Leon/Toledo II, Octavia czy może Golf IV - auto do 14tys.

Leon/Toledo II, Octavia czy może Golf IV - auto do 14tys.

30 Kwi 2010, 10:01

Witam. Chcę kupić samochód, który będzie cechował, się bezawaryjnością, niskimi kosztami utrzymania, oraz atrakcyjnym wyglądem. Pod uwagę biorę głównie 4 auta.
- Seat Toledo II/ Leon: Bardzo podoba mi sie wizualnie i z tego co widziałem to chyba dałoby się kupić coś z silnikiem 1,4 lub 1,6, bo diesla chyba za te pieniądze nie dostane.
- Skoda Octavia: z tego co wiem dobre niezawodne auto, mój brat ma i nie narzeka. Interesują mnie roczniki od 99. Silniki 1,6 benzyna, moga być także diesle, lub jakis wiekszy silnik jeśli posiadałby instalację LPG.
- Golf IV: Tutaj chciałbym rocznik od 98 z silnikami takimi jak w Octavii.

Wcześniej rozważałem również Focusa ale znajomy ma takowego z 2004r i to co sie z nim dzieje zniechęciło mnie do tego modelu.
Jak sądzicie czy dam radę coś znaleźć w dobrym stanie z wyżej wymienionych modeli?? Który z nich będzie znaleźć najłatwiej i który byście polecili?

I jeszcze mam kilka linków. Jak możecie to napiszcie co sądzicie o tych autach.
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
pelash
Nowicjusz

Miejscowość: Siedlce

Re: Leon/Toledo II, Octavia czy może Golf IV - auto do 14tys

30 Kwi 2010, 21:04

Między Leonem a Golfem zasadniczych różnic nie ma. Inny wygląd, nieco inna charakterystyka. Technologia ta sama. Do mnie bardziej przemawia Leon. Do takich aut radzę kupować silniki benzynowe co najmniej 1.6. A jak ma być z gazem to 2 litrowe.
Odpuść sobie zatem te Leony z silnikami 1.4 - 75KM, bo ciężko się tym jeździ.

Licz się też z tym, że Octavia w kombi i dieslu będzie miała dużo kilometrów nastukane. Takich samochodów nie kupuje się po to by stały.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

30 Kwi 2010, 21:23

Dishman , mowisz ze Leon i Golf to ta sama technologia ? silniki te same ? itp ?
ArO639
Nowicjusz

Miejscowość: CK

30 Kwi 2010, 22:34

Leon, Golf i Octavia różnią się tylko budą.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

01 Maj 2010, 12:11

Dishman , mowisz ze Leon i Golf to ta sama technologia ? silniki te same ? itp ?

Tak, silniki te same, zawieszenie to samo. Nie wiem jak ze skrzyniami biegów... .
Do tego pakietu dodać można jeszcze Audi.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

01 Maj 2010, 12:50

Na Octavię zwłaszcza w TDI za 14 tyś radzę uważać, podobnie rzecz ma się Golfa.
To taka dolna granica cenowa dla tych samochodów. Leon 1.4 spali tyle co 1.6 jak nie lepiej i w dodatku ledwo jedzie. O Toledo zwłaszcza TDI zapomnij, nie kupisz w dobrym stanie. Tzn. kupić kupisz tylko musisz bardzo dużo szukać, uważać i szczegółowo sprawdzać.

Tutaj masz jeszcze fajny samochód:

[link wygasł]
[link wygasł]
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    FIAT 500 L - auto zbudowane z myślą o rodzinie FIAT 500 L - auto zbudowane z myślą o rodzinie
    FIAT 500 L - stylistycznie włoska nowość nawiązuje do miejskiej, kultowej 500-setki, jest autem zbudowanym z myślą o rodzinie. Będzie go można podziwiać podczas targów MOTOR SHOW 2013 w Poznaniu. Większością wymiarów ...

• Re: Leon/Toledo II, Octavia czy może Golf IV - auto do 14tys

09 Maj 2010, 08:18

[link wygasł]

A co sądzicie o tym Seacie?? Rozmawiałem z właścicielem to powiedział, że cena jest do negocjacji. Jeśli chodzi o stan to wszystko jest ok, jedynie próg jest do malowania, bo przytarty.
    pelash
    Nowicjusz

Miejscowość: Siedlce