Lexus is 200

29 Kwi 2007, 18:25

potrzebuje informacji na temat lexusa is 200 i co sadzicie o tym samochodzie
maniek73
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Kwi 2007, 19:19

Sportowy sedan jest europejską specjalnością. Takie samochody co roku kupuje ponad 600 tys. osób doceniających nie tylko komfort, ale i przyjemność z jazdy. Ta grupa dobrze sytuowanych nabywców nieustannie rośnie i jest niesłychanie atrakcyjna dla koncernów samochodowych.



NADWOZIE



Mały Lexus dobrze odpowiada stylowi sportowego sedana. Zwarte, muskularne kształty nadwozia z agresywnie wybrzuszonymi nadkolami, krótki zwis przedni i duże 17-calowe koła nie pozostawiają złudzeń co do charakteru auta.

WNĘTRZE



W Lexusie kierowca ma przed sobą mały butik z zegarkami. Tarcze wskaźników przypominają najmodniejsze zegarki naręczne, jednak całość jest czytelna. Natomiast konsola centralna ze sporą ilością niezbyt przejrzyście zaaranżowanych pokręteł wymaga przestudiowania. Deska rozdzielcza w stylu przypominającym techno ma plastikowy wygląd. Rażą też kontrolki ustawienia lusterek bocznych i kolumienka włącznika świateł, wzięte prosto z Corolli. Fotele Lexusa są dobrze dopasowane i znalezienie wygodnej pozycji za kierownicą okazuje się bardzo proste, chociaż kierownicę reguluje się tylko kątowo.

UKŁAD NAPĘDOWY



Japończycy nie wyważali otwartych drzwi i zdecydowali się na klasyczny układ napędowy z silnikiem z przodu i napędzanymi tylnymi kołami. Pod maską znalazł się 6-cylindrowy rzędowy silnik z dwoma wałkami rozrządu w głowicy i czterema zaworami na cylinder. Z pojemności 2 l uzyskano moc 155 KM (114 kW) przy 6200 obr./min. Jednostka bardzo równo pracuje i chętnie nabiera obrotów, wydając przy tym przyjemny gang. Pomimo zastosowania zmiennych faz rozrządu maksymalny moment obrotowy wynosi 190 Nm przy 4600 obr./min. Uzyskanie przyspieszeń licujących z image IS 200 wymaga korzystania z wysokich obrotów i doskonałej, 6-stopniowej skrzyni biegów. Krótkie zestopniowanie i bezbłędne umieszczenie kolejnych przełożeń czynią z tej konstrukcji jedną z najlepszych, jakie znam.Konstruktorzy Lexusa postawili sobie za cel stworzenie zwinnego auta o małym biegunowym momencie bezwładności. Silnik cofnięto za przednią oś, akumulator umiejscowiono jak najbliżej środka ciężkości. Przy rozstawie osi 2670 mm (o 45 mm krótszym niż Mercedesa) auto prowadzi się bardzo precyzyjnie, chociaż IS 200 szybko może stać się nadsterowny, szczególnie gdy zostanie wyłączony traction control i wciśnięty pedał gazu. Nic dziwnego, że przewidziano możliwość zmniejszenia mocy silnika N wystarczy wcisnąć guzik snowÓ i prawdopodobieństwo wystąpienia nadsterowności gwałtownie maleje.Producenci stworzyli bogatą ofertę. Automatyczna klimatyzacja, aluminiowe obręcze, elektrycznie ustawiane lusterka boczne oraz szyby z przodu i z tyłu, elektrycznie regulowane położenie siedzisk i oparć foteli to tylko niektóre pozycje z długich list wyposażenia standardowego. Lexus ma w standardzie dodatkowo radioodtwarzacz i odtwarzacz płyt kompaktowych z 6-płytowym magazynkiem, natomiast nawet za dopłatą nie otrzyma się komputera pokładowego i ESP, które dostaje każdy nabywca Kompressora C200. Obłożony 35-procentowym cłem IS 200 kosztuje w wersji podstawowej 61 700 DM(duńskie marki)

ogolnie polecam, dla ludzi ktorzy za dnia jezdza spokojnie, a w nocy lubia poszalec :twisted:
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

29 Kwi 2007, 19:58

Podzielam zdanie przedmówcy chociaż do końca nie moge się zgodzić to autko na przuklad zagranica robi furore u singli lub par. Autko dość szybkie i wygodne w jeździe . Ja róznież polecam.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

29 Kwi 2007, 20:20

dzieki serdeczne,tzn auto ma naped na tylna os?
maniek73
Nowicjusz
 
Posty: 9

30 Kwi 2007, 12:10

japończycy nie wyważali otwartych drzwi i zdecydowali się na klasyczny układ napędowy z silnikiem z przodu i napędzanymi tylnymi kołami.


tak jak napisalem, podstawowe modele, czyli standardy, sa z napedem na tyl.
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

02 Maj 2007, 20:30

Dodam jeszcze że za dopłatą można mieć zestaw audio firmowany przez Marka Levinsona. :D
Szerokości, przyczepności
miko
Początkujący
 
Posty: 82
Miejscowość: południe polski

26 Lis 2010, 04:48

witam wszystkich! mam Lexusa is200 se z 2001roku i mam pytanko: czy ktos wie co oznacza ten wskaznik MPG ? jest tam podzialka 0-40-80 i nie wiem na jakiej zasadzie to dziala :?: :?: :?:
pofranek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Mansfield UK

27 Lis 2010, 13:27

mpg - miles per gallon - czyli inny system podawania wartości spalania, przyjęty np w UK. podaje ile mil auto przejedzie na 1 galonie paliwa.
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Miejscowość: Silesia
Auto: Is200

28 Lis 2010, 18:55

a jak to odczytywac? bo jak np jade stala predkoscia i pokazuje mi 40mpg tzn ze spala 40gal na 100 mil?
pofranek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Mansfield UK

28 Lis 2010, 19:00

nie, tzn że powinieneś przejechać 40mil na 1 galonie paliwa
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Miejscowość: Silesia
Auto: Is200

28 Lis 2010, 19:06

a 1galon ma 4,5litra?
pofranek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Mansfield UK

28 Lis 2010, 19:10

angielski ~4,5l
amerykański ~3,7l
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Miejscowość: Silesia
Auto: Is200

04 Mar 2011, 03:30

witam. chcialbym dowiedziec sie czy ktos z was chipowal Lexa is200. jesli tak to napiszcie jakie byly rezultaty-czy jest to oplacalne, ile kucy mozna osiagnac itp, pozdro
pofranek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Mansfield UK

04 Mar 2011, 17:47

to jest wolnossąca benzyna - chipem tutaj nic nie zdziałasz... by podniesc moc są tu 2 znane mi opcje - swap silnika na 3.0, albo zakup kompresora - obie dość drogie.
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Miejscowość: Silesia
Auto: Is200

05 Mar 2011, 04:53

tzn ze chip nic nie da? chodzi mi o jakies 10-15KM.
a tak na marginesie to ile mniej wiecej kosztuje kompresor?
pofranek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Mansfield UK