Mechaniczna blokada drzwi tylnych

22 Wrz 2018, 16:56

Hej

Mam problem z tylnymi lewymi drzwiami w citroenie c4 2005 rok czterodrzwiowy. Nie chcący zapomniałem się i użyłem 2 blokad mechanicznych na raz. Tzn blokady rodzicielskiej, czerwone pokrętło, oraz blokady drzwi od zewnątrz - czarna zapada pod zamkiem. Nie wiem jak to teraz otworzyć. Żadna klamka nie działa a wiem ze linki chodzą bo mam rozebrany boczek drzwi i dostałem się do całego mechanizmu.

Proszę o jakieś porady.
Cadabraa
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Wrz 2018, 13:02

Próbowałeś zajrzeć przez szparę między drzwiami od strony blokady czy nie wdać czasem jednej z nich?

Linki będą chodziły bo blokada jest w samym zamku nie wiem czy od środka drzwi dasz radę coś zrobić. Przyjrzyj się samemu zamkowi może jest tam jakieś dojście do chociaż jednej blokady którą uda się przestawić.

Ja kiedyś w jakimś samochodzie za pomocą drucika tak przestawiłem blokadę rodzicielską bo była zepsuta klamka od zewnętrznej strony i też nie mogłem otworzyć drzwi.

Swoją drogą to nie wiedziałem że C4 ma dwie blokady w drzwiach, nigdy na to nie zwróciłem uwagi. Czy możesz wrzucić zdjęcie z drugich drzwi jak to wygląda z ciekawości?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!