną już , musisz mieć homologację butli -uwaga dokładnie tej sprawdzaja numer
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

23 Sie 2011, 08:15

- warto dowiedziec sie PRZED kupnem jaka to instalacja i gdzie bedziesz mogl ja serwisowac. jak kupisz jakas malo popularna w naszym kraju instalke to moze bolec
- sprawdz do kiedy jest homologacja butli. jest na max 10 lat i potem musisz ja wymienic
- kiedy byl wymieniany lub regenerowany parownik
- przy aucie z lpg sprawdzilbym na stacji stan zaworow
- dobrze jest podlaczyc autko pod komputer diagnostyczny. zle zalozona / ustawiona instalacja moze skutecznie uniemozliwiac z normalnego korzystania z auta powodujac np rozjazdy map wtryskow.
- BARDZO DOKLADNIE sprawdzalbym auta ktore sa do sprzedazy ze swiezo zalozona instalacja (patrz wyzej)
- niektore silniki sie nie zagazowuje. niektore z lpg wspolpracuja bardzo dobrze. musisz to sprawdzic bo... patrz wyzej
- o dokumenty potrzebne przy kupnie spytaj w wydziale komunikacji tam gdzie bedziesz rejestrowal auto. bedziesz mial info z pierwszej reki.
- osobiscie nie kupilbym auta z butla w bagazniku. zapas lub dojazdowke zawsze mozna przelozyc i wykorzystac caly bagaznik jak trzeba przewiezc cos wiekszego. w koncu stacji lpg jest na tyle duzo ze zawsze da sie gdzies zatankowac.

pozdr
viwaldi
viwaldi
 

23 Sie 2011, 10:46

viwaldi napisał(a):-
- sprawdz do kiedy jest homologacja butli. jest na max 10 lat i potem musisz ja wymienic

bzdura ;) nie trzeba nic wymieniać tylko oddać do lehalizacji (tak jak gaśnice czy inne pojemniko na sprężone gazy) dostajesz nową kontrolkę i znowu 5 lat spokoju, cena: w zależności od montażu to najdroższe jest wyjęcie i włożenie butli z powrotem :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

23 Sie 2011, 16:13

masz racje. zle napisalem. homologacja jest na 10 lat i musisz ja odnowic. przy butli podwieszonej pod autem sklanialbym sie w kierunku wymiany.
viwaldi
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyoty Camry 8 generacji
    Fabryka Toyota Motor Manufacturing, Kentucky, Inc., (TMMK) rozpoczęła produkcję Toyoty Camry 8. generacji. Nowa Camry zadebiutowała na targach w Detroit w styczniu 2017 roku. Model jest produkowany od 1982 roku, a od 15 lat ...

23 Sie 2011, 18:31

Kup z sekwencje(IV gen), to bedziesz zadowolony, bo z II gen to roznie bywa, sa jednak czasami rozne problemy z nimi. Nawet nie bedziesz wiedzial kiedy ci sie przelaczyla na gaz, zrobi to sama jak temp. plynu chlodzacego osiagnie 30 stopni, jak sie gaz skonczy z powrotem przelaczy na benzyne. Wymieniac tylko filtr gazu co 15k km(koszt to glupie 20-30zl),raz w roku najlepiej po zimie zrobic regulacje instalacji, z 50zl u gazownika i jezdzic.

Do gazu trzeba kupowac lepsze swiece i przewody WN, jak bedziesz kupowal najtansze to co pol roku(jak nie czesciej) bedziesz na nowe wymienial i bedziesz mowil jakie to instalacje LPG sa zle i w ogole. Polskie Iskry daja rade, a w cale jakies drogie nie sa.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

23 Sie 2011, 18:43

Czimi napisał(a):Nawet nie bedziesz wiedzial kiedy ci sie przelaczyla na gaz, zrobi to sama jak temp. plynu chlodzacego osiagnie 30 stopni, jak sie gaz skonczy z powrotem przelaczy na benzyne. .


Co Ty kolego piszesz? masz kontrolkę która wskazuje ile masz gazu, jak gaz się załączy to kontrolki świecą a jak migają to jedziesz na PB bo jeszcze albo nie przekroczyło temp (zazwyczaj jest ustawione 30st) albo nie przekroczyło obrotów silnika ( najczęściej ok 1500obr/min) a jak się gaz skończy to piszczy i automatycznie przełącza na gaz.
Oczywiście jak mówi kolega polecam sekwencje. Dokumenty, wyciąg z homologacji i papiery od butli, no i przydała by się książka gwarancyjna.
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 776
Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy: 26 06 2008
Auto: BMW
Silnik: 2.0 d 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Sie 2011, 18:47

No zapiszczy, i na biegu jalowym sie nie przelaczy, bo by silnik zglasl, chodzilo mi to ze poza tym ze zapiszczy, to nic sie nie dzieje. :P Mozna tez recznie przelaczac.

A 30 stopni/1500RPM to minimum, nie ktorzy zalecaja 40 stopni i 1700 RPM, zalezy tez od instalacji/silnika, bez znaczenia dla uzytkownika czy mu sie przelaczy 10-15 sec szybciej czy pozniej, tak czy inaczej.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

23 Sie 2011, 19:33

Czimi napisał(a):Kup z sekwencje(IV gen), to bedziesz zadowolony...

gdzies to umknelo... ale chodzi o kupno auta z lpg a nie lpg z autem ;)

pozdr
viwaldi
viwaldi
 

23 Sie 2011, 20:57

viwaldi napisał(a):
Czimi napisał(a):Kup z sekwencje(IV gen), to bedziesz zadowolony...

gdzies to umknelo... ale chodzi o kupno auta z lpg a nie lpg z autem ;)

pozdr
viwaldi

e?

No to szuka samochod, ktory ma juz zamontowana inst LPG IV gen? Co za problem, nawet Lanosy z sekwencja sa na rynku wtornym, gdzie mozna wstawiac II gen, bo kolektor maja aluminiowy.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

24 Sie 2011, 09:07

Mam zamiar kupic samochód z kratką.Czy instalacja gazowa zmienia sposób wykorzystania takiego pojazdu w firmie czy jest bez znaczenia :?:
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151