Mam problem z zarejestrowaniem auta z Francji. Pomocy!!!!!!!

Mam problem z zarejestrowaniem auta z Francji. Pomocy!!!!!!!

30 Sty 2010, 18:48

Witam wszystkich forumowiczów.
Zakupiłem pod koniec grudnia moją wymarzoną C5. Od gościa co ma autohandel i zajmuje się na co dzień sprowadzaniem takich aut z Francji.Samochód opłacony, wykupione ubezpieczenie na miesiąc i tłumaczenia,brak jednej rejestracji (założona z innym nr.rejestracyjnym). Problem pojawił się gdy poszedłem do Wydziału komunikacji zarejestrować auto. Zestaw moich dokumentów to:
1.Certificat D'Immatriculation Provisoire De Vehicule-czyli tak zwany próbny dowód rejestracyjny bez adnotacji czy można go zarejestrować ponownie czy nie.Tylko uprawniający do ruchu tym pojazdem.Nieważny ponieważ minął termin na który był wydany.
2.Kopia: Zaświadczenie Regon,wpis do ewidencji.
3.Recykling
4.2 przeglądy techniczne
5.Fakturę zakupu we Francji
6.Fakturę zakupu przeze mnie.
7.Ubezpieczenie które mi właśnie się skończyło.
W wydziale komunikacji mi powiedzieli że do rejestracji jest wymagany stały dowód rejestracyjny, a tymczasowy nie wystarcza ponieważ nie został zakończony proces rejestracji w/w pojazdu we Francji. Natomiast ja grzebałem w necie i wszędzie pisze że takowy dowód poprzedni właściciel musi zdać przy rejestrowaniu a nabywcy wydawany jest tymczasowy dowód jako karta wywozowa( tzw karte grize). Natomiast oni stwierdzili że albo będę miał stały dowód albo zaświadczenie z urzędu (prefektury) Francji co stało się z dowodem. Dzwoniłem do sprzedającego mi ten pojazd i obiecał załatwić w/w zaświadczenie. I czekam już ponad 3 tygodnie, auto stoi a gość twierdzi że wysłał je do mnie 2 tygodnie temu (nie posiada potwierdzenia ani nr listu i ciul). Nie da się jakoś tego auta zarejestrować bez tego zaświadczenia lub wystosować pisma i wysłać pocztą żeby otrzymać takie zaświadczenie. A może ktoś miał podobny problem. Normalnie masakra. Nie wiem już co robić.
Czarnota MArcin
felek
Nowicjusz

Miejscowość: olkusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...
    Mazda CX-5, nowa generacja modelu Mazda CX-5, nowa generacja modelu
    W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI