Matiz

13 Cze 2014, 20:31

No właśnie, bo też słyszałam, że honda lepsza ale to znowu też gnije i dużo pali... Golf też niby lepszy, ale też więcej pali i kosztuje czesto gęsto dobry 3 000 ( w zachodniopomorskim) i jeszcze stary rocznik i duży, i jest 3 drzwiowy, polo też 3 drzwiowy, a kosztuje tyle co matiz 5 drzwiowy.
GabrielaM
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 19 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Cze 2014, 20:36

:no:
krikus napisał(a):problemy z tylną belką a części drogie jak to do większości francuzów

Części do francuzów drogie? Ciekawe... Że tylna belka się sypie i jest droga w regeneracji to się zgodzę, ale też nie demonizujmy.
Koleżanko, podczas kupowania aut za powiedzmy te ~3k panuje zasada, że kupujemy auto w najlepszym stanie, nie ważne jakiej marki i jaki to model :) liczy się po prostu stan konkretnego egzemplarza
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Cze 2014, 20:42

krikus napisał(a):Tak, i potem problemy z tylną belką a części drogie jak to do większości francuzów.
Tylną belkę regeneruje sie raz na 100 tys km i napewno bedzie to zabieg tańszy niz wymiana progów w matizie wraz ze spawaniem podłogi . Drogie części do 106 ? Uzasadnij na przykładach .
krikus napisał(a):Jeśli chodzi o Corsa B to tak samo koroduje jak Matiz, z tym że więcej pali i części droższe, więc koszty utrzymania wyższe.
Corsa b nie koroduje tak jak matiz , spali wiecej tylko weź pod uwagę pojemności silników corsy i matiza . Ceny części sa na porównywalnym poziomie a dostępność na plus dla corsy . Bezpieczeństwa tych dwóch aut nawet nie porównuje , bo to wiadomo . Piszę to jako były uzytkownik corsy .
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

13 Cze 2014, 20:42

GabrielaM napisał(a):Ale znowu VW to bardziej zaufana firma i silniki nie do zajechania.
Nie no ja Cię proszę.. Silniki są do zajechania a Polo wcale nie lepsze od Matiza.
Zobacz na te:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł] (przód do poprawek)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Cze 2014, 20:49

Widziałam tamtego matiza, ale to Pani hadlarz sprzedaje i jej nie ufam. No dobrze, przepraszam za pochwałe dla golfów :) Ok czyli daewoo to jednak dobra firma? Zawsze mi się wydawało, że porównywać vw do daewoo to jak porównywać intermarche do biedronki, dlatego cena mi się nie zgadza, ale źle myślę tak?
GabrielaM
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 19 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Cze 2014, 20:51

Matiz z ogłoszenia które podał koń146 wart swej ceny , ale spójrz na wyposażenie + gaz .
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

13 Cze 2014, 20:52

marco84 napisał(a):Corsa b nie koroduje tak jak matiz

Koroduje nawet bardziej, bo tu dochodzi podłoga, a w Matizach podłogi bardzo nie korodowały, tylko głównie progi, krawędzie błotników i klapa tylna.

mike1735 napisał(a):Części do francuzów drogie? Ciekawe

Do 106, nie tak drogie jak np hydropneumatyka w Cytrynach, czy elektronika w nowszych modelach, ale dużo drożej niżeli części do Daewoo.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

13 Cze 2014, 20:54

Matiz to dobry samochód. A napisz nam czy szukasz auta do 4k czy do 5k.. to coś poszukamy. Czy musi być gaz?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Cze 2014, 20:55

kon146 napisał(a):Matiz to dobry samochód


Względnie dobry. Oczywiście jak każde auto ma swoje wady i zalety.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

13 Cze 2014, 20:58

krikus napisał(a):Względnie dobry. Oczywiście jak każde auto ma swoje wady i zalety.
No wiesz.. nie ma aut idealnych :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Cze 2014, 21:00

szukałam do 3,5k, małe, żeby mało paliło, nie dużo ekstrawagancji, żeby się jakoś prezentowało a nie jakich gruchot, ze ściętym tyłkiem, najlepiej 5 drzwiowe :)
Dziękuje za chęci, ale osobiscie przejrzałam całe olx i allegro (od 2 tygodni) :)
Musi być gaz
GabrielaM
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 19 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Cze 2014, 21:02

A co z tym 106, ten Matiz też moim zdaniem dobrze wygląda i warto go obejrzeć. Zaraz jeszcze coś postaram się poszukać.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Cze 2014, 21:04

Oprócz matiza w tej cenie niech kolezanka rozwazy jeszcze corsę , polo , 106 , renault clio 1 , saxo , punto 1 , a może felicie . Wybór jest duży . Brałbym to co w lepszym stanie .
Seicento tez by sie załapało do tego pułapu cenowego .
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

13 Cze 2014, 21:08

marco84 napisał(a): renault clio 1 punto 1

Zabytków nie polecaj.

marco84 napisał(a):Brałbym to co w lepszym stanie .
Seicento tez by sie załapało do tego pułapu cenowego .

Czytaj z uwagą. Są pewne kryteria; szuka auta 5 drzwiowego i ma mieć jakiś w miarę zgrabny wygląd.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

13 Cze 2014, 21:13

No właśnie przeglądałam te fiaty, ale nie ma nic zachęcającego.
GabrielaM
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 19 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna