Matiz - dalekie podróże

15 Cze 2012, 19:23

Codziennie jeżdżę 100 km do i z pracy. (50 km w jedną stronę) Jeżdżę w 5 osób. Ile on może mi spalić na takich długich trasach skoro silnik ma 0,8 a obciążenie duże. Na pewnych odcinkach jadę 110 - 120 km/h. Myślałam, ze to ekonomiczny samochód ale słyszę, ze owszem ale tylko po mieście.... Mam go 1,5 miesiąca.
Rubinka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 04 02 2012
Auto: Daewoo Matiz

15 Cze 2012, 21:26

Rubinka napisał(a): Ile on może mi spalić na takich długich trasach skoro silnik ma 0,8 a obciążenie duże
Rubinka napisał(a):Mam go 1,5 miesiąca.


Nie rozumiem sensu zapytania :shock: .Przecież tankowałaś już parokrotnie , więc Sama wiesz ile Ci pali. Co najwyżej bym się spodziewał pytania czy aby nie za dużo ......... z Twoich wyliczeń.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4746
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2012, 14:44

bonifacy napisał(a): wiesz ile Ci pali.


Dokładnie - napisz ile ten ścigacz zżera lpg to Ci bonifacy powie czy to w sam raz ... Podejrzewam, że z ósemki nie schodzi ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

12 Lis 2013, 10:31

mam pytanie do użytkowników Matiza .może ktoś się wypowiedzieć czy to auto jest warte uwagi .
jak się ma w porównaniu z Hyundaiem Atosem . mówią że auto bardzo słabe .szczerze bardziej podoba mi się ten daewo matiz niż atos ale liczy się to co pod spodem stan techniczny .
Thomas124
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym
    Okres wakacji to czas wielkich wyjazdów. Często przygotowania do nich trwają cały rok, a czasami decyzja o kierunku wyprawy podejmowana jest spontanicznie i w ostatniej chwili. Przed każdą podróżą musimy jednak ...
    Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...